tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı

19 Mayıs’ta Gezilecek 10 Güzel Şehir

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı ailenizle seyahat ederek kutlamak istiyorsanız; 19 Mayıs ruhunu hissedebileceğiniz özel rotalardan, bahar havasının keyfini çıkartabileceğiniz yurt dışı destinasyonlara kadar tercih edebileceğiniz birçok anlamlı nokta sizleri bekliyor. Siz de geç kalmadan en uygun fiyatlı uçak biletinizi ayırtın, 19 Mayıs’ı unutulmaz deneyimlerle kutlayın!

19 Mayıs Ruhunu Yaşayabileceğiniz Şehirler

Samsun uçak bileti Ankara uçak bileti İstanbul uçak bileti İzmir uçak bileti

 

19 Mayıs’ta Ailecek Gezilecek Şehirler

Lefkoşa uçak bileti Fethiye, Muğla uçak bileti Van uçak bileti Antalya uçak bileti

19 Mayıs’ı Geçirebileceğiniz Avrupa Şehirleri

Atina uçak bileti Bükreş uçak bileti Üsküp uçak bileti Saraybosna uçak bileti

19 Mayıs için Nereye Gidilir?

Mayısın güzel havasının tadını çıkartmak ve bu önemli milli bayramımızı ailecek bir seyahatle kutlamak istiyorsanız işte 19 Mayıs’ta ziyaret edebileceğiniz kentler:

1. Samsun

 

Samsun

 

19 Mayıs denince tarihi ve manevi önemiyle aklımıza gelen ilk şehir Samsun. Her 19 Mayıs’ta coşkulu kutlamaların merkezi olan Samsun’u bu özel tarihte ziyaret etmenin tadı bir başka. Koroların özel konserlerinden, valiliğin 19 Mayıs şerefine düzenlediği kutlamalara kadar birçok etkinliğin yanında bu tarihte şehri Gençlik Festivali’ni kutlarken de bulabilirsiniz. Elbette 19 Mayıs’ta Samsun’u ziyaret ettiğinizde Bandırma Vapuru’nu ve Onur Anıtı’nı da görmemek olmaz!

UCUZ UÇUŞ BUL

2. Ankara

Ankara

19 Mayıs’ı anlamına layık bir destinasyonda coşkuyla kutlamak ve Atatürk’ün doğum günü ilan ettiği bu günü Anıtkabir ziyaretiyle taçlandırmak isterseniz bir Ankara seyahati planlamak ailenizle unutulmaz bir Gençlik ve Spor Bayramı geçirmek için harika bir seçenek.  

UCUZ UÇUŞ BUL

Ankara’da gezilecek yerler için şehir rehberinden ilham almayı unutmayın:

Ankara Gezi Rehberi

Ata’ya Saygı: Anıtkabir Gezisi ve Ankara Turu

3. İstanbul

İstanbul

19 Mayıs’ı tarih kokan bir lokasyonda geçirmeyi tercih ederseniz hem kutlamaları hem de bu resmi bayram şerefine düzenlenen etkinlikleriyle İstanbul keyifli bir seyahat noktası olacaktır.

UCUZ UÇUŞ BUL

Pegasus Blog’dan İstanbul geziniz için ilham alabilirsiniz:

İstanbul Gezi Rehberi

İstanbul’da Gezilecek Yerler: İstanbul’un En Güzel Semtleri ve Simgeleri

48 Saatte İstanbul’u Karış Karış Gezebilir Misin?

 

4. Lefkoşa

Lefkoşa

19 Mayıs’ı ailenizle unutulmaz bir deneyim yaşayarak kutlamak isterseniz bayramı Yavru Vatan’da geçirmek, ailenizin her bireyini mutlu edecek imkanlar sunan bu küçük ama eşsiz şehirde minik bir bahar kaçamağı yapmak için bahaneniz olabilir.

UCUZ UÇUŞ BUL

Lefkoşa seyahati öncesinde bu yazılarımıza bakmayı unutmayın:

Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler

Lefkoşa’da Gezilecek Yerler: Lefkoşa’da Nereye Gidilir?

