SAYFA BAŞINA DÖN

Ağrı’da Ulaşım

Küçük bir şehir olan Ağrı’nın merkezinde, her yere yürüyerek ulaşabilirsin. Ağrı ilçeleri arasında ulaşımı ise minibüs ve belediye otobüsleriyle sağlayabilirsin. Ağrı şehir içi ulaşımında taksiler de çalışıyor ama pek fazla tercih edilmiyorlar.

Ağrı’da Ne Yenir?

 • Gosteberg buğulama: Ağrı yeme içme dünyasının en ünlü yiyeceği gosteberg buğulama, çoğunlukla oğlak eti kullanılan bir yemek. Deri içine et ve gosteberg otu dolduruluyor. Ardından toprak ateşinde pişiriliyor.
 • Çiriş ketesi: Ağrı’da sac yemekleri çok meşhur. Çiriş otu ve tereyağla yapılan çiriş ketesi, kahvaltı için iyi bir fikir.
 • Selekeli sac kavurma: Ağrı’da tadılabilecek diğer bir lezzet ise sarımsaklı yoğurt ile sunulan Selekeli sac kavurma.

Ağrı’da Nerede Yenir?

 • Doğubayazıt: En iyi Ağrı restoranlarını Doğubayazıt ilçesinde bulabilirsin.
 • Ağrı Merkez: Ağrı’nın yöresel yemekleri için merkezde bulunan restoranları keşfe çıkabilirsin.
 • İsmail Beşikçi Caddesi: Doğubayazıt’ın en hareketli caddesi, aynı zamanda şehrin en iyi restoranlarının bulunduğu bölge.

Ağrı’da Gezilmesi Gereken Yerler

 • Ağrı Dağı: Ağrı yolculuğuyla Türkiye’nin en büyük dağını keşfedebilirsin. Ağrı Dağı, mükemmel manzaralar sunan, doğa harikası bir yer.
 • İshak Paşa Sarayı: Osmanlı zamanlarından kalma bu saray, yüzlerce bölüme sahip dev bir yapı. Ağrı’da mutlaka görülmesi gereken bir yer varsa orası, İshak Paşa Sarayı.
 • Urartu Kalesi: Urartular döneminden kalma kale, Ağrı’nın en eski yapılarından biri. Burada tarihe tanıklık edebilirsin.
 • Doğubayazıt: Ağrı’nın en eski ilçelerinden Doğubayazıt, şehrin birçok tarihi eserini içinde barındırıyor.
 • Buz Mağaraları: Ağrı civarında gezilebilecek birçok sıra dışı mağara var. Milattan önceki medeniyetlerin izlerine rastlanabilecek bu mağaralara gitmek için zorlu bir yolu göze almak gerekiyor.

Ağrı Önemli Telefonlar

Ülke Kodu: +90

Şehir Kodu: 0472

Ambulans:  112

Polis: 155

İtfaiye: 110

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı (AJI): 0472 216 0400

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.