SAYFA BAŞINA DÖN

Charleroi’da Ulaşım

Chaleroi’da hafif metro sistemi ile çeşitli otobüs hizmetleri bulunuyor. Hem yer altından hem de yer üstünden ulaşım sağlayan metro ile komşu kentlere de gidebilirsiniz. Charleroi’yı gezmek için mükemmel bir araç olan metro için günlük bilet satın alabilir ve broşürler sayesinde farklı hatlarda bulunan turistik mekânlara ulaşım sağlayabilirsiniz

 

Brüksel Güney Charleroi Havalimanı Hakkında


Pegasus’un ekonomik Charleroi uçak bileti fiyatlarından yararlanmayı tercih edersen şehre 46 kilometre uzaklıkta bulunan Güney Charleroi Havalimanı’na (CRL) ineceksin. Pegasus, tüm Brüksel uçuşları için bu havalimanını kullanıyor.

Fransa sınırına yakın bir konumda bulunan havalimanında, Brüksel çıkışlı yolculuğun öncesinde konforlu bir şekilde uçağını beklemen için her ayrıntıya dikkat edilmiş. Havalimanının bekleme salonunda ücretsiz Wi-Fi hizmeti veriliyor. Karnını doyurabileceğin restoran ve kafeler, ibadet edebileceğin bölümler ve çocuk bakımı için kullanabileceğin alanlar havalimanı bünyesine eklenmiş. Brüksel gezin sona ererken kendine anı olacak bir şeyler almak istersen havalimanında birçok mağaza bulabilirsin.

Güney Charleroi Havalimanı’ndan Brüksel şehir merkezine ulaşım için otobüsleri ve trenleri kullanabilirsin.

Yolculuk ortalama 1 saat sürüyor. Brüksel çıkışlı biletleri havalimanından satın almak istersen burada Pegasus’un bir şubesi var. Brüksel çıkışlı uçuş fırsatları için erken rezervasyon kampanyalarını inceleyebilirsin.

Brüksel Güney Charleroi Havalimanı Telefon: +32 902 02 490

Charleroi’da Yeme İçme

  • Rue de Dampremy: Çok farklı mutfaklardan yemeklerle hizmet veren restoranların yer aldığı bu sokakta canınızın çektiği yemeği bulma şansınız çok yüksek.
  • Beaux-Arts Bölgesi: Ekonomik bir yemek mi arıyorsunuz? Daha ucuz yemek mekânlarının bir seçkisi için, Aziz Christopher Kilisesi’nin kuzeyine, Paul Janson Bulvarı’na doğru ilerleyin.
  • Charles II Meydanı: Turistik cazibe merkezi olan bu meydan ve çevresinde, orta seviyede fiyatlarla hizmet veren çeşitli restoranlar bulunuyor.

Charleroi’da Gezilmesi Gereken Yerler

  • Le Bois du Cazier: 1956’daki felaketin gerçekleştiği madende bulunan bu müze kompleksi, şu anda UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunmaktadır.
  • Belediye Konağı: Bu mimari şaheseri gezerken çan kulesinin her saat sunduğu kısa müzikal gösteri sayesinde Belçika halk şarkılarını da dinleyebilirsiniz.
  • Aziz Christopher Kilisesi: Çarpıcı bir Barok yapıya sahip olan kilise, Charleroi’nın sanayi geçmişini yansıtan koyu renkli beton iç mekânı ile ziyaretçileri şaşırtıyor.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.