tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Pegasus Hava Yolları ve Sürdürülebilirlik Programı Hakkında

Pegasus Hava Yolları ve Sürdürülebilirlik Programı Hakkında

 

Pegasus Hakkında

Türkiye’nin önde gelen düşük maliyetli hava yolu firması olarak 95 uçaktan oluşan filomuzla (2022) yılda toplam 26,9 milyon yolcuya (2022) hizmet veriyoruz.

2005 yılında başlattığımız dönüşüm sonucunda 90'ı Türkiye dışında olmak üzere 47 ülkede toplam 126 uçuş noktasını kapsayan bir uçuş ağında hizmet veriyoruz. (2022)

Finansal Görünüm

Gelirlerimiz 2012 yılından bu yana yıllık ortalama %11 oranında artış gösteriyor.

2022 yılı EBITDA marjımız %34,1 ile sektörde en yüksek kârlılık seviyesine ulaştı. Benzer şekilde 2012 yılında birim maliyetimiz (arz edilen koltuk km başına yakıt hariç maliyet göstergesi CASK üzerinden) €c 2.18 ile faaliyet gösterdiğimiz coğrafyada en düşük birim maliyetini oluşturuyor.

Ürün ve Hizmetlerimiz

Genç filomuz, yüksek uçak kullanım oranımız ve yüksek yolcu doluluk oranı performansımız, yalın & etkin operasyonumuzun temelini oluşturuyor.

Uçuş emniyetini tüm faaliyetlerimizin merkezinde konumlandırıyoruz.

Dijital girişimlerimiz, yan hizmetlerimiz ve BolBol Sadakat Programımız ile misafirlerimize kolay, uyumlu & kişisel ihtiyaçlara cevap veren bir seyahat deneyimi sunmayı hedefliyoruz.

Kapsayıcı ve açık bir çalışma ortamı sayesinde büyüyoruz. Çalışanlarımızı da veri hakimiyeti, uzmanlık ve ileri seviye teknolojik araçlarla güçlendiriyoruz.

Faaliyetlerimiz hakkında detaylı bilgiye Yatırımcı İlişkileri internet sitemizde yayımlanan faaliyet raporlarımız ve finansal tablolarımızdan ulaşabilirsiniz.

Pegasus Hava Yolları Sürdürülebilirlik Programı

Günümüzde şirketlerin yaşam tarzımıza olumlu etki yaratma amacıyla daha fazla sorumluluk almaya başladığına tanıklık ediyoruz.

Bu amaca ulaşmak için faaliyetlerimizi nasıl yürüttüğümüze farklı bir açıdan yaklaşmamız ve çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) unsurlarını faaliyetlerimizle bütünleştirmemiz gerekiyor.

Yarattığımız katma değeri yalnız finansal performans açısından değil, aynı zamanda çevreye ve topluma etki perspektifinden daha iyi ölçme ve raporlama ihtiyacının farkındayız.

Bu bağlamda, Kurumsal Sürdürülebilirlik Politikamız ilk kez Aralık 2020’de Yönetim Kurulumuz tarafından yayımlandı. Geride bıraktığımız iki yıl içerisinde etkin bir yönetişim yapısı oluşturduk.

Şirketimiz bünyesinde sürdürülebilirlik politikamızın uygulanması, stratejik sürdürülebilirlik hedeflerimizin hayata geçirilmesi,kurumsal sürdürülebilirlik ve bununla bağlantılı ESG faaliyetlerimizin koordinasyonu ve raporlamasından sorumlu Sürdürülebilirlik Ofisimizi oluşturduk. Sürdürülebilirlik Direktörümüz (aynı zamanda Başhukuk Müşaviri ve Genel Sekreter sorumluluklarıyla) doğrudan Genel Müdürümüze bağlı olarak görev yapıyor.

Farklı iş birimlerimiz arasında sürdürülebilirlik ve ESG alanındaki çalışmalar hakkında bilgi akışını sağlamak amacıyla Sürdürülebilirlik Çalışma Grubumuzu oluşturduk. Şirketimizde farklı görevler üstlenen, sürdürülebilirlik konusuna ilgili ve duyarlı birçok çalışanımız gönüllü olarak bu platformda yer alıyor. Sürdürülebilirlik Çalışma Grubumuzun üyeleri, her biri ayrı tariflenen sürdürülebilirlik projelerimiz için gerekli özel bilgi ve tecrübelerin buluştuğu Odak Gruplar üzerinden çalışmalarını sürdürüyor.

Diğer yandan sürdürülebilirlik ve ESG alanındaki çalışmaların ilerleyişinin takibi, uzun vadeli hedef ve planlamalara yönelik konuların gözetimi, Sürdürülebilirlik Direktörü ile üst düzey yöneticilerimizin bir arada bulunduğu Sürdürülebilirlik Yönetim Grubu tarafından gerçekleştiriliyor.

Sürdürülebilirlik Direktörü, Yönetim Grubu ile Çalışma Grubu arasındaki iletişimi sağlıyor ve tüm çalışmaları Genel Müdürümüze raporluyor.

Aynı zamanda bu birimler tarafından yürütülen işler, düzenli aralıklarla Kurumsal Yönetim Komitemize ve  Yönetim Kurulumuza raporlanıyor.

Kurumsal Sürdürülebilirlik Politikamız, sürdürülebilirlik risk ve fırsatlar çerçevemiz, bu alandaki stratejik hedeflerimiz, kilit performans göstergelerimiz ve raporlama içeriğimiz, ilgili kurumsal prosedürlerimizde belirlenen şekilde Genel Müdürümüz, Kurumsal Yönetim Komitemiz ve/veya Yönetim Kurulumuz tarafından gözden geçirilerek onaylanıyor.

 

 

Yukarı Yukarı