tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

En Ucuz Dağıstan Uçak Bileti Fiyatları

-

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

Yakınındaki Ülkeler

Para Para:
Saat Saat: 13:36:54
Dil Dil:

Rusya’nın güneyinde, Büyük Kafkas Dağları’nın ise kuzeyinde konumlanan Dağıstan, Rusya’ya bağlı özerk bir cumhuriyet. Çok sayıda farklı etnik unsurun bir arada yaşadığı Dağıstan Cumhuriyeti, oldukça dağlık bir bölge üzerine kurulmuş bir ülkedir. 50.300 kilometrekarelik bir alana yayılan ülkenin en önemli şehirleri ise başkent Mahaçkale ve Derbent olarak ön plana çıkıyor.

Siz de Rusya’ya bağlı en sıcak bölgelerden biri olan Dağıstan’a seyahat etmek istiyorsanız Pegasus Hava Yolları olarak sunduğumuz avantajlı koşullarla en uygun uçak bileti fırsatlarına göz atabilir, Dağıstan uçak bileti işleminizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus Havayolları’nın aktarmalı ve direkt uçuşlarıyla Dağıstan’a ulaşabilirsiniz. Pegasus’un Dağıstan uçuşlarında iniş yapacağınız havalimanı başkent Mahaçkale’de yer alan Uytaş Havalimanı’dır. Mahaçkale seferleri İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan (SAW) kalkışlı direkt uçuşlar ile Uytaş Havalimanı’na (MCX) gerçekleştirilir. İstanbul – Mahaçkale arası mesafe direkt uçuşlarla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürer. Bunun yanında Türkiye’den ve diğer ülkelerden seyahat edecekseniz İstanbul aktarmalı Mahaçkale uçuşlarıyla şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dağıstan’da Ulaşım İmkânları

Uytaş Havalimanı’ndan Mahaçkale Şehir Merkezine Ulaşım

Uytaş Havalimanı Dağıstan’dan gerçekleştirilen uluslararası uçuşların tek merkezi konumundadır. Mahaçkale şehir merkezine 25 km uzaklıkta yer alan Uytaş Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için otobüs, matruşka, taksi ve araç kiralama gibi seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Otobüs – Matruşka

Uytaş Havalimanı yolcu çıkışından hareket eden otobüslerle hem Mahaçkale hem de Kaspiysk şehir merkezlerine ulaşım imkânı bulunur. Otobüslerle Mahaçkale şehir merkezine 30 dakika, Kaspiysk şehir merkezine ise 20 dakikada gidebilirsiniz. Diğer yandan otobüsler özel işletmelere ait olup belirli bir hareket saatleri bulunmadığından çok fazla tercih edilmezler. Şehir merkezine ulaşım açısından bir diğer alternatif ise matruşkalardır. Matruşkalarla şehir merkezine ve şehrin civar bölgelerine ulaşmak mümkündür.

Taksi – Araç Kiralama

Taksilerle havaalanından şehir merkezine beklemeden zahmetsizce ulaşabilirsiniz. Yolcu çıkış bölümünde bulabileceğiniz taksilerle Şehir Tarihi Müzesi, Büyük Cami ve Gorki Drama Tiyatrosu gibi şehrin merkezi ve turistik noktalarına 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Şehirde belirlediğiniz gezi rotanız doğrultusunda özgürce yolculuk yapmak istiyorsanız Pegasus araç kiralama hizmeti size en uygun seçenek olacaktır.

Toplu Taşıma

Dağıstan’da toplu taşıma ulaşım ağı çok gelişmemiştir. Ülkenin en çok toplu taşıma aracına sahip şehri Mahaçkale’de 8 hat üzerinde yolcu taşıyan troleybüsleri kullanarak şehrin kalbindeki pek çok noktaya keyifli bir yolculuk yaparak ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi ve civar bölgelerdeki kasabalarda bulunan tarihi yapıları ve turistik merkezleri ziyaret etmek istiyorsanız otobüs ve matruşkaları tercih edebilirsiniz. Mahaçkale’de bulunan troleybüsler ise şehrin en hızlı toplu taşıma seçeneğidir. Dağıstan’da ayrıca günün her saati taksilerle ulaşım ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Dağıstan’da toplu ulaşım saat kaça kadar sürer?

