Temmuzda Nereye Gidilir

Temmuzda Gezilecek Yerler | Temmuz Ayı İçin Tatil Fikirleri

Temmuzda gezilecek yerler denilince akla tabii ki önce sahil kesimi gelir. Güneş tüm sıcaklığı ile kuzey yarım küreyi ısıtırken yıllık izinler alınmaya başlanır. Yaz ayları özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerini canlandırır. 

Türkiye’nin en güzel noktalarında tatil yapmak isteyenler için harika öneriler hazırladık. Öncelikle deniz, kum, güneş diyoruz; sonrasında ise yurt dışı önerileri ile devam ediyoruz. Macera sevenlere yönelik alternatif güzergahlar ve kamp yapmak isteyenlere yönelik rotalar ile de infografiğimizin sonuna geliyoruz. 

Haydi başlayalım o halde. Gülümseyen bir güneş, cıvıl cıvıl sahiller ve karşında, temmuzda tatile gidilebilecek yerler: 

Temmuz Ayında Nereye Gidilir: Temmuzda Tek Başına Gidilecek Yerler

Temmuzda Tek Başına Gidilecek Yerler

Temmuz ayında deniz, kum ve güneşin tadı doyasıya çıkarılır. İşte, temmuz ayında denize girilebilecek yerler: 

Assos: Tarihi Bir Yolculuk

Edremit Körfezi’nin kıyısında bulunan Assos, Kuzey Ege’nin en keyifli ve en cezbedici köşelerinden. Tarihi antik dönemlere kadar uzanan bölge; tertemiz havası, yemyeşil doğası ve masmavi denizi ile ülkemizin en özel noktalarından.

Aynı zamanda antik dönemden kalan eserleri ve kültürel değerleri ile dikkat çeken Assos, dünyaca ünlü düşünür Aristoteles’in felsefe okulu kurduğu yer olarak da biliniyor. Bölgedeki antik kentin, tiyatronun, lahitlerin ve Athena Tapınağı’nın da görülmesi gerekiyor.  

Assos’a ulaşmanın en kolay yolu ise Balıkesir-Edremit’e uçmaktan geçiyor. 

Balıkesir-Edremit Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Çeşme: Ege Esintisi

Çeşme, İzmir‘in en güzel köşelerinden. Tarih ve doğanın iç içe geçerek ilham verdiği bölgede birbirinden nefis koylar yer alıyor. Doğal güzellikleri ile gezginleri mest eden Çeşme, Alaçatı beldesi ile de dikkat çekiyor. 

Su sporları ile meşhur Alaçatı’nın mavi bayraklı plajları da göz alıcı. Bu nedenle kum, deniz, güneş üçlemesi istersen Çeşme seni bekliyor! Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise İzmir’e uçmaktan geçiyor. 

İzmir Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Olimpos: Mavi ile Yeşil Bir Arada 

Olimpos, Türkiye’nin yeryüzü cennetlerinden biri. Antalya‘nın Kumluca ilçesine bağlı olan bölge, Olimpos Antik Kenti’ne de ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla burası doğası ile olduğu kadar tarihi ve kültürel değerleri ile de dikkat çekiyor.

Aynı zamanda Likya Yolu üzerinde bulunan Olimpos, Akdeniz’de kamp yapılacak yerler arasında bulunuyor. Benzersiz bir doğaya ve masmavi bir denize sahip olan bölge, tek başına tatil yapmak ve kafa dinlemek için çok uygun. 

Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise Antalya’ya uçmaktan geçiyor. 

Antalya Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Temmuzda Avrupa’da Nereye Tatile Gidilir: Temmuzda Gidilecek Ülkeler

Temmuzda Avrupa Tatili

Temmuz ayında yaz tüm coşkusunu hissettirirken ve havalar harikayken bir yurt dışı turu mu yapmak istiyorsun? Eğer “Temmuz ayında yurt dışına çıkmak istiyorum.” diyorsan merak etme. Senin için Avrupa’da gezilecek yerleri inceledik. İşte, temmuzda gidilecek ülkeler:

Ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını web sitemizden incelemeyi unutma. 

