Bültenler


23.3.2015

Pegasus’un Çocuk Oyuncuları Beş Yıl Sonra Bir Araya Geldi

Pegasus Hava Yolları, 2010 yılından beri misafirlerin büyük beğenisini kazanan güvenlik videosunda oynayan Aile Bireyleri’nin çocuklarını hatıra çekimi için bir araya getirdi. Minik oyuncular, çekimlerde yaşadıkları heyecanı geçen 5 yılın ardından yeniden yaşadılar.

Türkiye’nin ilk düşük maliyetli hava yolu şirketi Pegasus Hava Yolları, kurulduğu günden bu yana misafirlerini yenilikçi, yaratıcı ve öncü projeler ile buluştururken minik misafirlerine verdiği önemi vurgulayan çalışmalar yapmaya da özen gösteriyor. Uçaklarda anonslarına “Bayanlar ve Baylar” hitabının yerine “Bayanlar, Baylar ve Sevgili Çocuklar” diyen ilk marka olan Pegasus, 2010 yılında uçuş güvenlik kurallarına tüm misafirlerin dikkatini çekmek için güvenlik videosunda Pegasus Aile Bireyleri’nin yaşları 4 ila 9 arasında değişen çocuklarını oynattı. Sektörde farklı konseptli güvenlik videoları oluşturmak adına öncülük eden video, yayınlandığı tarihten beri her yaştan ve her ülkeden yaklaşık 65 milyon misafirin yoğun beğenisini kazandı. Videoda yer alarak havacılık sektörünün gizli ünlüleri olan çocuklar, geçen yıllar ardından bir hatıra çekimi ile bir araya geldi. ve çekimlerde yaşadıkları heyecanı hatırlamak için küçük bir canlandırma yaptılar.

Birbirlerini tanımakta zorlandılar ama heyecanları aynıydı

Beş yıl önce yaşları 4 ila 9 arasında değişen çocuklar, ilk karşılaştıkları anda birbirlerini tanımakta zorlandılar ama kısa sürede çekim sırasında yaşadıklarını hatırlayarak videodaki rollerini neşe içinde yeniden canlandırdılar. Sporcu olmak isteyen de var, oyuncu olmak isteyen de Geçen yıllarda gençliğe biraz daha yaklaştıkları gözlenen çocuklarla hatıra çekimleri sırasında keyifli sohbetler de gerçekleşti. Pegasus uçuş güvenlik videosu ile ilk kez oyunculuk deneyimi yaşayan çocuklar arasında oyuncu olmak isteyenler olması dikkat çekti. Bu konuda eğitim alan ve oyuncu olma hayallerini gerçekleştirmek isteyen çocuklar, Pegasus’un güvenlik videosunda oynamış olmanın meslek seçimlerinde ilk adım olduğunu ifade ettiler. Videodaki rolleri sayesinde kendilerini uçarken izlemenin keyfini yıllardır çıkaran çocuklar, okul ve sosyal çevrelerinde de tanındıklarını aktardı. Genç oyuncular arasında, yönetmen ve sporcu olma hayali kuran ve bunun için çalışmalara başlayanlar da bulunuyor.


Bülteni İndirin


Dosya Adı

Bülten Aboneliği

Pegasus bültenlerden ilk sen haberdar olmak istiyorsan basın aboneliğimize kaydolabilirsin.

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.