Lefkoşa-Ordu Uçak Bileti

Karadeniz’in olağanüstü doğasını keşfetmek isteyen Kıbrıslılar için Pegasus, Lefkoşa’dan Ordu’ya direkt uçuşlara başladı.

Lefkoşa-Ordu uçak bileti

Pegasus’la anlaşmalı bayilerden temin edilebildiği gibi Pegasus’un flypgs.com’dan ve mobil uygulamalarından da online olarak alınabiliyor. Kıbrıs Lefkoşa’nın tek uçak terminali olan Ercan Havalimanı’ndan kalkan uçak, yaklaşık bir saat on beş dakika içinde Giresun-Ordu Havalimanı’na iniş yapıyor.

Ercan Havalimanı’nın Özellikleri

İsmini 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’nda şehit düşen Kıdemli Binbaşı Fehmi Ercan’dan alan havalimanı, 3 Şubat 1975 yılında kullanılmaya başlanmış. 1976 yılında ana pistin hizmete açılmasıyla Kıbrıs uçuşları başlamış ve doğal güzelliklerini turistik merkezleriyle harmanlamış bu güzel ada, dünyanın her yerinden gezginlerin uğrak yeri hâline gelmiş.

Deniz seviyesinden 122 metre yukarda bulunan Ercan Havalimanı; Lefkoşa’ya 22, Magosa’ya 51, Güzelyurt’a ise 62 kilometre uzaklıkta bulunuyor. 2755 metrelik ana pist, dünyada kullanılan bütün yolcu uçaklarının iniş yapabilmesine olanak sağlıyor.

Yeni açılan terminal binasıyla beraber yıllık 1.000.000 yolcu ağırlama kapasitesine sahip olan Ercan Havalimanı’nda rahat bir bekleme salonundan neler bekleniyorsa hepsi düşünülmüş. Güncel kitap, dergi ve gazetelerin bulunduğu mağazalar, yeme-içme alanları ve Kıbrıs’a uçuş yapan birçok firmanın bilet satış noktasıyla donanmış terminalde, yolcular güvenli ve huzurlu bir şekilde uçuş saatlerini bekleyebiliyor ve sıkılmadan vakit geçirebiliyorlar.

Ercan Havalimanı’na Nasıl Ulaşırım?

Ercan Havalimanı’na ulaşmak isteyen gezginlerin birçok alternatifi var. 24 saat boyunca havalimanına giden taksiler olduğu gibi kendi ulaşımını sağlamak isteyenler için birçok araç kiralama firması bulunuyor.

Ayrıca KIBHAS isimli havalimanı servisleri ile her şehirden, 7-12 TL arasında değişen fiyatlarla Ercan Havalimanı’na ulaşılabiliyor.

Ordu ile İlk Buluşma

Ordu uçak bileti ile şehre varan gezginler Giresun-Ordu Havalimanı’na iniş yapacaklar. Türkiye’nin deniz üzerine inşa edilmiş ilk havalimanı olma özelliğine sahip terminal tam olarak Giresun ile Ordu’nun arasında bulunuyor. Ordu Merkez’e varmak isteyen yolcular, havalimanından taksi tutabilecekleri gibi 02.00 ila 22.00 arasında çalışan HAVAŞ servislerini de kullanabilirler. Servis ücreti 7 lira ve yolculuk yaklaşık olarak 45 dakika sürüyor. HAVAŞ ayrıca Ünye, Fatsa ve Kumbaşı’ya ulaşım sağlıyor, ücret mesafeye bağlı olarak değişiyor.

Ordu’da Gezilecek Yerler

Karadeniz bölgesinin en kalabalık şehirlerden biri olan Ordu, hem doğal güzellikleri hem de insan elinden çıkmış yapılarıyla oldukça ilgi çekici bir şehir.

Boztepe’de tüm şehir ayaklarınızın altındayken mis gibi havanın tadını çıkartabilir; Çambaşı, Perşembe ve Topçam yaylalarında teninizi okşayan esintilerin keyfine varabilirsiniz. Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi Ordu’da görülecek yerlerden; ayrıca Yason Burnu’nun muhteşem manzarasında selfie çekmeyi unutmayın.

Tatilinizi Ordu’da Geçirecekseniz

En çok yağışı kış mevsiminde alan Ordu, her mevsim ziyaret edilebilir. Bölgenin en turistik yerlerinden biri olan Ordu’da konforuna düşkün gezginler için beş yıldızlı otellerin yanı sıra uygun fiyatlı kalacak yerler de bulunuyor.

Ordu, en çok yaz mevsiminde kalabalık oluyor. Ordu biletini bu zamanlar için alacak yolcuların, otel rezervasyonlarını erken yapmalarında fayda var. 

×
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
ONLINE CHECK-IN
Online check-in yap, havaalanında sıra bekleme.
Aşağıdaki bilgileri doldurarak online check-in yapabilirsiniz.
Havalimanları Online Check-in Uygunlukları
Bir şehir ya da havaalanı seçiniz
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

PNR Numarası ve E-Bilet Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR Numarası Nedir?

PNR(Passenger Name Record)kodu, Yolcu İsim Kaydı’nın kısaltmasıdır. Daha çok rezervasyon numarası olarak bilinir. İnternetten bir bilet rezerve ettiğinde ya da satın aldığında sana verilir. Rakamlar ve harflerden oluşur. Bu numara ile havaalanlarında biletin çıktısını alabilir, değiştirme ve iptal işlemlerini yapabilirsin. Kısaca uçuş bilgilerine ulaşabilmek için en kolay yoldur.

PNR kodu internetten bilet aldığında e-mail yoluyla sana gönderiliyor.

E-Bilet Nedir?

E-Bilet Nedir?

Belge numaranız PC ile başlar ve 13 hanelidir. Bu numarayı bilet işlemlerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hatırlatma:

Flypgs.com'u daha iyi görüntüleyebilmeniz için tarayıcınızı ileri bir sürümü ile güncellemeniz gerekmektedir.