Bültenler


11.10.2014

Pegasus Hava Yolları’nın 2015 Yılının Ocak Ayında Gelecek Yeni Uçağının Adı Jasmin Y. Oldu

Pegasus Hava Yolları, ‘Dünyanın En Güzel Hediyesi’ kampanyası kapsamında gerçekleştirdiği ‘Uçağa İsim Ver’ çekilişi ile filosuna katılacak olan yeni Boeing 737-800 uçağına ismini verecek şanslı kız çocuğunu belirledi. Çekiliş sonunda kazanan kız çocuğu İstanbul’da yaşayan 8 yaşındaki Jasmin Yalçın oldu.

Pegasus Hava Yolları’nın Haziran ayında başlattığı “Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyası kapsamında gerçekleştirilen ‘Uçağa İsim Ver’ çekilişi sonuçlandı. 0-10 yaş arasındaki kız çocukların katıldığı ‘Uçağa İsim Ver’ çekilişine 30 Eylül tarihine kadar yaklaşık 18.000 başvuru yapıldı. Yapılan çekiliş ile İstanbul’da yaşayan 8 yaşındaki Jasmin Yalçın, Pegasus filosuna Ocak ayında katılacak Boeing 737-800 uçağına ismini verme şansı yakaladı. Minik Jasmin’in adı ve soyadının baş harfi, Pegasus’un yeni uçağıyla 36 ülkede 86 noktada gökyüzüyle buluşacak.

Jasmin, isim çekilişini kazandığını duyduğunda hissettiklerini şöyle ifade etti: “Pegasus’un yeni uçağına ismimin verileceğini ve gökyüzünde dolaşacağını öğrendiğimde çok mutlu oldum. İsmimi taşıyacak olan uçağı görmek için sabırsızlanıyorum. Beni yarışmaya kaydettiren anneme ve Pegasus’a çok teşekkür ederim.”

Jasmin için çekilişe başvuran annesi Ayten Yalçın ise “Pegasus’un Dünyanın En Güzel Hediyesi kampanyasını 3 yıldır duyuyor ve takip ediyorum. Bu sene, ben de kızıma dünyanın en güzel hediyesini vermek için şansımı denemek istedim. Kazanırsa kızım için unutulmayacak bir anı olacağını düşünerek formu doldurdum. Sonuçların açıklanacağı süreçte yaşadığımız heyecanlı bekleyişin ardından kazandığımızı öğrenmek bizi çok mutlu etti.” dedi.


Bülteni İndirin


Dosya Adı

Bülten Aboneliği

Pegasus bültenlerden ilk sen haberdar olmak istiyorsan basın aboneliğimize kaydolabilirsin.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.