SAYFA BAŞINA DÖN

Biletin Yanmasın Diye Dilediğin Zaman Değişiklik Hakkı: Pegasus Flex

Biletini aldığın tarih ya da saatte bir aksilik çıkacağını düşünüyorsan, kafandaki can sıkıcı ihtimalleri düşünüp hemen bilet satın almaktan vazgeçme! Biletini satın alırken, Pegasus Flex’i biletine ekle, daha sonra dilediğin zaman değişim hakkının keyfini yaşa!

Şöyle Anlatalım:

Canın bu aralar seyahatler çekiyor ve hemen bir uçak bileti alarak ilk adımını atmak istiyorsun. Uçak biletini satın alıp seyahat planlarına başlayacaksın fakat uçuş zamanına yakın bir sürede bir aksiliğin çıkması ihtimalini düşünüyor ve uçak biletinin yanacağından endişe duyuyorsun.

Endişe etme! Tüm ihtimallerin çözüm ile bittiği Pegasus Flex ile tanış.

Yurt içi ya da yurt dışı fark etmez; nereye uçarsan uç, satın alma işlemi sırasında biletine ekleyeceğin Pegasus Flex ile dilediğin zaman bilet değiştirme hakkına sahip ol. Yani eğer uçuş tarihinde seyahate çıkamıyorsan hiç ceza ödemeden, biletini en müsait olduğun tarihe ve parkura ertele ya da seyahat tarihini öne çek. Planını uçak biletine göre değil, uçak biletini planına göre belirle.

Peki, Flex’i Nasıl ve Ne Kadara Alırsın?

Web sitemiz, acentelerimiz ve çağrı merkezimiz üzerinden satın alma işlemini yaptığın sırada, biletine Pegasus Flex’i de ekleyebilirsin. Pegasus Flex’in kişi başı tek yön bilet için ücreti iç hatlarda 12,99 TRY’den, dış hatlarda ise 9,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla sunuluyor.

Flex Hakkında Bilmen Gerekenler Var

 

 • Pegasus Flex’i uçuşa 6 saat kalana kadar satın alabilirsin.
 • Flex satın alınan uçuşta değişiklik yaparken, Flex’in kullanabilmek ve ceza ücreti ödememek için değişikliği en az 2 saat önceden yapmalısın. 
 • Değişiklik yapacağın uçuş ile eski uçuşun arasında fark var ise bu fark tahsil edilir. 
 • Pegasus Flex’i; Süper Eko, Eko veya Avantaj Paket tercihlerinde satın alabilirsin. Eğer Business Flex’i tercih edersen, 1 kez iptal ya da değişiklik hakkın paket kapsamında verilir. Çünkü Business Flex Paket, değişiklik hakkını da içeren en kapsamlı paketimizdir.
 • Pegasus Flex’i sadece değişiklik için kullanabilirsin, iadeyi kapsamaz.
 • Pegasus Flex’i sadece uçuş değişikliklerinde kullanabilirsin, isim değişikliğini kapsamaz.
 • Pegasus Flex’i sadece biletleme esnasında satın alabilirsin ve sadece satın aldığın bilet için geçerlidir.
 • Pegasus Flex’i ücretli opsiyon satın aldığın takdirde kullanamazsın. Ürün, opsiyonlu PNR’larda ödeme sayfasında gösterilmez. 
 • Check-in yapmış olsan bile Flex ile değişiklik yapabilirsin.
 • Çağrı Merkezi üzerinden yapılan bilet değişikliklerinde ayrıca hizmet bedeli tahsil edilmektedir.
 •  Pegasus Flex ile farklı tarihlere ve farklı parkurlara değişiklik yapılabilir. Değişiklik yapılan parkurun Flex ücreti ile ilk parkurun Flex ücreti arasında fark var ise, fark iade veya tahsil edilir.
 • Biletin açığa alınması durumunda Flex özelliğinden tekrar faydalanılamaz.
 • Değişiklik yapılan uçuşun her şey dahil toplam Taşıma Ücreti, ilk uçuşun her şey dahil toplam Taşıma Ücretinden yüksek ise ücret farkı tahsil edilir.
 • Flex ile yapacağın değişikliklerde ödemek zorunda kalmayacağın ceza tutarlarına https://www.flypgs.com/faydali-bilgiler/ucusun-icin-bilgiler/genel-kurallar#2041 adresinden ulaşabilirsin. Belirtilen değişiklik işlem bedellerini Flex sayesinde ödemezsin.
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.