tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

En Ucuz İngiltere Uçak Bileti Fiyatları

-

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

Türkiye İngiltere Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Sal
11ºC
21ºC
Sal
Çar
12ºC
20ºC
Çar
Per
10ºC
15ºC
Per
Para Para: İngiliz Sterlini
Saat Saat: 04:42:09
Dil Dil: İngilizce
Kalkış havalimanı: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)
Varış havalimanı:                                        Londra Stansted Havalimanı (STN)
Türkiye - İngiltere uçuş süresi:                      4 saat 5 dakika

 

Kalkış havalimanı:                                  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)
Varış havalimanı: Manchester Havalimanı (MAN)
Türkiye - İngiltere uçuş süresi:                      4 saat 20 dakika


Kalkış havalimanı: Ankara Esenboğa Havalimanı (SAW)
Varış havalimanı:                          Londra Stansted Havalimanı (STN)
Türkiye - İngiltere uçuş süresi:            4 saat 15 dakika

 

Kalkış havalimanı: Antalya Havalimanı (AYT)
Varış havalimanı: Londra Stansted Havalimanı (STN)
Türkiye - İngiltere uçuş süresi:         4 saat 40 dakika

 

Kalkış havalimanı: İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB)
Varış havalimanı:                                          Londra Stansted Havalimanı (STN)
Türkiye - İngiltere uçuş süresi: 4 saat 5 dakika


Adana
Adıyaman
Ağrı
Alanya – Gazipaşa
Merzifon - Amasya
Ankara
Antalya
Batman
Bingöl
Bodrum - Muğla
Çorlu - Tekirdağ
Dalaman
Denizli
Diyarbakır
Edremit - Balıkesir
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Gaziantep
Giresun
Hatay
Hopa
Iğdır
İstanbul Fethiye
İstanbul Marmaris
İstanbul Mersin
İstanbul
İzmir
Kahramanmaraş
Kars
Kastamonu
Kayseri
Konya
Kütahya
Malatya
Mardin
Muş
Nevşehir İstanbul
Nevşehir
Ordu
Rize
Samsun
Sinop
Sivas
Şanlıurfa
Tokat
Trabzon
Van

KALKIŞ : Türkiye

Pegasus ile Türkiye uçuşları ülke içi yaklaşık 40 noktaya ve şehre direkt olarak yapılıyor.

Karadeniz uçuşları Sinop, Artvin, Samsun, Giresun, Ordu, Amasya-Merzifon, Trabzon şehirlerine yapılan direkt seferlerle gerçekleşiyor.

Yazlık ve turistik birçok rotaya da direkt uçuşlar yapılıyor. Özellikle Ege uçuşları dahilinde İzmir, Muğla, Bodrum, Dalaman gibi turistik merkezlere birçok şehirden direkt gidilebiliyor. Ayrıca bu güzergahta Denizli ve Kütahya şehirleri de yer alıyor.

Turistik açıdan öne çıkan Akdeniz uçuşları da çok yoğun seferlerin yapıldığı güzergahlar arasında bulunuyor. Pegasus seferleri ile bu bölgedeki Antalya, Alanya, Kahramanmaraş, Antakya/Hatay ve Adana noktalarına aktarmasız ve hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Doğu Anadolu uçuşları ile direkt ulaşım sağlanan şehirler arasında ise Erzincan, Elazığ, Erzurum, Ağrı, Muş, Kars, Malatya, Van ve Iğdır var.

Pegasus’un aktarmasız İç Anadolu uçuşları da bulunuyor. Direkt uçuş noktalarını ise Ankara, Sivas, Kayseri ve Konya şehirleri oluşturuyor.

Güneydoğu uçuşları için direkt seferler ise Gaziantep, Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Mardin ve Şanlıurfa şehirlerine gerçekleştiriliyor.

Marmara uçuşları ise İstanbul ve Balıkesir-Edremit direkt seferlerini kapsıyor.

Türkiye Havalimanları Ulaşım Seçenekleri

Türkiye’deki havalimanlarından şehir merkezine ulaşmak için genel olarak otobüs, havaalanı servisleri, tren, metro, taksi, araç kiralama seçenekleri sunuluyor.

