Bültenler


25.8.2015

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası Alaçatı’da Şampiyonlar Belli Oldu; Erkeklerde Pierre Mortefon, Kadınlarda İse Sarah-Ouita Offringa

Pegasus Hava Yolları ana sponsorluğunda bu yıl 9. kez gerçekleştirilen ve 33 ülkeden 64’ü erkek, 31’i kadın toplam 95 sporcunun katıldığı Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası, 22 Ağustos Cumartesi yapılan final yarışları ile sona erdi. Erkeklerde Pierre Mortefon’un, kadınlarda da Sarah-Ouita Offringa’nın şampiyon olduğu kupada 11’İ kadın 24 Türk sporcu da yer aldı. Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası yarışlarında dereceye giren sporcular toplam 55.000 Euro’luk ödülü paylaştılar.

Resmi takvimi 17 Ağustos Pazartesi günü başlayan ve 6 gün boyunca süren yarışlar ardından Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda kadınlarda Sarah-Ouita Offringa şampiyonluğunu ilan etti. Fransız Marion Mortefon’un 2. olarak tamamladığı yarışlarda üçüncülük Türk sporculardan Çağla Kubat’ın oldu. Başarılı Türk sporculardan Fulya Ünlü ise yarışları 5. sırada tamamladı. Kadınlarda birincilik ödülünün sahibi olan Sarah-Ouita Offringa’ya ödülünü Pegasus Hava Taşımacılığı Yönetim Kurulu Üyesi Emre Berkin verirken; ikinci olan Marion Mortefon’un ödülünü İzair Genel Müdürü Nasuh Çetin ve üçüncü olan Çağla Kubat’a ise ödülünü Pegasus Hava Taşımacılığı Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhan Ulga verdi. Erkeklerde yarışı Fransız Pierre Mortefon şampiyon olarak tamamlarken, İtalyan Malte Reuscher ikinci sırada, Matteo Iachino ise üçüncü olarak tamamladı. Birinci olan sporcu Pierre Mortefon’a ödülünü Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede verirken, ikinci olan Malte Reuscher’e ödülünü Pegasus Hava Taşımacılığı Pazarlama Direktörü Onur Dedeköylü ve üçüncü olan Matteo Iachino’ya ise ödülünü Pegasus Hava Taşımacılığı Kurumsal İletişim ve Sponsor İlişkileri Pazarlama Müdürü Diğdem Cengiz verdi. Pegasus Hava Yolları Özel Hız Ödülü’nü erkeklerde Hollandalı Ben Van Der Steen, kadınlarda ise Lena Erdil kazandı. Pegasus Hava Yolları tarafından bu yıl üçüncü kez verilen ‘Pegasus Hava Yolları Özel Hız Ödülü’ de sahiplerini buldu. Kollarına takılan GPS cihazıyla yarışan sporcular arasından erkeklerde saatte 69 km. hıza ulaşan Hollandalı Ben Van Der Steen, kadınlarda ise 61 km. hızla Lena Erdil ödülün sahibi oldu. Kupanın en hızlı windsurfçüsü unvanını alan Ben Van Der Steen ve Lena Erdil 1.000’er Euro ile ödüllendirildi. Hız şampiyonları ise ödüllerini Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyesi Emre Berkin’in ve İzair Genel Müdürü Nasuh Çetin’in elinden aldı.


Bülteni İndirin


Dosya Adı

Bülten Aboneliği

Pegasus bültenlerden ilk sen haberdar olmak istiyorsan basın aboneliğimize kaydolabilirsin.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.