Hatay Havalimanı

Hatay Havalimanı

Pegasus uçuşunuz öncesinde ve sonrasında ihtiyaç duyacağınız Hatay Havalimanı ulaşım bilgileri, araç kiralama hizmeti, otopark ve otel rezervasyonu gibi detayları sizin için derledik.

2007 yılında açılan Hatay Havalimanı, Türkiye'nin en güneyinde yer almaktadır. İç ve dış hat uçuşlarının gerçekleştirildiği alan Antakya ilçesine 27 km, İskenderun’a ise 30 km mesafede yer almaktadır.

Hatay Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlamak için HAVAŞ servislerini ve taksileri kullanabilirsiniz.

 

Not: Bilgiler Ocak 2019 tarihinde güncellenmiştir. Lütfen resmi kaynaklardan bilgilerin güncelliğini teyit etmeyi unutmayın.

Hatay Havalimanı Hakkında Bilgiler

Bulunduğu Ülke: Türkiye

Bulunduğu Şehir: Hatay - Antakya

Havalimanı Kodu: HTY

Şehre Uzaklığı: 25 km

Terminal içerisinde turizm danışma bürosu, VIP salonu, CIP salonu, sağlık hizmetleri, PTT, ATM, araç kiralama hizmeti bulunmaktadır.

Hatay Otel Rezervasyonu

Nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce Hatay uçak bileti sayfamızı ziyaret ederek, önce şehirde sizi bekleyen tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri keşfedebilir; ardından size en uygun tarih aralığındaki uçak bileti fiyatlarını listeleyerek seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


REZERVASYON YAP

Hatay Havalimanı Otopark

Hatay kalkışlı uçuşlarınızda ya da birini karşılamak için havaalanına özel aracınız ile geldiğinizde otopark hizmetinden yararlanmak için, önceden flypgs.com üzerinden online otopark rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

OTOPARKTA YERİNİ AYIRT

Hatay Havalimanı Araç Kiralama

Ayrıca iş seyahati ya da tatil için Hatay’a geldiğinizde şehir içi ulaşım için daha konforlu bir seçeneğini değerlendirmek isterseniz, Pegasus ayrıcalıkları ile araç kiralayabilirsiniz.

ARAÇ KİRALA

Hatay Havalimanı İletişim

 

Adres: Paşaköy Mahallesi, Havalimanı Cad 1/1, 31121 Hatay

Telefon: (0326) 235 13 00

Web sitesi: hatay.dhmi.gov.tr

Hatay Yakınındaki Diğer Havalimanları

Yazdır
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.