Dağıstan’da otobüsler 06.45 – 23.00 saatleri arasında sefer düzenler. Troleybüsler ise 06.15 – 21.00 saatleri arasında hizmet verir.

Turistler için ulaşım kartı var mı?

Dağıstan’da turistler için herhangi bir ulaşım kartı bulunmamaktadır.

Dağıstan Şehirler Arası Ulaşım

Dağıstan’da şehirler arası ulaşım için otobüs, minibüs ve trenlerle ülkenin pek çok şehrine seyahat edebilirsiniz. Mahaçkale merkez otobüs terminalinden hareket eden şehirler arası minibüs ve otobüsleri tercih ederek gezi rotanızda yer alan şehirleri ziyaret etme fırsatı bulabilirsiniz. Şehirler arası yolculuğunuzu daha keyifli ve konforlu bir hale dönüştürmek için trenle ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca Mahaçkale Uytaş Havalimanı’ndan hareket eden şehirler arası otobüslerle Kaspiysk şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra otobüs ve trenlerle farklı ülke destinasyonlarına da ulaşım sağlanabilmektedir. Örneğin Mahaçkale’ye indikten sonra otobüslerle Derbent’e geçebilir ya da trenlerle Moskova ve St. Petersburg’a seyahat edebilirsiniz.

Konaklama

Dağıstan seyahatinizde konaklama çözümleri için ilk olarak tercih edebileceğiniz bölgelerin başında yine başkent Mahaçkale geliyor. Ülkenin hem kültürel hem de ticari anlamda merkezi olan şehir, turistlerin Dağıstan’da en çok tercih ettiği destinasyonlardan biri. Mahaçkale’de konaklama için en çok rağbet gören bölge ise şehir merkezi. Ancak turistik anlamda çok fazla ilgi görmeyen bir bölge olan Dağıstan’da otel ve pansiyon çeşitliliğinin çok zengin olduğu söylenemez.

Farklı bütçelere hitap eden konaklama seçenekleri olmasına rağmen Dağıstan seyahatinizi planlarken otel rezervasyonunuzu erkenden yaptırmaya dikkat etmeniz uygun fiyatlara konaklama yapabilmeniz için önemli. Bölgede az sayıda otel bulunması, kimi zaman yer bulmakta sorun yaratabiliyor.Dağıstan’da konaklama seçenekleriyle ilgili daha detaylı bilgi almak için Dağıstan otel rezervasyon sayfasına göz atabilirsiniz.

Dağıstan’da Yapılacak Şeyler

Dağıstan, turistik anlamda çok gelişmiş bir ülke olmamasına rağmen özellikle başkent Mahaçkale’de görülmesi gereken pek çok yer var. Özellikle camiler, müzeler veya parklar gibi ülkenin önemli turistik cazibe bölgelerini Mahaçkale’de gezebilirsiniz.

Mahaçkale’de gastronomi meraklıları için de pek çok farklı lezzet seçeneği yer alıyor. Kafkas mutfağının örneklerine rastlayabileceğiniz yerel restoranlarda pek çok farklı kebap veya kuzu eti yemeğini tadarak damaklarınızı şenlendirebilirsiniz.

Mahaçkale’de alışveriş yapmak isteyen gezginler için de bazı seçenekler var. Özellikle şehrin merkezi yerlerinden birinde bulunan Mahaçkale Pazarı, hem yerel halkın hem de Dağıstan’ı ziyaret eden turistlerin gözdesi konumunda yer alıyor. Yerel çarşıda gıdadan giyime, hediyelik eşyalardan bölgenin etnik kültürünü yansıtan antika parçalara kadar pek çok farklı ürünü kendiniz için veya sevdiklerinize armağan etmek için satın alabilirsiniz.

Mahaçkale seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken yerler ise şu şekilde sıralanıyor:

 • Büyük Camii
 • Şehir Tarihi Müzesi
 • Rus Öğretmen Heykeli
 • Maksim Gorki Tiyatrosu
 • Mahaçkale Pazarı

Mahaçkale Gezi Rehberi sayfamızı ziyaret ederek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Dağıstan’da başkent Mahaçkale dışındaki önemli şehirler arasında ise Derbent, İzberbaş, Kaspiysk, Kizlyar gibi bölgeler yer alıyor. Tüm bu bölgeler ve Dağıstan’da yapılacak şeylerle ilgili daha detaylı bilgi almak için Dağıstan gezi rehberine göz atmanızda yarar var.

