• TR

Dolar ve Euro ile Türkiye’de Ucuz Tatil Fırsatı:

Ucuz Tatil Yapmak için Öneriler 

Türkiye’de uygun fiyatlara tatil yapmak, euro ve dolar kurunun geçerli olduğu ülkelerden geliyorsanız mümkün. Euro ve dolar, Türk lirasına çevrildiği zaman değerini arttırıyor ve bu da size ülkenin genelinde avantajlar sağlıyor. Türkiye’deki lüks otel fiyatları bile döviz kurundaki farklılıklara bağlı olarak euro ve dolar bazında gelir elde edenler için ortalama ücretlere dönüşüyor.

dolar euro ile Türkiye'de ucuz tatil

Euro ve Doların Türkiye Tatilindeki Avantajları

 Türkiye’deki ekonomik durumlar, bir süredir euro ve dolar üzerinden para kazanan kişiler için bir avantaja dönüştü: Türkiye’de tatil yapmak artık çok ucuz. Turkuaz denizleri, zengin kültürel değerleri ve damakları şenlendiren mutfak kültürü ile tanıdığımız Türkiye, artık gezginlerin ceplerine de hitap ediyor.

 Son yıllarda daha çok değer kazanan dolar ve euro ile artık en iyi Türk otellerinde uygun fiyatlarla kalmak mümkün. Örneğin 2012 yılında 1 Amerikan doları ortalama 1.8 TL ederken 2018 yılında bu miktar 5.3 TL’ye kadar yükseldi. Yani geçmişte gecelik 1000 TL olan bir otel için gezginler dolar bazında yaklaşık 555 birim öderken günümüzde yaklaşık 200 birim ödüyor. Benzer durum euro için de geçerli.

 Pound Ne Durumda?

 İngiliz sterlini de Türk lirası karşısında değerini arttıran para birimlerinden biri olduğu için bu para birimini kullanan gezginler için bir fırsata dönüşüyor. 2012 yılında 1 GBP yaklaşık 2.7 TL ederken 2018 yılında bu oran 6.8 TL’ye yükseldi. Tabii ki Türkiye’nin dillere destan turizm olanakları ile birlikte bu durum, yılın her dönemi için farklı bir tatil konsepti sunan Türkiye’yi turizmin yıldızlarından biri haline getiriyor.

Türkiye Turizminde Neler Oluyor?

Türkiye, coğrafi konumu sayesinde dört mevsimi tüm coşkusu ile yaşayan ve insanı her bölgesinde farklı kültürlerle buluşturan bir yer. Doğal olarak burası yılda ortalama 25 milyonun üzerinde turisti kendine çekiyor. Bu miktar bazı yıllarda 40 milyonu bile geçiyor ki Türkiye’nin turistik avantajlarını düşününce bu sayı hiç de şaşırtıcı değil.

Türkiye turizmi, batı ve güneybatı bölgeleri Özellikle Akdeniz ve Ege kıyıları, her zaman sakin ve huzurlu. Tabii ki çılgın gece partilerinin yapıldığı zamanlar hariç! 

Türkiye’de Ucuz Tatil Yapmak İsteyenler Ne Yapmalı?

Para biriminiz ne olursa olsun Türkiye’de ucuz tatil yapmak isteyenler için hazırladığımız gezi notları ile devam ediyoruz.

Döviz Bürosunu İyi Seçin

Paranızı Türk lirasına çevirirken merkezi yerlerdeki döviz bürolarını kullanırsanız daha iyi teklifler alabilirsiniz. Üstelik merkezi yerlerde birçok döviz bürosu olur, seçenekleriniz artar.

Ucuz Süpermarketleri Öğrenin

Türkiye’de yeme içme gerçekten ucuzdur. Tabii turistik yerlerde bazen fiyatlar yükselebilir. Uygun fiyatlı mekanlar için her zaman konakladığınız yerden bilgi alabilir ya da süpermarketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Türkiye’de neredeyse her sokakta bir süpermarket bulabilirsiniz. Özellikle kendi üretimlerini satan süpermarket zincirleri, çok ucuza yiyecek içecek temin etme fırsatı sunar.

Pazarlık Yapın

Türkiye’den hediyelik ne alınır diye merak ediyorsanız sizi çok geniş bir konu bekliyor demektir. Burada her şeyi bulabilirsiniz ama pazarlık kültürünü öğrenmeniz gerekir. Türk satıcılar pazarlık yapmayı severler, siz de almak istediğiniz şeyler için ısrarcı olursanız fiyatları indirebilirsiniz.

Turistik Yerlerde Yeme İçme Daha Pahalıdır 

Plajlarda, sahil kenarlarında ve popüler tatil destinasyonlarında fiyatlar her zaman daha yukarıdadır. Bu tür yerlerde tatil yapacaksanız ihtiyaçlarınız için süpermarketleri kullanmanız daha avantajlı olur.

 

Türkiye'de Ucuz Tatil Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’de tatil yapmak ne kadara mal olur?

Türkiye’de ulaşım pahalı mı?

Türkiye’deki havalimanları için en ucuz ulaşım yöntemi nedir?

İstanbul havalimanları-şehir merkezi arasındaki en ucuz ulaşım yöntemi nedir?

Türkiye’de ucuz yemek nerede bulunur?

Türkiye’de ucuza kalacak yerler nasıl bulunur?

Türkiye’de araç kiralama ucuz mu?

Türkiye’de gece hayatı ucuz mu?

Türkiye’de ucuz GSM operatörleri bulabilir miyim?

Türkiye’ye evcil hayvanla gitmek çok masraflı olur mu?

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.