BolBol
Üye Girişi
PAYLAŞ

İçindekiler

Renkli gelenekleri, dost canlısı insanları, zengin kültürel yapısı ve canlı gece hayatı ile dikkat çeken Ukrayna, seyahatseverlerin uğrak tatil bölgeleri arasında yer alır. Siz de Lviv sokaklarında Doğu Avrupa’nın en sıra dışı mekânlarını ziyaret edebilir, Odesa’da plaj partilerine katılabilir, Kyiv’in kültürel dokusu içinde hoşça vakit geçirebilirsiniz. Ukrayna hakkında detaylı bilgi almak için rehberimize göz atabilirsiniz.

Ukrayna gezi rehberi 

Ukrayna Hakkında Genel Bilgiler
 

Bulunduğu Kıta: Avrupa
Başkenti: Kyiv
Ülke Kodu: UA
Resmi Dili: Ukraynaca
Yüz Ölçümü: 603.549 km²
GMT ile arasındaki fark: GMT+2
Telefon Kodu: +380
Alan adı uzantısı: .ua
Para Birimi: Ukrayna Grivnası

Ukrayna Başkenti

Ukrayna’nın başkenti, Dinyeper Nehri üzerinde bulunan Kyiv şehridir.

Ukrayna Para Birimi

Ülkenin resmi para birimi, Ukrayna Grivnası'dır.

Resmi Dili

Ülkenin resmi dili, Doğu Slav dilleri içinde bulunan Ukraynacadır.

Ukrayna Yüzölçümü

Ülkenin yüzölüçümü 603.549 km²'dir ve ülke tamamı Avrupa'da bulunan en geniş ülke olma özelliğine de sahiptir.

Konumu ve Sınır Komşuları

Ukrayna komşuları kimlerdir diye baktığımızda, ülkenin kuzey sınırında Belarus, kuzeyi ve kuzeydoğusunda Rusya, batısında; Macaristan, Polonya ve Slovakya, güneybatısında da Moldova ve Romanya ile komşu olduğunu görürüz. 

Ukrayna haritası üzerinden ülkenin dünya haritasındaki yerini ve sınır komşularını daha rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Ukrayna Ne Zaman Kuruldu?

Ukrayna kuruluş tarihi 18 Ağustos 1649 yılıdır. Ukrayna tarih boyunca çeşitli devletler tarafından kontrol edilmiştir. Slavlardan önce sırasıyla İskitler (Sakalar), Hunlar, Hazar Kağanlığı, Kıpçaklar, Peçenekler, Kumanlar, Oğuzlar ve Altınordu Devleti, Osmanlı Devleti tarafından kontrol edilen Ukrayna'nın tarihte bağımsızlığına kavuşması ise 1991'de SSCB'nin dağılmasından sonra gerçekleşmiştir.


Yönetim Şekli

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin dağılmasının hemen ardından 1991 yılında bağımsızlığına kavuşan Ukrayna, yarı başkanlık sistemine dayanan parlamenter cumhuriyet rejimi ile yönetilir.

Ukrayna Nüfusu

"Ukrayna nüfusu ne kadar?" sorusuna en güncel yanıt olarak 2019 yılındaki nüfusu gösterebiliriz. 2019 itibari ile Ukrayna nüfus bakımından yaklaşık 44,39 milyona ulaşmıştır ve bu sayı dünya genelinde en kalabalık ülke sıralamasında Ukrayna'yı 33. sıraya taşımıştır.

Ukrayna nüfusunun yaklaşık %17'sini Rus halkı oluşturmaktadır.

Ukrayna'da Yerel Saat

(GMT+2) saat diliminde bulunan Ukrayna’nın yerel saati, Türkiye’den bir saat geridedir.

Ukrayna Bitki örtüsü

Ülkenin kuzeyinden güneyine doğru uzanan ve Polissya olarak da bilinen ağaçlık ve bataklık bölgeleri büyük bir alanı kaplar. Geri kalan yerlerde ise gür ormanlara ve bozkır arazilere sıklıkla rastlanır.

Geçim kaynakları

Ukraynalılar başlıca tarım, hayvancılık, turizm ve sanayi dallarından geçimlerini sağlamaktadır.

