tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler

Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler

İçindekiler

Yeşil pasaport, çoğu insanın kullandığı bordo pasaporttan farklı olarak 5 yıllık geçerlilik süresi ile vize sorununu ortadan kaldıran bir pasaport türüdür. Bordo renkteki hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize alması gerekirken yeşil pasaporta sahipseniz çoğu ülkeyi daha kolay ziyaret edebilirsiniz. Yeşil pasaport almak içinse kamuda çalışma ya da kamudan emekli olma şartı aranır. Yeşil pasaporta sahip olanların çocukları da belirli ülkelere vize almadan seyahat edebilir.

Türk vatandaşları Schengen vizesi uygulayan Avrupa ülkeleri başta olmak üzere yeşil pasaportla dünya genelinde çok sayıda ülkeyi görebilir. Her ülkenin vize uygulamaları farklılık gösterir. Yolculuklar yalnızca turistik seyahat amacıyla yapılabilir ve ülkelerde kalınabilen maksimum süre belirlidir. Bazı ülkeler konaklama ve gidiş-dönüş bilgilerini de öğrenmek ister. Bu durumda, rezervasyon ve uçuş bilgilerinin çıktısını edinmekte fayda bulunur.    

Pegasus ile Yeşil Pasportunuzla Vizesiz Gidebileceğiniz Ülkeler

Pegasus’la Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarındaki çoğu ülkeye yeşil pasaportunuzla vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Asya Kıtası 

Birbirinden farklı kültürlere sahip medeniyetlere ev sahipliği yapan Asya ülkeleri doğal güzellikleriyle de seyahat rotalarının uğrak noktalarıdır.

Tiflis sulfur hamamları

Pegasus, yeşil pasaportla vizesiz gezebileceğiniz çoğu ülkeye direkt ya da aktarmalı uçuşlar gerçekleştirir. Siz de bu güzellikleri görebilmek ve farklı kültürleri deneyimlemek için Asya uçak bileti rezervasyonu yapabilirsiniz.

Azerbaycan

Modern yapı ve geleneksel kültürün etkilerini görmek isteyen yeşil pasaport sahipleri 90 gün boyunca Azerbaycan’da bulunabilir.  Zengin kültürü ve mutfağıyla öne çıkan ülkeye seyahat etmek isterseniz hemen Azerbaycan uçak bileti rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Birleşik Arap Emirlikleri

Eşsiz kumsalları ve modern sahil şeridi ile tatil için sıklıkla tercih edilen Dubai şehri Birleşik Arap Emirlikleri’nin en modern ve gelişmiş şehridir. İster yeşil ister bordo pasaportla vizesiz olarak 90 günü aşmayacak şekilde seyahat etmek mümkündür. Ülkeye yapacağınız yolculukta rotanızı oluşturmak için Birleşik Arap Emirlikleri gezi rehberine göz atabilirsiniz. Birleşik Arap Emirlikleri uçuş bilgilerini inceleyerek hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Gürcistan

Yeşil ve bordo pasaport sahipleri vize almadan Türkiye ile çok benzer bir kültüre sahip olan Gürcistan’a seyahat edebilir. Ülkenin tüm doğal ve kültürel güzelliklerini Gürcistan gezi rehberinden inceleyerek rotanızı oluşturabilirsiniz. Gürcistan uçuş bilgilerini inceleyerek kendiniz için uygun tarihlerde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Irak

Mezopotamya ve Arap kültürünün etkisinin görüldüğü Irak da yeşil ve bordo pasaporta vize istemeyen ülkelerden biridir. Seyahat rotanıza ülkeyi ekleyerek 30 gün boyunca istediğiniz yerleri gezebilirsiniz. Siz de Pegasus’un sunduğu hizmetlerden yararlanarak konforlu bir yolculuk geçirmek istiyorsanız hemen Irak uçak bileti rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

İran

Kendine özgü Pers kültürü ve tarihi geçmişi ile en sık ziyaret edilen ülkelerden biri İran’dır. Bordo ve yeşil pasaportunuzla ülkeye vizesiz seyahat edebilir, İran gezi rehberinden mutlaka görülmesi gereken yerleri inceleyebilirsiniz. Hemen İran uçuş bilgilerine göz atarak biletinizi ayırtabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

İsrail

Akdeniz ve Kızıldeniz’e komşu olan İsrail doğal güzellikleri ile öne çıkan ülkelerden biridir. Ülkeye yapacağınız geziyi planlarken İsrail gezi rehberini inceleyebilir, rotanızı çok daha kolay oluşturabilirsiniz. Yeşil pasaport sahiplerinin 90 gün boyunca vizesiz gezebildiği ülkeye siz de gitmek istiyorsanız İsrail uçuş bilgilerini inceleyebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Katar

Arap Yarımadası’nda bulunan Katar, bölgenin en modern ülkelerinin başında gelir. Sahilleri ve modern mimarisi ile gezginlerin uğrak noktalarından biri olan ülkeyi yeşil pasaportla vize almadan gezebilirsiniz. Katar gezi rehberini inceleyerek seyahat rotanızı oluşturabilir, Katar uçuş bilgilerini inceleyerek hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Kazakistan

