Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

Uçak İçi


Yük ve yolcu taşımada ya da askeri amaçlarla kullanılan hava taşıtlarına uçak denir. Havacılık sektöründe pek çok uçak çeşidi bulunur: Yolcu uçakları, kargo uçakları, askeri uçaklar, özel uçaklar… Günümüzün en pratik ulaşım yöntemleri arasında yer alan uçaklar, aynı zamanda dünya üzerinde bir yere gitmenin en hızlı yöntemlerinden birini mümkün kılar: Hava yolu seyahati.


Uçaklar, uçabilmek için aerodinamik yasalarını kullanır. Kanatlarının alt ve üst yüzeyleri arasında akan havanın hız farkından dolayı oluşan basınç değişimi sayesinde uçabilir, kuyruk ve kanatlarının yardımı ile manevra yaparak yön değiştirebilirler. Uçağın dengesinin sorumluluğu ise özel eğitim almış pilotlara verilir. Pilota tüm yolculuk boyunca bir yardımcı pilot ve otomatik pilot destek olur.


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.