Ukrayna’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Ukrayna’ya hava, kara ve deniz yolu ile ulaşım sağlanabilir. Konforlu ve hızlı bir ulaşım yolu olmasından dolayı Türkiye ile Ukrayna arasında yapılan yolculukların büyük bir çoğunluğu hava yolu ile gerçekleştirilir. İstanbul ile Ukrayna arasında yaklaşık 1100 km mesafe bulunur. Bu mesafeyi uçak ile 1 saat 50 dakikada tamamlayabilmek mümkündür.

Ukrayna’nın ve Türkiye’nin büyük şehirlerine düzenlenen çok sayıda uçuş seferi sayesinde yılın her döneminde Ukrayna gidiş dönüş uçak bileti bulunabilir. İstanbul Sabiha Gökçen, İstanbul Atatürk, İzmir Adnan Menderes ve Antalya Havalimanı'ndan düzenlenen doğrudan ve aktarmalı uçak seferleri ile Ukrayna’ya kolayca ulaşım sağlanabilir.

Ukrayna'ya Uçak Bileti Ara

 

Pegasus ile gittiğinizde kullanacağınız Ukrayna havalimanları ise aşağıdaki gibidir:
•    Kharkiv Uluslararası Havalimanı
•    Kyiv Uluslararası Havaalanı
•    Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı

Ukrayna’da Ulaşım İmkânları

Otobüsler, tramvaylar ve elektrikle çalışan troleybüsler, Ukrayna’da yaygın olarak kullanılan toplu taşıma araçları arasında gösterilebilir. Ukrayna’da toplu taşıma araçlarını kullanmak ülke içinde her yere kolayca ulaşabilme ve yerel lokasyonları detaylı bir şekilde gezebilme kolaylığı sağlar. Kiev, Lviv, Odessa, Kharkiv, Dnipropetrovsk, Donetsk ve Simferopol gibi ülkenin büyük şehirlerinde sadece toplu taşıma araçlarını kullanarak şehrin bir bölgesinden diğerine kolayca erişebilirsiniz.

Otobüs duraklarından bilet satın almak için küçük büfeleri tercih edebilirsiniz veya otobüs içinde kondüktörden ya da şoförden bilet satın alabilirsiniz.

Büyük bir çoğunluğu özel sektöre ait olan MicroBuses (Marshrutkas) otobüsleri ve dolmuşları, Ukrayna'daki en popüler ulaşım araçlarından bir diğeridir. Marshrutkas araçlarının güzergâhları, herkes için uygun olan yolları ve ana caddeleri içerir. Şoförden rica ederek otobüsü hemen hemen her yerde durdurmasını sağlayabilirsiniz.

Konforlu bir seyahat için kentin her yerinde kolayca bulunabilen taksileri de tercih edebilirsiniz. Ukrayna’da taksi ile ulaşım, diğer Avrupa şehirlerine göre oldukça ucuzdur. Ayrıca taksilerin çoğunda fiyat sayacı bulunmaz ve gidilecek yere göre pazarlık yapılabilir.

Ukrayna Havaalanlarına Ulaşım

Özellikle büyük şehirlerde havaalanına ulaşım oldukça kolaydır. Taksiler ve otobüslerin yanı sıra belli saatlerde hareket eden havaalanı servis araçları kullanılabilir. Otelde konaklayan ziyaretçiler, otel tarafından tahsis edilebilen araçlar veya servisler ile de havaalanına ücretsiz olarak ulaşabilir.

Ukrayna'da Gezilecek Yerler

Ukrayna'nın her köşesi benzersizdir ve her bölge kendine özgü çok sayıda turistik alana sahiptir. Ülkenin batısı pitoresk tarzı ile dikkat çeker, kuzeyi ile doğusu endüstriyel ve anıtsal yapıları ile bilinir, güneyi ise her zaman büyüleyici ve misafirperverdir. Kapsamlı bir Ukrayna turu planı yapmak için Ukrayna’nın en çok ziyaret edilen turistik şehirlerine yakından göz atabilirsiniz.

Kiev

Geniş parkları ile ünlü başkent Kiev’de çok sayıda turistik lokasyon bulunur. Kiev bölgesindeki Bila Tserkva kasabasında yer alan Alexandria Parkı, aile ile hoşça vakit geçirmek isteyen gezginler için ideal bir yerdir. Maidan Nezalezhnosti (Özgürlük Meydanı), Aziz Sofya Katedrali ve Mariyinsky Sarayı da şehirde görülebilecek başlıca yerler arasında öne çıkar.

