tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

ROTAMIZ SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK

ROTAMIZ SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK

 

 

Toplum ve çevre için daha iyi olanı düşleyerek sürdürülebilir bir yaşam hedefiyle, rotamızda emin adımlarla ilerliyoruz.

 

ROTAMIZ NET SIFIR KARBON EMİSYONU 

İçinde bulunduğumuz ekosistemi önemsiyoruz ve emisyon azaltım çabalarında kendi üzerimize düşen sorumluluğu sahipleniyoruz. Bu yüzden birim mesafe yolcu başına düşen karbon emisyonunu 2030 yılına kadar %20 azaltmayı hedefliyor, 2050 yılı net sıfır karbon emisyonu hedefimize doğru ilerliyoruz. 

ROTAMIZ HEP GENÇ KALMAK, YENİLİKÇİ VE ÜRETKEN OLMAK 

Türkiye’de havacılığı biz başlatmadık ama biz değiştirdik. Değiştirmeye devam ediyoruz. Bunun için her zaman dönüşüyor ve yenileniyoruz. 2012 yılında o dönem Türk sivil havacılık tarihinin en büyük uçak siparişine imza attık. 2016 yılında CFM-Leap serisi motorları Dünyada kullanan ilk havayolu olduk. Türkiye’nin en genç uçak filosuna sahibiz. 2025 yılı itibariyle, filomuzun tamamını yakıt tüketimi ve karbon emisyonu üretimi açısından sınıfının en iyisi olan yeni nesil Airbus A320neo ve A321neo uçaklardan oluşturuyor, daha çevreci, daha sessiz uçak filosuyla, yepyeni bir geleceğe adım atıyoruz. Yeni nesil Airbus neo uçaklarımız yakıt tüketimi ve karbon emisyonu açısından, bir önceki nesil uçak tiplerine göre %15-20 seviyesinde verimlilik sağlıyor.

Birçok yatırım, üretim ve hizmet sürecimizi daha az atık üretecek ve daha fazla verimlilik sağlayacak şekilde yeniden tasarlamaya devam edeceğiz.

ROTAMIZ SİVİL HAVACILIKTA DENGELİ CİNSİYET TEMSİLİ 

2019 yılında IATA’nın ‘25by2025’ girişimine imza atarak, 2025 yılına kadar kadın temsilini* %25 oranına çıkarma veya %25 oranında artırma hedefimizi farklı temsil gruplarında uyguluyoruz. Temsil dengesini farklı gruplara genişletme ve dengeli temsil için doğru fırsatları yaratma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

*2022 yılı itibarıyla çalışanlarımızın %34’ü, yönetim kurulu üyelerimizin %25’i, yönetici kadrolarımızın %28’ini kadınlar temsil ediyor.

ROTAMIZ ETKİ

İş modelimiz doğrultusunda her zaman kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanarak en yüksek etkiyi elde etmeyi hedefledik. Bu bakış açımızı faaliyetlerimizi sürdürülebilir kalkınma amaçları doğrultusunda en büyük etkiyi sağlayacak şekilde planlamak için kullanıyoruz. Bu yaklaşımımızı tüm değer zincirimiz için ve değer zincirimiz ile birlikte daha fazla değer yaratmak için sürdüreceğiz.

ROTAMIZ ŞEFFAFLIK

Bugüne kadar en iyi kurumsal yönetişim uygulamalarını benimsedik ve yaptıklarımızı, amaçlarımızı, yaklaşımımızı açık, sorumluluk sahibi ve denetlenebilir bir şekilde paydaşlarımız ile paylaştık. Tüm çalışmalarımızı bu şeffaf yaklaşımla kamuoyu ile paylaşmaya ve bu paylaşımlardan yeni kazanımlar elde etmeye devam edeceğiz.

 

Yukarı Yukarı