Otobüs

Türkiye’deki hemen hemen bütün şehirlerde havalimanlarından otobüs seferleri 24 saat boyunca gerçekleşiyor. Gece yarısından sonra gece otobüsleri daha uzun sefer aralıkları ile hizmet sunuyor.

Metro

Metro, havalimanlarından şehir merkezine ulaşmanın en ekonomik, hızlı ve konforlu seçenekleri arasında yer alıyor. Çoğu şehirde (İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir) metro ile şehir merkezi arasındaki ulaşım için bu ulaşım aracı kullanılıyor. Metro seferleri genellikle gece yarısına kadar sık aralıklarla gerçekleşiyor.

Havaalanı Servisleri/Shuttle

Türkiye’deki çoğu şehirde shuttle hizmeti veriliyor. Genellikle 30 dakikada ya da saatte bir shuttle seferleri düzenleniyor. Çok sayıda yolcu şehir merkezine en kısa süre içinde ulaşmak için havaalanı servislerinden yararlanıyor.

Taksi

Havaalanından daha konforlu ve hızlı bir yolculuk yapmak isteyenlerin ise favori ulaşım araçları arasında taksiler yer alıyor. Havalimanı terminallerinin önünden 7 gün 24 saat boyunca taksi bulmak mümkün.

Araç Kiralama

Şehir merkezine ulaşmak için araç kiralama yöntemi de sıklıkla tercih ediliyor. Havaalanlarında araç kiralama ofisleri bulunuyor.

Türkiye’de Ulaşım

Türkiye’de ulaşım her şehir için değişiklik göstermekle birlikte genel olarak toplu taşıma araçları ile hızlı ve ekonomik şekilde sağlanıyor.

Türkiye’de Hangi Toplu Taşıma Araçları Var?

Türkiye’de toplu taşıma araçları arasında otobüs, metro, tramvay, tren ve taksi yer alıyor. Çoğu şehirde otobüsler geceleri saat başı hizmet veriyor. Metro ve tramvayların genel olarak çalışma saatleri ise 06.00-00.30. Taksiler ise 7/24 çalışıyor.

Toplu Ulaşım Kartı Var mı?

Türkiye’de birçok şehir kendi akıllı kart sistemi ile ulaşım hizmeti veriyor. Kısa süreli geziler içinse birkaç kullanımlık kartlar kullanılabiliyor.

Türkiye’de Toplu Taşıma Araçları ile Turistik Yerlere Gidilebilir mi?

Türkiye’nin hemen hemen tüm şehirlerinde turistik noktalara toplu taşıma hizmeti veriliyor.

Türkiye Şehirler Arası Ulaşım Nasıl?

Türkiye şehirler arası ulaşım genel olarak otobüs, uçak ve trenlerle sağlanıyor. Bunun yanı sıra denize kıyısı olan şehirler arasında vapur ve feribot seferleri de düzenlenebiliyor.

Örneğin; İstanbul’a geldiğinizde Kocaeli, Yalova, Bursa gibi şehirlere geçiş yaparak yakındaki yerleri de gezi planınıza dahil edebilirsiniz.

Birmingham
Edinburgh
Londra
Manchester

VARIŞ : İngiltere

İngiltere seyahatiniz için Pegasus’un hesaplı uçuş seçeneklerini tercih edebilirsiniz. İngiltere’nin Londra ve Manchester şehrine İstanbul, İzmir, Antalya, Dalaman ve Ankara üzerinden direkt uçuşlarla gidebilirsiniz.

Türkiye’den direkt uçuşlarla İngiltere yaklaşık 4-5 saat arası sürmektedir.

Siz de İngiltere uçuşları ile dünyaca ünlü tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ziyaret etme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İngiltere’de Ulaşım İmkanları

Havalimanlarından Merkeze Ulaşım

Ulaşım açısından oldukça gelişmiş bir ülke olan İngiltere’de vardığınız havalimanlarından şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz çok sayıda alternatif mevcuttur. Londra Stansted Havalimanı üzerinden merkeze ulaşmak için tren, otobüs, taksi veya Pegasus’un araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz ulaşım aracına göre 40 dakika ile 1 buçuk saat aralığında merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanı tesisinin gelişmiş yapısı her ziyaretçinin beklentilerini karşılayabilecek kapasiteye sahiptir.