Kiev

Kiev hakkında daha detaylı bilgi almak için Pegasus Blog'a göz atabilirsiniz.

Odessa

Karadeniz’in incisi Odessa, ülkenin en büyük dört şehrinden biridir. Potemkin Merdivenleri, Deribasovskaya Caddesi, Privoz Pazarı, Şehir Bahçesi ve Arcadia Plajı, Odessa’nın önemli gezi noktaları içinde yer alır.

Lviv

Ukrayna’nın en büyük şehirleri arasında bulunan Lviv, ülkenin kültür başkenti olma özelliğine de sahiptir. Şehrin en çok tercih edilen turistik lokasyonları Lviv Kalesi, Opera Binası, Eczane Müzesi, Potocki Sarayı, Dominikan Katedrali ve Pazar Meydanı şeklinde sıralanabilir.

Lviv

Lviv hakkında daha detaylı bilgi almak için Pegasus Blog'a göz atabilirsiniz.

 

Zaporijya

Yedi asırlık ünlü meşe ağacı ve Khortytsa Adası, Ukrayna’nın turizm merkezlerinden biri olan Zaporijya’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunur. Yaklaşık 12 km uzunluğunda ve 2,5 km genişliğinde olan Khortytsa Adası, Dinyeper Nehri üzerindeki en büyük ve en eşsiz doğal alanlardan biridir. Mükemmel bir şekilde korunmuş tarihi yapılara ve göz alıcı bir manzaraya sahip olan ada, doğa tutkunları tarafından yıl boyunca ziyaret edilebilir.

 

Zaporijya hakkında daha detaylı bilgi almak için Pegasus Blog'a göz atabilirsiniz.

Donetsk

Müzeleri ve devasa parkları ile öne çıkan Donetsk, birbirinden heybetli yapılara da ev sahipliği yapar. Donetsk Demir Figürleri Parkı, Donetsk Sanat Müzesi ve Mertsalov’un Palmiyesi, şehirde görülebilecek başlıca yerler arasında bulunur.

Kamaniçe

Ukrayna’nın eski kentleri içinde bulunan Kamaniçe, özellikle yaz döneminde en çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. Kamaniçe Kalesi, Ratuşa Binası, Zafer Kapısı, Ermeni Kilisesi, Türk Köprüsü ve Fransisken Manastırı şehrin başlıca gezi noktalarından birkaçıdır.

Kharkiv

Ülkenin en büyük ikinci şehri olan Kharkiv; doğal, kültürel ve tarihi dokusu ile öne çıkar. Hareketli bir yapıya sahip olan şehirde gezilip görülebilecek çok sayıda yer vardır. Botanik Bahçesi, Shevchenko Parkı, Kharkiv Hayvanat Bahçesi, Tarih Müzesi ve The Pokrovsky Katedrali bu yerlerden birkaçıdır.

Kharkiv gezi rehberi

 

Kharkiv hakkında daha detaylı bilgi almak için Pegasus Blog'a göz atabilirsiniz.

Çernivtsi

Türk kültürüne ait önemli eserlerin bulunduğu Çernivtsi’de; Türk Kuyusu, Türk Köprüsü, Türk Çeşmesi, Ermeni Kilisesi, Çernivtsi Üniversitesi ve Tiyatro Meydanı gezilip görülecek başlıca yerler içinde gösterilebilir.

Yalta

Subtropikal iklim özellikleri sayesinde Ukrayna’nın en gözde kıyı şehirlerinden biri olan Yalta, tam anlamı ile bir turizm cennetidir. Masandrivsʹkyy Parkı, Massandrovsky Plajı, Lenina, Çehov’un Evi ve Alexander Nevsky Katedrali, Yalta’da gezip görebileceğiniz en önemli yerler içinde sıralanabilir.

Ukrayna Vize Süreci

2012 yılında Türkiye ve Ukrayna arasında imzalanan anlaşma gereği seyahat amaçlı ziyaretler için vize alma zorunluluğu kaldırılmıştır. Bu sayede Türk vatandaşları, sadece yeni kimlik kartını kullanarak 60 güne kadar Ukrayna'ya vizesiz seyahat edebilir. 

Diğer pasaportsuz gidilebilen ülkeleri öğrenmek için tıklayın.

