tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

İçindekiler

Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni anmak için kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ülkemizdeki birçok şehirde coşku ile kutlayabilirsiniz. Yazın en güzel zamanlarında kısa bir yurt dışı seyahati yapmak isteyenler için de derlediğimiz şehirlere göz atmadan biletlerinizi almayın.

30 Ağustos Ruhunu Yaşayabileceğiniz Şehirler

Ankara uçak bileti Sivas uçak bileti Erzurum uçak bileti Samsun uçak bileti

30 Ağustos’u Geçirebileceğiniz Avrupa Şehirleri

Atina uçak bileti Saraybosna uçak bileti Priştine uçak bileti Belgrad uçak bileti

 

 

30 Ağustos’ta Türkiye’de Nereye Gidilir?

Her köşesinde tarih yatan ülkemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayacağınız birçok şehir yer alıyor. Sizler için derlediğimiz bu şehirlerde zaferin tutkusunu ruhunuzda yaşamanın yanı sıra ailenizle birlikte keyifli bir tatil de geçirebilirsiniz.

1. Ankara

 Ankara

Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin başkumandanı Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu ve Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da ülkenin birçok yerinden gelen kişiler ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayabilirsiniz. Türk bayraklarının dalgalandığı Anıtkabir’de düzenlenen törenlerde hem Atatürk’ü hem zaferi anabilir, müzede gezerek günümüze kadar gelen değerli parçaları inceleyebilirsiniz. Atatürk’ün mezar odasını da görebileceğiniz Anıtkabir’in her karesine hayran kalacaksınız.

UCUZ UÇUŞ BUL

Ankara biletinizi aldıysanız gezilecek yerleri planlamak için Ankara Gezi Rehberi’ni okuyabilirsiniz.

2. Sivas

Sivas

Millî Mücadele denilince akla ilk gelen yer Sivas… Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, UNESCO’ya girmiş başyapıtlar, camiler, medreseler gibi tarihi dokulara ilk gününüzü ayırabilirsiniz. İkinci günde ise Sivas’ın doğal güzelliklerine kucak açabilirsiniz. Göllerin sessizliğinde huzur, kaplıcalarda şifa sizleri bekliyor olacak.

UCUZ UÇUŞ BUL

Sivas biletinizi aldıysanız gezilecek yerleri planlamak için Sivas Gezi Rehberi’ni okuyabilirsiniz.

3. İstanbul

İstanbul

Tarihi yaşamak isteyenlerin uğrak yeri olan İstanbul’da hem şehir turu atabilir hem de zafer kutlamalarına katılabilirsiniz. Eski zamanlarda Cumhurbaşkanlığı makamı olan ve Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu yer olan Dolmabahçe Sarayı’nın görkemli yapısını gezdikten sonra boğazın kokusunu içinize çekebilirsiniz. Asya ve Avrupa kıtalarını aynı yerde göreceğiniz bu eşsiz şehirde gezecek çok yeriniz olacak.

UCUZ UÇUŞ BUL

İstanbul biletinizi aldıysanız gezilecek yerleri planlamak için İstanbul Gezi Rehberi’ni okuyabilirsiniz.

4. Erzurum

Erzurum

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Erzurum’da Zafer Bayramı’nın yanı sıra bağımsızlığımızı da kutlayabilirsiniz. Sergi ve müzelerde yaşayacağınız deneyimlerle tarih hafızanıza kazınacak. Tarihi güzelliklerin yanında doğanın sunmuş olduğu mucizeleri görmek isteyenlerin ilk rotası Narman olmalı. “Kırmızı Periler Diyarı” olarak da bilinen Narman’da peri bacalarını görmeden gezinize son vermeyin.

UCUZ UÇUŞ BUL

Erzurum biletinizi aldıysanız gezilecek yerleri planlamak için Erzurum Gezi Rehberi’ni okuyabilirsiniz.

5. Samsun

Samsun’a gidilir de Bandırma Vapuru gezilmeden geri gelinir mi? Balmumu heykelleri, Atatürk’ün özel eşyaları… Vapurda hayranlıkla izleyeceğiniz birçok detay bulunuyor. Tarihi kutlamalardan sonra Karadeniz havasına kendinizi kaptıracağınız Samsun’dan dönmek istemeyeceksiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Samsun biletinizi aldıysanız gezilecek yerleri planlamak için Samsun Gezi Rehberi’ni okuyabilirsiniz.

30 Ağustos’ta Yurt Dışında Nereye Gidilir?

Hafta sonu ile birleştireceğiniz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda yakın ülkelere seyahat ederek tatlı bir kaçamak yapabilirsiniz.