Manchester Havalimanı, merkezin yaklaşık 14 km uzağında konumlanır. Tesisin içerisindeki tren istasyonundan aktarma yaparak veya otobüs hattına geçiş yaparak merkeze varabilirsiniz. Ayrıca özel taksiler ve bölgeye özgü mini cab denilen siyah taksileri kullanabilirsiniz. Mini cab hizmeti özel taksilere oranla daha hesaplı bir yolculuk fırsatı sunar. Aynı zamanda seyahatinizi planlarken Pegasus’un araç kiralama hizmetinden yararlanarak konforlu bir yolculuk fırsatından yararlanabilirsiniz.

Şehir İçi Ulaşım

İngiltere’de ulaşım seçenekleri bölgesel olarak farklılık gösterse de genel olarak oldukça gelişmiş yapıdadır. Bulunduğunuz konuma göre metro, tramvay, otobüs, tur servisleri gibi çok sayıda alternatif ile bölgenin önemli noktalarına erişebilirsiniz.

Otobüs

Ülke genelinde hizmet veren otobüsler ile gitmek istediğiniz yerlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Metro

Metro hatları ülkenin en sık tercih edilen ulaşım araçlarındandır. Ülke genelindeki metro hattı büyük şehirlerde bölgesel rotalara sahiptir. Örneğin; Londra’da zone 1-9 arasındaki noktalara kısa sürede metro ile ulaşabilirsiniz. Bölgede hizmet veren metrolar için gişelerden kullanım ihtiyacınız kadar bilet satın alabilirsiniz.

Taksi

İngiltere seyahatinizde ülke ile özdeşleşen siyah taksiler ile konforlu bir yolculuk fırsatı yakalayabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerdeki çok sayıda hat sayesinde günün neredeyse her saati yolculuk edebilirsiniz. Aynı zamanda ülkenin simgelerinden olan çift katlı otobüsleri de tercih edebilirsiniz.

Bisiklet-Araç Kiralama

Şehir içi ulaşımda toplu taşımanın yanı sıra bisiklet veya araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İngiltere’de toplu ulaşım kaça kadar sürer?

Ulaşım ağındaki araçların hizmetleri neredeyse günün her saatini kapsar. Bununla birlikte genel olarak gece geç saatlere kadar metro, tramvay ve otobüs hizmetlerinden yararlanmak mümkündür. Örneğin; Londra’daki belirli otobüs hatları günün 24 saati aktif bir şekilde çalışır.

Turistler için ulaşım kartı var mı?

Ülkedeki şehir içi yolculukları hesaplı kılmak için bölgesel ulaşım kartlarını kullanabilirsiniz. Örneğin; Londra’da geçirdiğiniz süre boyunca kullanmak için Oyster Card’ı satın alabilirsiniz. Uygun ücrete satın alabileceğiniz kartınıza dilediğiniz kadar yükleme yaparak tüm toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İngiltere Şehirler Arası Ulaşım

İngiltere şehirler arası ulaşım bakımından ziyaretçilerine çok sayıda alternatif sunar. Ülkenin gelişmiş demir yolu sayesinde metro ve tren ile birçok şehir arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Londra ve Manchester’a vardıktan sonra Liverpool, Birmingham, York, Southampton gibi şehirlere ulaşım sağlayarak unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

İngiltere seyahatiniz boyunca tüm bu imkanlardan yararlanarak geçirdiğiniz her anı özel kılabilirsiniz. Aynı zamanda şehirlerdeki bisiklet kiralama alternatifini tercih ederek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Tüm toplu taşıma seçeneklerine ek olarak seyahatinizi planlarken Pegasus’un araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Gezmeyi planladığınız tüm noktalar arasında konforlu bir yolculuk fırsatı elde edebilirsiniz.

 

Yukarı Yukarı