SAYFA BAŞINA DÖN

Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

Bagaj


Bagaj, yolcuların kargo bölümüne teslim ettiği ya da elinde taşıdığı eşyalar bütününe denir. Uçak bileti satın alındığında belirli oranlarda bagaj hakkı da yanında verilir.


Bu hak ikiye ayrılır: El bagajı ve kayıtlı bagaj.


Yolcunun uçağın içine/yanına alabildiği eşyalara el bagajı (kabin bagajı), kontrol bölümünde incelenerek kargo bölümüne alınan eşyalara ise kayıtlı bagaj denilmektedir.


Hava yolu firmaları, seyahat edecek yolculara ayrıca ücret karşılığında, belirli kg ağırlığında kayıtlı bagaj hakkı hizmeti sunar. Uçak bileti ile birlikte gelen bagaj kilo ve boyut sınırının aşılması durumunda, kontrol noktasında ek ücret talep edilebilir.


Bagaj hakkınız, uçak bileti türünüz ile değişmekle beraber aynı zamanda belirli şartlara da tabidir. Örneğin Duty Free mağazalarından aldığınız ve tehlikeli olarak kabul edilen eşyalar, uçağın kargo bölümüne alınmayabilir. Ayrıca evcil hayvanların taşınması için kullanılan kargo bölümü ve genel bagaj kuralları hakkında detaylı bilgi almak için Pegasus Genel Kurallar sayfasında ilgili bölümü inceleyebilirsiniz.

Havalimanında Bagaj Teslimi Nasıl Yapılır?

Eğer bagajınızı uçak altına teslim etmek istiyorsanız, havalimanlarındaki kontuarlara bagajınızı kayıt ettirmeniz gerekmektedir. Kontuardaki görevli bagajınızın ağırlığını ölçelerek eğer kilosu biletinizin ait olduğu uçuş sınıfınızın sağladığı şartların üzerinde bir ağırlıktaysa sizden ek ücret talep edebilir.

Ayrıca kontuarlar dışında Pegasus Express Bagaj hizmeti bulunan havalimanlarında bagajınızı "self bag drop" sistemi sayesinde sıra beklemeden hızlı ve kolay bir şekilde teslim edebilirsiniz.

Pegasus Express Bagaj Hizmeti

Havalimanında kayıtlı bagajınızı kontuara teslim ederken sıra beklememek için Express Bagaj hizmetinden faydalanabilirsiniz. Express Bagaj hizmetinden hangi havalimanlarında nasıl faydalanabileceğiniz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.