Marsilya, Fransa: Kozmopolit Akdeniz Limanı

Marsilya, Güney Fransa‘nın incisi konumunda. Tarihi oldukça eskiye dayanan bölge, Akdeniz’in en büyük limanına sahip. Tarih boyunca birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış Marsilya, kozmopolit dokusu ile dikkat çeken bir bölge. 

Tarihin ve doğanın nefis bir uyumuna sahip olan şehir, dünyanın en önde gelen gastronomi merkezlerinden biri. Avrupa’nın gastro-turizm durakları arasında bulunan Marsilya, yaz dönemlerinde çok çekici. 

Marsilya Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Berlin, Almanya: Bohem Bir Macera

Berlin; multikültürel yapısı ve keşfedilmeyi bekleyen grafiti dolu sokaklarıyla Avrupa’nın en bohem yerlerinden. Modern ve tarihi yapıların iç içe geçtiği bir şehir planlamasına sahip olan şehir, farklı müzik sahnelerine ve dünya çapındaki sanat galerilerine de ev sahipliği yapıyor. 

Z kuşağının yaşamak istediği şehirlerden biri olan Berlin, alt kültürlere ilgi duyan gezginler için de biçilmiş kaftan. Yemyeşil bir şehir içinde özgürlük dolu bir macera yaşamak istersen Berlin seni bekliyor! 

Berlin Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Belgrad, Sırbistan: Vizesiz Bir Seyahat Düşünürsen 

Temmuzda bir Avrupa rotası düşünüyorsan ve vizesiz olsun istiyorsan seni Belgrad’a yolcu edelim. Son yıllarda seyahat listelerinin üst sıralarında olan ve Sırbistan’ın en çok ziyaret edilen şehri konumunda bulunan Belgrad; tarihi, mimarisi ve gurme lezzetleri ile dikkat çekiyor. 

Ayrıca uygun fiyatlı tatil arayışındaki gezginler açısından da oldukça çekici olan şehir, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği bir platoda yer alıyor. Yani Doğu Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Belgrad seni çağırıyor! 

Belgrad Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Temmuz Ayı İçin Alternatif Rotalar: Sıra Dışı Bir Seçim Yapmak İsteyenlere 

Temmuz Ayı Alternatif Rotalar

Temmuz ayında farklı maceralar peşinden koşmak, farklı hikayelerin parçası olmak istiyorsan merak etme; senin için de alternatif önerilerimiz var. 

Tabii ülkelerin güncel Covid-19 kurallarını, vize şartlarını, yurt dışı uçuşlara ait güncel durum ve ülke kabul şartlarını da web sitemizden incelemeyi unutma.

Tiflis, Gürcistan: Multikültürel Bir Rota

Kura Nehri’nin kıyısında yer alan Tiflis; yanı başımızda bulunan cennetlerden. Gürcistan’ın başkenti konumundaki şehir; kırmızı çatılı evleri, tarihi sokakları, tertemiz doğasıyla ilham verici bir yer.

Aynı zamanda ülkenin kültürel ve endüstriyel merkezi durumundaki şehir, gurme lezzetleri ile de hayli ilgi çekici. Farklı bir macera arıyorsan, estetik ve tarihi atmosferleri de merak ediyorsan daha fazla bekleme! 

Tiflis Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Şarm El-Şeyh, Mısır: Kızıl Deniz’in İncisi

Şarm El-Şeyh, Mısır’ın Sina Yarımadası’nın güneyinde yer alıyor. Kızıl Deniz’in incisi olarak anılan bölge, hayli egzotik bir durak. Çölün ortasında yer alan bölge, benzersiz doğası ve deniz manzaraları ile farklı bir deneyim yaşatıyor. 

Çok eski bir liman kenti olan Şarm El Şeyh, aynı zamanda “Barış Şehri” olarak da biliniyor. Mısır’ın en önemli duraklarından biri olan bölge, macerasever gezginlere göre.

