tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Türkiye Hakkında Merak Edilenler

Türkiye Hakkında Merak Edilenler

Türkiye seyahati öncesinde aklınıza takılan birçok soru olabilir. Örneğin "Türkiye'ye hangi mevsimde gitmeliyim, rehbere ihtiyacım olacak mı, toplu taşıma ile kolay ulaşım sağlayabilir miyim" gibi. Türkiye gezinizi kusursuz bir şekilde planlamak için sizin için derlediğimiz bilgilere göz atmayı unutmayın.

türkiye hakkında genel bilgiler

Türkiye'de Kullanabileceğiniz Para Birimleri

Türkiye’nin para birimi Türk lirası (TL). Büyükşehirlerde döviz değişimi yapmak oldukça kolay. Küçük yerlerde ise merkezi noktalara ulaşmak gerekir. Türkiye’nin turistik bölgelerinin çoğunda dolar ve euro da alışverişlerde kullanılabilir.

Türkiye'de Konuşulan Diller

Türkiye’de konuşulan dil Türkçe. Bunun yanı sıra merkezi yerlerde İngilizce de yaygındır. Özellikle turistik tesislerde İngilizce iletişim kurabilecek birilerini bulmak çok kolay.

Türkiye'de Ücretsiz İnternet Olanakları Nasıl?

Türkiye internet olanakları açısından gelişmiş bir yer. Ülkenin büyük servis sağlayıcıları, her bölgede hizmet veriyor. Birçok kafede, restoranda ve neredeyse otellerin hepsinde ücretsiz Wi-Fi hizmeti bulmak mümkün.

Türkiye'de Ulaşım Kolay mı?

Türkiye’de ulaşım olanakları gelişmiş durumda. Birçok şehre hava yolu ile seyahat edebilir; büyükşehirlerde metro, tren, tramvay, otobüs, dolmuş ve deniz araçlarını kullanarak seyahat edebilirsiniz.

Geleneksel Türk Mutfağı

Türkiye yeme-içme dünyası da ülkenin geneli gibi çok renkli. Doğuda baharatlı et yemekleri ön planda iken batı bölgelere yaklaştıkça zeytinyağlı sebze ve balık tariflerinin ağırlığı artıyor.

Türkiye Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Hediye kartı nedir?
arrow down arrow down yellow

Pegasus hediye kartı, sevdiklerinize sürpriz yaparak uçak bileti hediye edebileceğiniz bir e-hediye kartıdır. 

Hediye kartı nasıl kullanılır?
arrow down arrow down yellow

Hediye kartını uçak bileti ya da ek hizmet almak için kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken ödeme adımına geldiğinizde "Hediye Kart ile Öde" seçeneğini seçip mailinize gelen kodu ve telefon numaranızı girmek.

Uçak bileti ödemesini hediye kartıyla yapabilir miyim?
arrow down arrow down yellow

Evet, hediye kart ile uçak bileti ödemenizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme adımında yer alan "Hediye Kart ile Öde" seçeneğini kullanarak uçak biletinizi hediye edilen kart ile tarafınıza ulaşan mailde yer alan kod ile alabilirsiniz.

Pegasus Hediye Kartı ile ek hizmet satın alabilir miyim?
arrow down arrow down yellow

Evet, hediye kart ile uçak bileti dışında koltuk, yemek, bagaj gibi uçuşunuzu zenginleştirebileceğiniz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. 

Pegasus hediye kartı online mı gönderiliyor?
arrow down arrow down yellow

Evet, hediye kartı hediye ettiğiniz kişinin mailine gönderilir. 

Pegasus Hediye Kart’ının kullanım süresi var mıdır?
arrow down arrow down yellow

Online hediye kartının geçerlilik süresi Hediye Kartının satın alındığı tarihten itibaren 12 aydır. Pegasus hediye kartı 1 sene içerisinde uçak bileti alarak kullanmanız gerekir.

Hediye kartını hediye uçak bileti olarak gönderebilir miyim?
arrow down arrow down yellow

Hediye kartı, e-hediye kartı şeklinde online olarak ilgili e-posta adresine gönderilir.  Hediye kartı, uçak bileti olarak adresinize gönderilmez.

Pegasus Hediye Kart Kullanım Koşulları
arrow down arrow down yellow

• Hediye Kart, kullanıcıların Pegasus tarafından belirlenen para birimlerinde ve tutarlarda satın alabildikleri ve karttan faydalanan kişinin Pegasus Tarifeli Uçuşları için Bilet veya Pegasus tarafından satışa sunulan Ek Ürün veya Hizmet satın alımında bakiye olarak kullanabileceği bir üründür. Satın alınan her bir Hediye Kartın tek bir faydalanıcısı bulunur. Hediye Kart veya karta tanımlı bakiye devredilemez.

• Hediye Kart, Pegasus Tarifeli Uçuşları için Bileti satın alınırken veya Pegasus tarafından satışa sunulan Ek Ürün ve Hizmetler için bir ödeme aracı olarak kullanılabilir. Uçuşları gerçekleştiren hava taşıyıcısının satışı gerçekleştiren Pegasus’tan farklı bir taşıyıcı olduğu Kod Paylaşımlı Uçuşlar ile otel ve araç kiralama gibi üçüncü kişiler tarafından veya bunlar aracılığıyla sağlanan ürün ve hizmetlerde kullanılamaz.