Türk Vatandaşlarından Vize İstemeyen Ülkeler Listesi

Türk Vatandaşlarından Vize İstemeyen Ülkeler Listesi

Diğer ülke vatandaşları vize başvuru süreciyle ilgili hazırladığımız "Ukrayna Vize Rehberi" yazımızı okuyabilir.

Ukrayna’da Nerede Kalınır?

Kiev, Odessa, Lviv ve Yalta gibi turistik şehirlerde, Avrupa standartlarında hizmet sunan çok sayıda otel bulunur. Dört ve beş yıldızlı Ukrayna otelleri haricinde; kırsal çiftlikte konaklama, kamp alanında konaklama, ev kiralama ve pansiyon tipi konaklama gibi alternatifler de mevcuttur. Ayrıca Ukrayna turu ile ülkeye gelen ziyaretçiler, cazip konaklama seçeneklerinden de yararlanabilir. Ukrayna otel fiyatları ise otelin konumu, hizmet kalitesi ve oda seçenekleri gibi detaylara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. 

 

REZERVASYON YAP

Ukrayna’da Ne Yenir?

Ukrayna’da; tahıl, et ve süt ürünleri, yumurta, meyve ve sebze, kuru yemiş, bitkisel yağ ve deniz ürünleri gibi oldukça geniş bir yelpazede gıda üretimi gerçekleştirir. Buna bağlı olarak Ukrayna’nın oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahip olduğu söylenebilir. Taze tavuk filetolarının bir parça tereyağı ile pişirildiği Kiev usulü tavuk (Chicken Kievski), kahvaltıların olmazsa olmazı patates gözlemesi, yapımı oldukça zahmetli lahana sarması (Golubtsi), maya ve soda ile yapılan ve ekşi krema ile servis edilen Oladky ve çoğunlukla yaz aylarında pişirilen Borsch çorbası, ülkenin başlıca geleneksel lezzetleri arasında yer alır.

Ukrayna yemekleri

 

Ukrayna’dan Ne Hediye Alınır?

Ukrayna’da hediyelik eşya alabileceğiniz çok sayıda butik dükkân ve kent pazarı vardır. Özellikle kent pazarlarında birbirinden ilginç kıyafetler ve hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Nakış işlemeleri ile dikkat çeken Ukrayna’nın ulusal kostümü Vyshyvanka elbiselerini 12 farklı çiçekle kaplanan Vinok çelengi ile tamamlayabilirsiniz.

Ukrayna'dan ne alınır?

Ukrayna’ya özgü bir müzik enstrümanı olan sopilka flütü, müzik tutkunu bir arkadaşınız için harika bir hediye olabilir. Sembolik değeri bulunan ve dekoratif özelliğe sahip olan Bulawa, Didukh ve Pysanka gibi eşyaları da sevdiklerinize hediye etmek için satın alabilirsiniz.

Ukrayna’ya Ne Zaman Gidilir?

Ukrayna’nın karasal ve ılıman bir iklime sahip olduğu söylenebilir. Mayıs, haziran ve eylül ayları, Ukrayna'yı ziyaret etmek için tercih edilebilecek en ideal dönemlerdir. Yaz mevsiminde genel olarak gündüzleri ılık, akşamları da serin geçer. Kış dönemlerinde ise özellikle orta kesimlerde iklim koşulları oldukça sert ve soğuktur. 

 

Ukrayna Uçak Bileti Bul

 

Ukrayna Gece Hayatı

Kiev ve Odessa, Ukrayna’da gece hayatının en hareketli olduğu şehirlerdir. Kiev, yıl boyunca renkli bir gece hayatı sahnesine sahiptir, Odessa geceleri ise yaz aylarında hareketlenir. Odessa sahillerinde bulunan lüks gece kulüpleri, yaz döneminde oldukça yoğun rağbet görür.

