• Ana Sayfa
  • Belgrad
  • “Berlin Çok Uzak” Diyenlere, Tüm Ayrıntılarıyla Belgrad’da Eğlence

“Berlin Çok Uzak” Diyenlere, Tüm Ayrıntılarıyla Belgrad’da Eğlence

Belgrad’ın vizesiz seyahat imkânından hemen sonra ortamda konuşulan 2. konu gece hayatıdır. Sık sık Berlin ile karşılaştırılan Belgrad gece kulüpleri, hem Avrupa’da hem de ülkemizde bir hayli yankı buluyor. Çılgın DJ partileri, ucuz diyebileceğimiz mekân ve içecek fiyatları, canlı performanslar, birbirinden enerjik mekânlar ve dans etmeyi çok seven insanlar… Gece 00.30’dan sonra başlayan eğlenceli hayat, (Belgrad’da gece hayatı biraz geç başlıyor)  sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. Bu yüzden sırf hafta sonu stres atmak için bile Belgrad ucuz uçak biletlerini araştırmalısın. Hemen sonra Belgrad’ın en iyi gece kulüplerini listemiz aracılığı ile inceleyebilirsin.

The Tube

Yaz mevsimi olsa, Sava Nehri’nin üzerinde bulunan birçok gece kulübünden bahsedebilirdik. Fakat kışın bu kulüplerin çoğu kapalı ya da enerjileri çok düşük. Sonbahar-kış mevsiminde genelde Tube gibi mekânlar tercih ediliyor. Özellikle Tube, Belgrad gece hayatının klasiğini oluşturuyor. 23 metrelik dar dans pisti, mekânın en göze çarpan özelliklerinden. Bu açıdan Berlin gece kulüplerine çok benziyor. House, tekno, deep & tech house gibi farklı tarzda müziklerin çalındığı The Tube’de, yerli DJ’lerin performanslarına da yer veriyor. Giriş ücretli ama oldukça ucuz.

Adres: Simina 21, Belgrad

Plastic

Tıpkı The Tube gibi Belgrad denince ilk akla gelen mekânlardan olan Plastic, özellikle hafta sonları eğlencenin merkezini oluşturuyor. Kusursuz ışıklandırması ve ses sistemi ile bu mekânın enerjisi asla düşmüyor. Turistler kadar lokal ziyaretçilerin de olduğu bu mekanın fiyatları, Belgrad standartlarının biraz üstünde. Ama asla pahalı değil. House müzik sevenleri buraya alalım.

Adres: Takovska 34 (Dalmatinska), Belgrad

plastic

Black Turtle

Çok hoplayıp zıplamak istemiyor fakat kaliteli içecekler eşliğinde samimi bir ortamda eğlenmek istiyorsan, Black Turtle sana göre. Black Turtle’nin şehirde birkaç şubesi var. Belgradlılar tarafından fazlasıyla seviliyor. Mekânda çalınan müzikler ise her tarza uyum sağlayacak nitelikte. Yani burada her şeyden biraz var.

Beton Hall

Beton, Belgrad’ın bir diğer sevilen mekânı. Müziklerinden çok, rahat dans etme ortamı ve farklı ışık efektleri ile dikkat çekiyor. Özellikle cumartesi günleri oldukça renkli olan bu mekân, içecek konusunda da çok cömert. Beyazların hâkim olduğu dekorunda sabaha kadar dans etmek istiyorsan, kesinlikle hafta sonlarını tercih etmelisin.

Adres: Bulevar vojvode Bojovića, Belgrad

beton-hall

Belgrad Gece Hayatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Belgrad’da gece kulüplerine giderken düzgün giyinmek şart. Özellikle erkekler salaş kıyafetleri tercih etmeyin.
  • Gece kulübü çıkışında korsan taksilere maruz kalmamak için sadece, sarı, mavi veya pembe taksilere binmelisin ve bu konuda dikkatli olmalısın.
  • Eğer dans etmek, çılgınca eğlenmek niyetindeysen gece 00.30- 01.00’dan önce mekâna girmemelisin.