• Hediye Kart Bilet değişikliğinde ve Bilet değişikliği sırasında ortaya çıkabilecek olan ödemeler için kullanılamaz.

• Hediye Kart sadece Pegasus İnternet Sitesi (www.flypgs.com) ve Pegasus Mobil Uygulamaları üzerinden satın alınabilir ve satın alınan Hediye Kart bakiyesi sadece bu kanallar üzerinden yapılacak harcamalarda kullanılabilir. Hediye Kart bakiyesi yalnız Hediye Kartın düzenlendiği para birimi üzerinden kullanılabilir.

• Satın alınan Hediye Kart veya karta tanımlı bakiye hiçbir koşulda iade edilemez.

• Hediye Kart satın alımı sonucunda bir kullanım şifresi oluşur. Oluşturulan şifre Hediye Kartı satın alan kullanıcıya ve bu kullanıcı tarafından kart faydalanıcısı olarak belirlenen kişiye kullanıcı tarafından belirtilen SMS ve/veya e-posta adresleri üzerinden bildirilir. Hediye Kart kullanımı, satın alınacak ürün veya hizmet için ödeme adımında bu şifrenin ve doğrulama amacıyla şifre bildiriminin yapıldığı cep telefonu numarasının girilmesiyle sağlanır.

• Hediye Kart, son kullanma tarihine kadar veya daha erken bir tarihte karta tanımlı bakiye tükenene kadar kullanılabilir.

• Hediye Kart kullanılarak yapılacak her bir işlem için ödemede yalnızca bir Hediye Kart şifresi kullanılabilir. Bir ödeme işleminde birden fazla şifre kullanılarak ödeme yapılması mümkün değildir.

• Hediye Kart ile yapılacak ödemede, Hediye Kartın içindeki bakiye kısmi olarak kullanılamaz. Bu doğrultuda, ödemenin tamamı Hediye Kart ile yapılmalı veya ilgili işlem için Hediye Kartta kalan tüm bakiye kullanılmalıdır. Kalan bakiye olursa daha sonra tekrar kullanılabilir.

• Hediye kart bakiyesinin toplam Bilet ücreti veya satın alınacak Ek Ürün ve Hizmet bedeli için yeterli olmaması durumunda Hediye Kart içindeki tüm bakiye kullanıldıktan sonra eksik kalan ödeme banka/kredi kartı ya da BolPuan ile yapılabilir. Ancak bu şekilde yapılacak ilave ödemelerde aynı işlem için banka/kredi kartı ve BolPuan birlikte kullanılamaz.

• Hediye Kart içerisindeki bakiye ile birlikte banka/kredi kartı ile satın alınan Bilet veya Ek Ürün ve Hizmetlerin iptal edilmesi durumunda, iade öncelikli olarak Hediye Karta yapılacak olup, iade edilen tutar söz konusu Hediye Kartın limitinden fazlaysa, yalnızca fazla olan kısım banka/kredi kartına iade edilir. Hediye Kart ve BolPuan kullanılarak yapılan ödemelerin iptali durumunda ise Hediye Kart ve BolPuan ile yapılan ödemenin toplam ödeme içindeki oranına göre iade işlemi gerçekleştirilir.

• Hediye Kart yalnız Türk Lirası ve Avro ve Pegasus’un belirlediği tutarlar üzerinden satın alınabilir. Hediye Kart ile ödeme yapılırken, satın alınan ürün veya hizmete dair tüm ödeme, Hediye Kartın alındığı para birimi cinsinden yapılmalıdır.

• Hediye kartın geçerlilik süresi Hediye Kartın satın alındığı günden itibaren 12 aydır. Belirtilen geçerlilik süresi içinde kullanılmayan bakiye silinir. Hediye Kartın geçerlilik süresi uzatılamaz. Süresi içinde kullanılmayan bakiyenin iadesi ve/veya bu bakiyeye ilişkin sair hiçbir hak talep edilemez.

• Burada Pegasus, internet sitesi üzerinden erişilebilir olan Hediye Kart kullanım koşullarında tek taraflı değişiklik hakkını saklı tutar. • Burada belirtilmeyen konularda Pegasus Genel Kuralları geçerlidir. Burada ayrıca tanımlanmayan ancak Pegasus Genel Kurallarında tanımlı ifadeler Pegasus Genel Kurallarında kendilerine atfedilen anlamı taşır.

• Hediye kart alımında fatura düzenlenmez, hediye kart ile alınacak hizmetler sonrasında oluşan e-biletler fatura yerine geçmektedir.

Bilgilerinizin Kullanımı Hakkında
arrow down arrow down yellow

Hediye kart alırken bize ilettiğin kimlik ve iletişim bilgilerini hediye kartın oluşturulması, hediye edeceğin kişiye iletilmesi ve kartın doğru kişi tarafından kullanılmasını sağlamak amacıyla kullanıyoruz. Bu bilgilerin senin için önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenle Pegasus Gizlilik Kurallarımızı hediye kart uygulamasını kapsayacak şekilde güncelledik. Pegasus tarafından kişisel verilerinin hangi amaçlarla, ne şekilde işlenebileceği ve kimlerle paylaşılabileceği konularında detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Kurallarını inceleyebilirsin: /gizlilik

Yukarı Yukarı