Ukrayna gece hayatı

 

Ukrayna gece hayatı ile ilgili daha fazla bilgi almak için Pegasus Blog'a göz atabilirsiniz:

 

Ukrayna'ya Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 • Ukrayna’da klor seviyesinden dolayı şehir sularının içilmesi tavsiye edilmez. İçme suyu olarak arıtılmış veya hazır su kullanabilirsiniz. 
 • Ukrayna'nın yerel para birimi Grivna (UAH) olarak adlandırılır. 2,500 UAH yaklaşık 100 ABD Doları'na eşittir.
 • Ukrayna’da nakit para ile ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz, ancak banka kartı ya da kredi kartı kullanıyorsanız ekstra komisyonlar ile karşılaşabilirsiniz. Uluslararası ortak ATM'leri bulmak da oldukça zordur. Yerel esnafların genellikle peşin para kabul ettiği de düşünüldüğünde en mantıklı yöntemin güvenilir bir döviz bürosundan Grivna almak olduğu söylenebilir.
 • Ukrayna’da, tıpkı Türkiye’de olduğu gibi topraklı veya topraksız çift delikli klasik 230 V prizler kullanılır. Bu sayede Türkiye’de kullandığınız elektronik cihazları Ukrayna’da da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ukrayna Tatil ve Bayramlar

 • 1 Ocak yeni yıl tatili,
 • 7 Ocak Ortodoks Noel’i,
 • Nisan ve mayıs aylarına denk gelen Ortodoks Paskalyası,
 • 1 ve 2 Mayıs İşçi Bayramı,
 • 9 Mayıs Zafer Bayramı,
 • 28 Haziran Anayasa Günü,
 • 24 Ağustos Bağımsızlık Günü,
 • 6 Aralık Ukrayna Ordusu Günü,
 • 9 Aralık Aziz Nicholas Günü,
 • Aralık ayının son haftasına denk gelen Noel tatili

Ukrayna’daki Festivaller

 • Leopolis Caz Festivali (Lviv),
 • Ostrov Elektronik Müzik Festivali (Kiev),
 • Gogol Fest (Kiev),
 • Atlas Hafta Sonu Festivali (Kiev),
 • Molodist (Kiev),
 • Odessa Uluslararası Film Festivali (Odessa)

Ukrayna Önemli Telefonlar

İtfaiye: 101

Polis: 102

İlk Yardım/Ambulans: 103

İtfaiye/Polis/Ambulans: 112

Pegasus Blog'dan İlham Al!

Barselona Gezi Rehberi
Barselona Gezi Rehberi
Avrupa’nın en cazip şehirlerinden birisi olarak ün yapmış Barselona, özerk Katalonya’nın başkenti olmasının hakkını veriyor. Şehrin kozmopolit havası, Barselona’yı birçok insan için favori şehir haline getiriyor.
Devamını Oku
berlin gezilecek yerler
Berlin Gezi Rehberi: Berlin Hakkında Her Şey
Asla yabancılık çekmeyeceğin bir yabancı şehir Berlin! Almanya’nın başkenti Berlin, zirvelerde gezen kültürel yönüyle tüm dünyadan sanatseverlerin buluşma noktalarından biri...
Devamını Oku
italya gezi rehberi
Tarih ve Lezzet Dolu Bir Keşif: İtalya
İtalya, yemek ve sanatın ülkesi… Roma İmparatorluğunun merkezi olan topraklara yayılmış İtalya, olağanüstü bir kültür-sanat birikimine sahip ve keşfetmen için seni bekliyor.
Devamını Oku
Yurt Dışında Ucuz Tatil Yapmanın Püf Noktaları
Yurt Dışında Ucuz Tatil Yapmanın Püf Noktaları
Planını düzgün yaptığın ve sana yardımcı olacak kavramları bildiğin sürece yurt dışında tatil yapmaktan korkmana hiç gerek yok. Yurt dışı tatilinde ekonomik davranmanın birçok taktiği var.
Devamını Oku
Avusturya Gezi Rehberi
Avusturya Gezi Rehberi: Avusturya Gezisi Hakkında Detaylı Bilgiler
Avusturya gezi rehberi ile Avrupa’nın kültür merkezlerinden birini tanımaya hazır mısın? Avusturya’ya nasıl gidilir, orada ne yapılır, nereler görülür ve Avusturya’da ne yenir, ne içilir diye merak ediyorsan burada tüm yanıtları bulabilirsin.
Devamını Oku
Fransa'da gezilecek yerler
Fransa Gezi Rehberi: Fransa’da Yapılması Gereken 10 Şey
Dünyanın en fazla turist çeken ülkelerinden biri olan Fransa, Avrupa’nın sanat ve kültür merkezi olmasının yanı sıra endüstriyel devlerinden biri konumunda. Ülke aynı zamanda sportif başarıları ile de tanınıyor. Bunlardan başka?
Devamını Oku
Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

.
Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.
İŞLEM TAMAMLANDI
Whatsapp İletişim Hattı
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.