tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Türkiye'de Yapılması Gereken Şeyler

Türkiye'de Yapılması Gereken Şeyler

Türkiye Gezisinde Önemli Duraklar

Türkiye'de yapılması gereken şeyler

Türkiye’de yapılacak şeyler bitmez. Bu ülke bir ömre asla sığdırılamaz. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her bölgesinde ayrı bir kültürün yattığı Türkiye, Doğu ve Batı kültürleri arasında bir köprü olduğu için her anlamda inanılmaz bir çeşitlilik sunar. Burası tüm seslerin, renklerin ve hayallerin bir araya geldiği bir yer. Türkiye gezisi ile insan kendini yeniden tanır…    

 • Likya Yolu Yürüyüşü

Likya yolu

Türkiye’de yapılabilecek en kapsamlı doğa aktivitelerinden biri, Likya Yolu yürüyüşü. Bu yürüyüşün uzun versiyonu toplamda 535 kilometre sürüyor ve bir insanın tamamlayabilmesi için en az üç hafta gerekiyor. Yol, Fethiye ile Antalya arasını kapsıyor. Tabii ki bu yürüyüşe tamamen hazırlanmış olmak gerekiyor; çünkü yollar zorlu, ama doğanın kendisi çok huzurlu…   Her yıl yaklaşık 10 bin kişi tarafından yürünen bu yolda daha kısa rotalar da mevcut. Örneğin Kaş ile Çıralı arasını yürümek isterseniz sadece 110 kilometrelik bir parkuru tamamlamanız gerekiyor.    

 • Karadeniz Turu

Karadeniz turu

Türkiye’de tatil yapacaksanız ve ülkedeki en yeşil bölgeyi ziyaret etmek istiyorsanız gitmeniz gereken yer belli: Karadeniz. El değmemiş doğası, dağlık arazisi ve bu arazinin bir getirisi olan yaylaları ile pek meşhur. Ülkenin en yüksek rakımlı yaylalarında oksijen seviyesi o kadar yüksek ki eğer metropolden gelen biriyseniz ve duruma alışık değilseniz oksijen seviyesi sizi çarpabilir.   Karadeniz turunda görülecek pek çok şehir, tadılacak birçok lezzet ve keşfedilecek birçok tarihi eser var. Bolu, Karabük, Bartın, Amasya, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize ve Artvin, bu tur dahilinde görülebilecek yerler. Bu noktada iki şehri ayırmak gerekiyor: Rize ve Artvin. Karadeniz’in bu iki şehri, el değmemiş doğası ile insanı mest ediyor.  

 • Göbeklitepe Gezisi

Göbeklitepe turu

Türkiye gezisinde görülebilecek en eski yer, MÖ 10.000 yılına tarihlenen Göbeklitepe Tapınağı. Dünyanın en eski tapınaklarından biri olduğu ortaya çıkınca bilinen tarihi değiştiren Göbeklitepe, “Peygamberler Şehri” olarak bilinen Şanlıurfa’da bulunuyor. İngiltere’de bulunan Stonehenge’den 7000, Mısır Piramitleri’nden ise 7500 yıl daha yaşlı olan bu tapınak, hâlâ gizemini koruyor ve arkeologlar da burada çalışmaya devam ediyor.    

 • Nemrut Dağı Gezisi

Nemrut Dağı

Türkiye tatilinde insan her dakika yeni bir şey öğrenebilir ve medeniyetimizin aslında ne kadar da mucizevi olduğunu keşfedebilir. İşte, Nemrut gezisi, tam da bu mucizelere tanıklık edebileceğiniz bir yer.   Adıyaman ilinde bulunan Nemrut Dağı, Kommagene Kralı I. Antiochos tarafından yaptırılan anıt mezarı ve dev kafa heykellerini görebileceğiniz bir yer. Helenistik dönemin gizemi sizi çekiyorsa Türkiye turizmi denilince akla gelen ilk yerlerden Nemrut Dağı’nı görülecek yerler listenize ekleyin.

Farklı Rotalar için Tur ve Etkinliklere Göz At!

Yukarı Yukarı