Şarm El-Şeyh Uçak Bileti Ara

ucak-bileti

Almatı, Kazakistan: Tarihi İpek Yolu’na Doğru 

Kazakistan’ın başkenti Almatı, tarihi İpek Yolu üzerine kurulmuş bir şehir. Geçmişi oldukça eskiye dayanan bu yerleşim yeri, konumu itibarıyla bir dönem en önemli geçiş güzergahlarından biriymiş. 

Asya kültürü ile Rus kültürünü birbirine bağlayan bölge, yemyeşil parkları ve dillere destan doğası ile de farklı bir yer. Maceraperest gezginler açısından eşsiz bir coğrafyada bulunan Almatı, farklı bir kültür keşfetmek isteyenlere göre. 

Almatı Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Temmuzda Kampa Nereye Gidilir: Temmuzda Kamp Yapılacak Yerler

Temmuzda Kamp Yapılacak Yerler

Temmuz ayında tatil demek, aynı zamanda kamp yapmak demek. O yüzden temmuz ayındaki tatil önerileri arasında kamp yapılacak yerler de bulunuyor. Hem pandemi döneminde herkesten izole şekilde kamp yapmak birçok gezgin açısından çok çekici.

Bu nedenle doğa ile baş başa kalabileceğin ve kamp yapabileceğin yerleri seçtik. Ayrıca hatırlatmakta yarar var; kampa giderken bazı malzemelerini yanında götürebilirsin. Bu sebeple bagaj kuralları sayfamızı ziyaret edip biletine göre limitlere göz atabilirsin.

Kabak Koyu, Muğla: Bir Yeryüzü Cenneti 

Kabak Koyu, Türkiye’nin az bilinen cennetlerinden. Fethiye’de bulunan koy, kızılçam ormanları ile kaplı bir doğa harikası. Doğaseverlerin sıklıkla uğradığı ve kamp yaptığı Kabak Koyu, sarp yamaçlarla çevrili bir vadide yer alıyor. O yüzden bölgeye ulaşmak kolay değil. Bu da bölgenin korunmasına yardımcı oluyor. Ayrıca bölgenin iç taraflarında da şelaleler ve akarsular bulunuyor. 

Kabak Koyuna ulaşmanın en kolay yolu ise Dalaman’a uçmak ve oradan aktarma yapmaktan geçiyor.

Dalaman Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

Cunda Adası, Balıkesir: Kuzey Ege’nin Güzeli 

Alibey Adası olarak da bilinen Cunda Adası, Ayvalık Adalarının en büyüğü. Çarşaf gibi tertemiz denizi ve eski taş evleri ile dikkat çeken bölge, Yunanistan’a ait Lesbos Adası’nın doğu tarafında bulunuyor. 

Nostaljik sokakları ile ilham veren ada, Ege’ye özgü yöresel tatları denemek için de biçilmiş kaftan. O yüzden buraya gelerek hem kamp yapabilirsin hem de denizin, doğanın ve yemeklerin tadını çıkarabilirsin. 

Cunda Adası’na ulaşmanın en kolay yolu ise öncelikle Edremit’e uçmak ve buradan aktarma yapmak.

Elevit Yaylası, Rize: Yeşilin Binbir Tonu

Elevit Yaylası, son yıllarda adı duyulmaya başlayan yaylalardan. Türkiye’nin en güzel yaylalarından biri olan Elevit, Rize’nin ünlü Çamlıhemşin ilçesinde bulunuyor. Yaklaşık 1900 metrelik rakımda yer alan yayla, geleneksel tipteki evleri ile de ilgi çekiyor. 

Karadeniz’e özgü benzersiz bir doğaya sahip olan yayla, doğaseverler açısından bulunmaz bir nimet. Farklı canlılara da ev sahipliği yapan Elevit Yaylası, farklı bir güzergahta kamp yapmak isteyenlere göre. 

Bölgeye ulaşmanın en kolay yolu ise öncelikle Trabzon’a uçmak ve buradan aktarma yapmak. 

Trabzon Uçak Bileti Ara 

ucak-bileti

One Comment

Bir cevap yazın