SAYFA BAŞINA DÖN

Bültenler


17.10.2016

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Konferansı, sektör profesyonellerini öğrencilerle buluşturdu

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Konferansı, sektör profesyonellerini öğrencilerle buluşturdu

Pegasus Kargo ve Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Lojistik Yönetimi Bölümü işbirliğinde 12 Ekim’de düzenlenen Konferans’a sektörün önde gelen firmalarının üst düzey yetkilileri katıldı ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Pegasus Hava Yolları’nın hava kargo operasyonlarını yöneten Pegasus Kargo birimi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Lojistik Yönetimi Bölümü işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Konferansı, 12 Ekim 2016 tarihinde İzmir’de Tınaztepe Yerleşkesi’nde gerçekleşti. Lojistik sektörünün uluslararası firmalarının yerli ve yabancı yöneticileri bilgi ve tecrübelerini konu üzerinde eğitim alan öğrencilerle paylaştı.

Konferansın açılış gününde bir konuşma yapan Pegasus Hava Yolları Operasyon Kontrol Merkez (OCC) Müdürü Ümit Kula şunları söyledi; “Hava taşımacılığında müşterilerimiz olan nakliyecilerin en önem verdiği konuların başında doğal olarak ürünün zamanında, doğru yere ve sağlam olarak gitmesi yer alıyor. Hava kargoda taşınan gönderiler pahalı ürünler olduğu için çok daha hassas olmak zorundayız. Hasarsızlık ve kayıp kargo oranlarımızın ortalamaya göre düşük olması ise bu konudaki çabalarımızın boşuna olmadığını gösteriyor. 11 yıl önce, 2005 yılında faaliyetlerine başlayan Pegasus Kargo olarak bugün yurt içinde 33, yurt dışında 64 olmak üzere 38 ülkede toplam 97 noktada hizmetlerimize devam ediyoruz. Son 5 yılda taşıdığımız kargo %100’den fazla artış gösterdi. 2015 sonu itibarıyla yüzde 17’lik bir büyüme ile taşıdığımız kargo ağırlığı 11.716.948 kg’a ulaştı. 2016 yılında da çift haneli büyümemiz devam ediyor”
Konferansta Pegasus Hava Yolları Operasyon Kontrol Merkezi (OCC) Müdürü Ümit Kula’nın yanısıra, Yeditepe Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alp Tuğhan, Reibel Taşımacılık ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Arif Badur, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Kargo Operasyon ve Pazarlama Müdürü Harun Ay, ABDA Cargo Services DMCC Orta Doğu, Avrupa ve Afrika Bölge Müdürü Nilan Gunatilaka, Lufthansa Cargo AG Türkiye Genel Müdürü Hasan Hatipoğlu, Damco Doğu Akdeniz Bölgesi CEO’su Okyay Öztuğran, Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Savaş Yaşar, Katar Hava Yolları Türkiye Kargo Müdürü ve ACC Türkiye Başkanı Serkan Demirkan ve UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin de birer konuşma yaptılar.


Bülten Aboneliği

Pegasus bültenlerden ilk sen haberdar olmak istiyorsan basın aboneliğimize kaydolabilirsin.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.