SAYFA BAŞINA DÖN

Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

Hava Olayları


Havacılık sektöründe, hava olaylarına bağlı olarak uçuş güvenliğini etkileyebilecek durumlar görülebilir. Bu tür durumlarda uçuşlar rötara uğrayabileceği gibi uçuş iptali de gerçekleşebilir. Meteorolojik bilgiler ışığında uçuş programını düzenleyen hava yolu firmaları; kasırga, görüş açısını etkileyecek şekilde yoğun sis vb. hava olaylarında uçuş iptali hakkını saklı tutar. Güvenli ve huzurlu bir yolculuk için bu durum gereklidir.


Uçuş anında karşılaşılabilecek ama uçuş güvenliği etkilemeyen hava olayları da bulunur. Bunlardan en bilineni, uçağın hava boşluğuna yakalandığını ifade eden türbülanstır. Hava akışının bozulması durumunda görülen türbülans, uçağı sallayıp titretebilir; ama uçuş güvenliğini etkilemez. Atmosferde meydana gelen ve havanın yer değiştirmesi ile oluşan hava olayları için uçuş kontrol birimleri aralıksız çalışmakta ve uçuş güvenliğini garanti etmektedir.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.