SAYFA BAŞINA DÖN

Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

Bilet


Bilet, yolculuk etmek için gerekli ücretin ödendiğini gösteren, üzerinde yolculukla ilgili bilgi ve detayların yer aldığı seyahat belgesidir. Hava yolu üzerinden seyahat etmek için alınan belgeye de uçak bileti denir. Uçak bileti üzerinde kalkış ve varış bilgileri, PNR ve rezervasyon numarası, koltuk numarası ve uçuş zamanı gibi bilgiler bulunur. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlara katılmayı düşünenlerin ilk yapması gereken şey, bilet alma işlemidir. Böylece uçaktaki bir veya birden çok koltuk, yolculuk süresince kiralanabilir.  

Uçak biletleri, hava yolu firmalarından ya da aracı kurumlardan temin edilebilir. Web sitesi üzerinden arama yapılarak uçak bileti bulunabildiği gibi mobil uygulamaları kullanarak da bilet temin etmek mümkündür. Örneğin flypgs.com ya da Pegasus mobil uygulama üzerinden ucuz uçak biletinizi satın alabilirsiniz.  

Uçak biletleri, paket halinde satılabilir ve bu paketler firmadan firmaya göre değişkenlik gösterir. Ekonomi sınıfı ve business sınıfı, sektörel anlamda en yaygın olarak kullanılan iki bilet paketidir.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.