 

5. Fethiye, Muğla

Fethiye

19 Mayıs’ı resmi kutlamalardan uzak ancak keyifli bir şekilde geçirmek isteyenler için ulaşılabilir rotalardan biri de Fethiye. Atatürk’ün gençliğe hediye ettiği bu günü hem ailenizdeki gençlerin hem de sizlerin farklı aktivitelerle denize nazır bu güzel şehirde geçirmeyi bir düşünün deriz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

6. Van

Van

Güzel mayıs havasının tadını çıkartmak planlarınız arasındaysa Van’ı ziyaret etmek ve göl manzarasının yanında Akdamar Adası, Van Kalesi gibi önemli tarihi kalıntıları gezmek unutulmaz bir 19 Mayıs geçirmenizi garantileyebilir.

UCUZ UÇUŞ BUL

7. İzmir

İzmir

Hem Cumhuriyet ruhuyla 19 Mayıs’ı kutlamak, hem de sonrasında ailenizle deniz kenarında keyifli anılar yaratmak için ideal destinasyonlardan biri İzmir. İlgi alanlarınıza göre tarihi kalıntıları gezmekten plajların keyfini çıkartmaya kadar birçok aktive yapabileceğiniz bu güzel şehir 19 Mayıs için tercihiniz olabilir.

UCUZ UÇUŞ BUL

İzmir gezisi öncesinde yazılarımızdan ilham almayı unutmayın:

İzmir’de Gezilecek Yerler İzmir’de Nerede Ne Yenir?

Boyoz ve Kumrudan Çok Daha Fazlası: İzmir’de Eğlence Durakları

İzmir’in Keşfedilmeyi Bekleyen En Güzel Köyleri

 

8. Atina

Atina

19 Mayıs’ı yurt dışında kutlamak isteyenler için hem turistik hem de duygusal bir seçenek olarak Atina ilginç rotalardan biri. Denizin ve Antik Yunan kültürünün tadını çıkartmanın yanında, 19 Mayıs ruhuna uygun bir şekilde Atatürk’ün doğmuş olduğu evi ziyaret etmek isterseniz beş saatlik bir araba yolculuğuyla Atina’dan Selanik’e gidebilir ve Atina seyahatinizi daha da anlamlı kılabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Atina gezisi öncesinde Pegasus Blog’dan ilham almayı unutmayın:

Komşu’da Pişer Bize de Düşer: Atina’da Yeme İçme Rehberi

Atina’yı Mahalleleriyle Keşfet! Karış Karış Atina

 

9. Bükreş

Bükreş

19 Mayıs’ı kültürümüze ve coğrafyamıza da yakın bir noktada geçirmek istiyorsanız Romanya’nın başkenti Bükreş mutlaka aklınızda bulunmalı. Tuna Nehri’nin görkemine şahit olmak, mayıs sonunun güzel havasının tadını çıkartmak ve şehrin tarihi mimarisini doya doya incelemek için 19 Mayıs uygun bir tarih olabilir.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

10. Üsküp

Üsküp

19 Mayıs’ı Makedon kültürünü keşfederek geçirmek ister misiniz? Cevabınız evetse, tarihi köprüleri ve meydanlarıyla birçok kültürün yüzyıllarca bir arada yaşadığı bu şehri yaz kalabalığı gelmeden gezmek yapılacaklar listenizde mutlaka bulunmalı.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Gençlere Uçak Bileti Hediye Et

19 Mayıs Hediye Uçak Bileti

 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Neden Kutlanır?

19 Mayıs 1919, Atatürk’ün Samsun’a Bandırma Vapuru ile geldiği ve milli mücadelenin temellerini attığı bir tarih olarak milletimiz için büyük öneme sahiptir. İlk kez 1935’te “Atatürk Günü” olarak kutlanan bu bayram, sonrasında isim değiştirerek “Gençlik ve Spor Bayramı” adıyla kutlanmaya başlanmış, 1980 itibariyle ise bugünkü ismini alarak “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” haline gelmiştir. 19 Mayıs ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günü ilan ettiği bir tarih olarak da önemini korumaktadır.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Ne Zaman ve Nasıl Kutlanır?

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl Atatürk’ün Samsun’a çıktığı tarih olan 19 Mayıs’ta coşkuyla kutlanır. Kıymetli bir milli bayram olarak 19 Mayıs, ülke çapında resmi törenlerin yanında, her yaştan öğrencinin okullarıyla birlikte düzenlediği çeşitli gösteri ve anma törenleriyle taçlandırılır.

Yukarı Yukarı