• TR

Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

Vize


Vize, yurt dışına seyahat etme planı bulunan kişilerin, gitmek istediği ülkenin talep ediyor olması durumunda ilgili kurumlardan alması gereken izin belgesidir.

Vize başvurusu, konsolosluklar ya da aracı kurumlar gibi dış temsilcilikler ya da havalimanı ve sınır kapılarında bulunan gişeler aracılığı ile yapılır. Ayrıca e-vize yöntemi ile de başvuru yapmak mümkündür. Online başvuru yapmak için tıklayabilirsiniz.


Seyahat amacına göre vize türü çeşitlenir. Örneğin eğlence ve iş amaçlı geziler ya da sporculara verilen seyahat belgesi gibi. Bu türler, belirli kodlar ile kümelendirilmiştir. Aracı kurumlardan ya da konsolosluktan başvuru yapacak kişilerin talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamış olması gerekir. Bu noktada, ülkelerin farklı prosedürleri ve iş birlikleri vardır. Örneğin Avrupa Birliği üyesi ülkeler, toplu dolaşım hakkı sağlayabilen Schengen’e tabidir. Schengen vizesi ile ilgili olarak ülkelerin talepleri değişkenlik gösterebilir. “Vize nasıl alınır?” diye merak ediyorsanız ilgili içeriğimize de göz gezdirebilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.