tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Seyahat Sözlüğü

Seyahat Sözlüğü

E-Bilet

E-Bilet

E-Bilet - Online Uçak Bileti Nedir?  

E-bilet, elektronik bilet ya da online uçak bileti, mobil uygulama ya da web sitesi aracılığı ile satın alınan bir tür seyahat belgesidir. Online uçak bileti sayesinde, basılı bilete gerek kalmaz. Yani online uçak bileti ya da e-bilet, kağıda basılan uçak biletlerinin yerini almaktadır.  

E-bilet sayesinde hava yolu firması ve yolcu, bir tür elektronik sözleşme imzalamış olur. Bilet bilgileriniz dijital ortamda PNR kodu gibi şifrelerle firmanın veri tabanında saklanır. Online bilet alma yöntemi ile uçak bileti satın alabilir ve eğer yurt dışına yolculuk yapıyorsanız uçağa biniş anında sadece pasaportunuzla kontrol noktasından geçebilirsiniz.  

Online Uçak Bileti Nasıl Alınır?  

Online uçak bileti almak oldukça basittir. Pegasus web sitesi flypgs.com ya da Pegasus mobil uygulama üzerinden e-bilet satın alabilirsiniz. Bilet alırken tek yapmanız gereken, ilgili bilgileri girip size uygun uçak biletine karar verdikten sonra bilet bedelini banka ya da kredi kartı ile ödemek. Online uçak bileti alırken sizden hangi tarihte, nereden nereye ve kaç kişi ile uçacağınızı içeren detaylarla birlikte kişisel bilgileriniz istenir. Bu noktada tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz beklenir. İşlemin sonunda ucuz uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Yani uçak biletinizi acentalardan ya da ofislerden satın almanıza gerek kalmaz.  

İnternetten Uçak Bileti Rezervasyonu Nasıl Yapılır?  

İnternet uçak bileti rezervasyonu yapmak için mobil uygulama ya da web siteleri kullanılır. Gerekli bilgileri ilgili kutucuklara ve pencerelere yazdıktan sonra ödeme yapmadan biletinizi belirli bir süre için ayırtabilirsiniz. Bu noktada size bir PNR kodu verilir. İleriki tarihlerde biletiniz ile işlem yapabilmek için bu kodu saklamalısınız.  

İnternetten Alınan Uçak Bileti Nasıl Temin Edilir?  

İnternetten aldığınız uçak biletlerini, size e-mail aracılığı ile gönderilmiş belgenin çıktısını alarak da kullanabilirsiniz. Aynı şekilde bu işlemi Pegasus resmi ve aracı satış ofislerine başvurarak da yapabilirsiniz.  

İnternetten Alınan Uçak Biletinin Çıktısı Nasıl Alınır?  

Online uçak biletinizi satın aldıktan sonra bilgisayarınıza indirebileceğiniz belgeyi yazıcıya göndererek çıktısını alabilirsiniz. E-bilet belgenizi, e-posta hesabınıza yollanan postada da bulabilirsiniz. Online uçak bileti satın aldığınızda biletinizi kontrol noktasında göstermenize gerek yoktur, ama yurt dışı uçuşlar için çıktısını yanınızda bulundurmanız faydalıdır.

Yukarı Yukarı