Dağıstan’a Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 • Dağıstan, Rusya’ya bağlı özerk bir cumhuriyet konumunda yer alıyor. Dolayısıyla bölgeye seyahat etmek için bir Dağıstan vizesine sahip olmanız gerekiyor. Dağıstan vizesi başvuruları ise Rusya konsoloslukları üzerinden yapılıyor.
 • Dağıstan, tıpkı ülkemiz gibi GMT+3 saat diliminde yer alan bir ülke. Dolayısıyla Dağıstan ile Türkiye arasında herhangi bir saat farkı yok.
 • Rusya’nın en güneyinde yer alan Dağıstan, Rus coğrafyasındaki en sıcak bölgelerden biri olarak kabul ediliyor. Ancak yine de kış aylarında sert hava koşulları görülebiliyor.
 • Dağıstan’da toplu ulaşım çok gelişmiş durumda değil. Başkent Mahaçkale’de toplu ulaşım için en sık troleybüsler tercih ediliyor. Dolayısıyla Dağıstan seyahatinizde araç kiralama alternatifini düşünebilirsiniz.
 • Başta başkent Mahaçkale olmak üzere Dağıstan’ın pek çok şehri, etnik anlamda oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip. Ülkede 30’dan fazla etnik unsur bir arada yaşıyor. Bu da ülkeyi oldukça kozmopolit bir hale getiriyor.
 • Başkent Mahaçkale’deki nüfusun büyük çoğunluğunu Varlar ve Laklar oluşturuyor.
 • Ülkenin resmi dili Rusça ve para birimi de Rus rublesi.
 • 2020 yılında yapılan nüfus sayımına göre Dağıstan’ın nüfusu yaklaşık 3.1 milyon civarında.
 • Dağıstan’ın komşu ülkeleri arasında Gürcistan, Azerbaycan, Çeçenistan ve Kalmukya yer alıyor.
 • Dağıstan’daki etnik çeşitlilik içerisinde Türk topluluklarının yüzdesi de oldukça fazla. Dolayısıyla ülkenin pek çok yerinde Türk dilleri de konuşuluyor.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Dağıstan’a nasıl gidilir?

Rusya’nın özerk bir bölgesi olan Dağıstan’a ulaşmak oldukça kolay. Dağıstan’a ulaşım için en çok tercih edilen yöntem havayolu ulaşımı. Dolayısıyla hızlı ve konforlu bir şekilde Dağıstan’a ulaşabilmeniz mümkün. Başkent Mahaçkale’de yer alan Uytaş Havalimanı’na Pegasus Hava Yolları’nın İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleştirdiği direkt uçuş seferleri ile ulaşabilirsiniz.

Ucuz Dağıstan uçak bileti nasıl alınır?

Pegasus web sitesi üzerinden Dağıstan uçuşlarını listeleyebilir, erken rezervasyon ve dönemsel kampanyalardan faydalanarak sizin için en uygun uçak bileti seçeneğini satın alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dağıstan vize istiyor mu?

Rusya’ya bağlı özerk bir cumhuriyet olan Dağıstan’a seyahat etmek için Dağıstan vizesi sahibi olmanız gerekiyor. Vize başvurularını Rusya konsolosluklarından gerçekleştirebilirsiniz.

Dağıstan’a ne zaman gidilir?

Dağıstan, Rusya’ya bağlı toprakların geri kalanının aksine çok soğuk iklim koşullarına sahip değil. Ancak yine de karasal iklimin hüküm sürdüğü Dağıstan’a seyahat etmek için en doğru zaman ilkbahar ve yaz ayları olarak değerlendiriliyor. Siz de daha konforlu ve rahat bir seyahat için ilkbahar ve yaz aylarını tercih edebilirsiniz.

Türkiye ile Dağıstan arasındaki saat farkı kaç?

Hem Türkiye hem de Dağıstan, GMT+3 saat diliminde yer alıyor. Dolayısıyla saatleri aynı olduğu için iki ülke arasında herhangi bir saat farkı yok.

Yukarı Yukarı