1. Atina

Atina

Komşu ülke Yunanistan’da ailecek bir tatile kim hayır der ki? Yunanistan’ın dışında dünyanın da kültür başkenti olarak anılan Atina’da Akropolis’ten Zeus Tapınağı’na kadar tarihin kalıntılarına eşlik edebilirsiniz. Tarih değil de dinlence isteyenleri ise Atina’nın turkuaz suları ve tertemiz plajları bekliyor. Atina’da gece hayatı da oldukça hareketli. Yapacağınız kısa bir yolculuk ile Selanik’e de geçebilir, Atatürk’ün doğduğu evi hafızanızdaki fotoğraflar ile birleştirebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Atina biletinizi aldıysanız gezilecek yerleri planlamak için Atina Gezi Rehberi’ni okuyabilirsiniz.

2. Saraybosna

Saraybosna

Kozmopolit bir başkent isteyenler, Saraybosna biletlerini geç kalmadan ayırtın. Osmanlı’dan bu zamana kadar özenle korunan camiler ve evlerin yanında görmeniz gereken bir de Saraybosna Tüneli var. Savaşan herkesin içindeki umudu simgeleyen bu tünelde yaşananları bir an için gözlerinizin önüne getireceksiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Saraybosna biletinizi aldıysanız gezilecek yerleri planlamak için Saraybosna Gezi Rehberi’ni okuyabilirsiniz.

3. Priştine

 

30 Ağustos’u Ankara’nın kardeş şehri Priştine’de yaşamak istemez misiniz? Saat kulesi, meydanlar, camiler, kiliseler ve dolu dolu zaman geçirilecek birçok tarihi yapıt. Türkiye sınırları dışında ama bir o kadar da Türkiye’deki gibi yaşayacağınız Priştine’de yapacağınız küçük bir tatil kaçamağı hem ruhunuza hem de size çok iyi gelecek.

UCUZ UÇUŞ BUL

Priştine biletinizi aldıysanız gezilecek yerleri planlamak için Priştine Gezi Rehberi’ni okuyabilirsiniz.

4. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kıbrıs

30 Ağustos sadece Türkiye’de değil Kıbrıs’ın da dört bir yanında törenlerle kutlanıyor. Kendi ülkenizde gibi hissedeceğiniz Kıbrıs’ta kutlamalar sonrası keyifli bir tatil de yapabilirsiniz. Ağustos sıcağında Kıbrıs’ın denizinde yorgunluk atabilir, akşamları eğlenceli sokaklarında dolaşabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Lefkoşa biletinizi aldıysanız gezilecek yerleri planlamak için Kıbrıs Gezi Rehberi’ni okuyabilirsiniz.

5. Belgrad

Belgrad

Kırmızı ile beyazın zaferinin kutlandığı 30 Ağustos’ta “Beyaz Şehir” turuna ne dersiniz? Sokaklarında ve müzelerinde tarihimizden kalıntılar göreceğiniz Belgrad’da gündüz kendinizi çok yormayın. En iyi gece hayatına sahip şehirler arasında adından söz ettiren Belgrad’da zaferin coşkusunu kutlarken çok eğleneceksiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Belgrad biletinizi aldıysanız gezilecek yerleri planlamak için Belgrad Gezi Rehberi’ni okuyabilirsiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı Neden Kutlanır?

“Büyük Taarruz” olarak da bilinen Başkomutanlık Meydan Muharebesi, 30 Ağustos 1922’de Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Dumlupınar’da kazanılmış önemli bir zaferdir. Ülkenin işgal birliklerinden kurtulması daha sonrasında gerçekleşse de 30 Ağustos, Anadolu topraklarının geri kazanıldığı gün olarak kabul edilmiştir. 1924 yılında ilk olarak Afyon’da kutlanan bu önemli zafer, 1926 yılından itibaren Zafer Bayramı olarak ilan edilmiştir. 30 Ağustos destanı Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde resmi ve ulusal bir bayram olarak kutlanmaktadır.

30 Ağustos Zafer Bayramı Ne Zaman ve Nasıl Kutlanır?

Zafer Bayramı, Büyük Taarruz’un kazanıldığı 30 Ağustos’ta ülkenin her yerinde büyük bir sevinç ile anılır. Türk Bayrağı ile meydanları dolduran halkın yanı sıra 30 Ağustos Zafer Bayramı, Anıtkabir ve Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen resepsiyonlarda da kutlanır.

Yukarı Yukarı