Bültenler


27.11.2014

Pegasus, Dünyanın En Güzel Sergisi’ni Sunuyor

Pegasus Hava Yolları, bu yıl ‘Dünyanın En Güzel Hediyesi’ kampanyası kapsamında düzenlenen ‘hayalindeki tatil’ temalı resim yarışmasına katılan özgün resimleri, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda sergiliyor.

Havaalanının giden misafir katında yer alan sergi, Aralık ayı sonuna kadar tüm misafirlerin ziyaretine açık olacak. Misafirlere seyahatleri için ilham verecek serginin açılışı, 27 Kasım tarihinde Pegasus Hava Yolları Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk’ün katılımıyla gerçekleşti.

Pegasus’un bir kız çocuğunun hayalindeki tatilin resmini gökyüzünde uçuran kampanyası ‘Dünyanın En Güzel Hediyesi’ne yapılan başvurular arasından seçilen özgün resimler, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda sergilenmeye başladı. Aralık ayının sonuna kadar ziyaret edilebilecek serginin açılışı, 27 Kasım 2014 tarihinde Pegasus Hava Yolları Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk’ün katılımı ile gerçekleşti. Havaalanının giden misafir katında yer alan ve tüm misafirlerin ziyaret edebileceği sergide, yarışmanın birincisi olan 9 yaşındaki Ada Eminağaoğlu’nun resmi de yer alıyor. Ada’nın ismi ve çizdiği resim, Mart 2015’te Pegasus’un filosuna katılacak yeni Boeing 737-800 uçağına giydirilecek.

Pegasus’un yeni uçaklarına, Pegasus Aile Bireyleri’nin son doğan kız çocuklarının isimlerini verme geleneğini, ilk kez 2011 yılında misafirlerle paylaşmaya başladıklarını belirten Pegasus Hava Yolları Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, sergi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Misafirlerimiz tarafından ilgi ile takip edilen kampanyamıza, bu sene kız çocukları için unutulmayacak bir sürpriz ekledik ve onlardan hayallerindeki tatili çizmelerini istedik. İşimizin merkezinde yer alan ‘tatil’ olgusuna yönelik minik misafirlerimizin hayal güçlerini yansıttıkları yarışmamıza yaklaşık 7400 resim katıldı. Yarışmaya katılan resimler arasından özgün olanları derledik ve Dünyanın En Güzel Hediyesi resim sergisini oluşturduk. Minik misafirlerimizin resimlerinin, misafirlerimize kendi hayallerindeki tatili düşünmeleri ve belki de gerçekleştirmeleri için ilham vereceğine inanıyoruz. Tüm misafirlerimizi uçuşları öncesinde, ana uçuş terminalimiz Sabiha Gökçen Havaalanı’nda 31 Aralık’a kadar devam edecek olan sergimize bekliyoruz.”


Bülteni İndirin


Dosya Adı

Bülten Aboneliği

Pegasus bültenlerden ilk sen haberdar olmak istiyorsan basın aboneliğimize kaydolabilirsin.

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.