Gizemli atmosferi, Orta Asya kültürü ve eşsiz doğal güzellikleri ile öne çıkan Kazakistan da bordo ve yeşil pasaport sahiplerinin vize olmadan gezebileceği ülkeler arasında bulunur. Siz de bu kültürü yerinde görmek için Kazakistan gezi rehberini inceleyerek seyahat rotanızı oluşturabilirsiniz. Kazakistan uçuş bilgilerine göz atarak Pegasus’un kaliteli hizmetleri ile yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Kırgızistan

Hem Orta Asya kültürünü hem de modern yapıyı bir araya getiren Kırgızistan visesiz yolculuk edebileceğiniz ülkelerden biridir. Kırgızistan gezi rehberini rotanızı oluştururken inceleyebilir, ülkeyi her yönüyle tanıyabilirsiniz. Siz de hemen Kırgızistan uçak bileti rezervasyonu yaparak bu sıra dışı kültürü yerinde görebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

KKTC

Vize istemeyen ve kimlikle girilebilen ülkelerden biri Kıbrıs’tır. Akdeniz’in eşsiz doğal güzelliklerinin görülebildiği bu ada ülkesi özellikle yaz sezonunda tatil için sıklıkla tercih edilir. Deniz manzarası eşliğinde bu güzellikleri görmek isterseniz Kıbrıs uçuş bilgilerini inceleyerek, rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

UCUZ UÇUŞ BUL

Lübnan

Akdeniz ikliminin etkisinin ve Arap kültürünün yoğun olarak görüldüğü Lübnan’a bordo ve yeşil pasaportunuzla vize almadan gidebilirsiniz. Beyrut başta olmak üzere ülkenin tüm tarihi ve turistik yapılarını görebileceğiniz bir rota oluşturabilirsiniz. Pegasus’un Beyrut’a düzenlediği uçuşlarla seyahatinize başlamak için hemen Lübnan uçak bileti alabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Umman

Gizemli ve otantik bir kültüre sahip olan Umman eşsiz sahil şeridi ve tarihi yapıları ile öne çıkar. Ülkeye yapacağınız seyahatten önce Umman gezi rehberini inceleyebilir, önemli yapıları görebilirsiniz. Bu egzotik ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız siz de hemen Umman uçak bileti rezervasyonu yapabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Ürdün

Ürdün, Orta Doğu’yu tüm gelenek ve kültürüyle en iyi tanıtan ülkelerden biridir. Hem yeşil hem de bordo pasaport sahipleri bu ülkeyi vize almadan 90 gün boyunca gezebilir.  Siz de Ürdün gezi rehberini inceleyerek rotanızı oluşturabilir ve hemen Ürdün uçak biletinizi alabilirsiniz. 

UCUZ UÇUŞ BUL

Avrupa Kıtası

Avrupa’da bulunan ülkeler özellikle tarihi/kültürel yapıları ve doğal güzellikleri ile seyahat planlarında öncelikle tercih edilir. Yeşil pasaport sahipleri Pegasus’un Avrupa uçuş bilgilerini inceleyerek vize almadan sadece Pegasus check-in işlemi ile bu ülkelere giriş yapabilir.

Rotterdam

Almanya

Almanya tarihi dokusu, mimarisi ve kendi kültürünü yansıtan kasabaları ile turistik bir seyahate çıkanların en sık tercih ettiği ülkelerin başında gelir. Farklı kültürleri içinde barındıran ve kozmopolit bir yapıya sahip olan ülkede gezip görülmesi gereken çok fazla yapı ve yer bulunur.

Almanya’ya 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz seyahat etmek mümkündür. Bu sayede, Avrupa’nın en büyük ülkelerinden birine yeşil pasaportla çok daha kolay ulaşılabilir.

Bu tarih ve sanat dolu ülkeyi görmek isterseniz Almanya uçak bileti sayfasını ziyaret edebilir, seyahatinizi planlayabilirsiniz. Kapsamlı bir seyahat planı hazırlamak için Almanya gezi rehberi’ni inceleyebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Avusturya

180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla yeşil pasaport sahipleri vizeye gerek olmadan Avurturya’ya turistik seyahat gerçekleştirebilir.

Her mevsim farklı bir güzelliğinin öne çıktığı ülkeyi ziyaret etmek isterseniz Avusturya uçuş bilgilerini inceleyebilirsiniz. Ziyaretinizden önce Avusturya gezi rehberi’ne göz atabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Rusya

Renkli festivalleri ve karlarla kaplı doğal güzellikleri ile bilinen Rusya, 90 gün boyunca yeşil pasaport sahipleri tarafından vizesiz gezilebilir. Ülkenin büyülü atmosferini ve daha fazlasını Rusya gezi rehberini inceleyerek öğrenebilir, Rusya uçak bileti rezervasyonu yaparak seyahate hazır olabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Bosna-Hersek

30 güne kadar vizesiz seyahat edilebilen Bosna-Hersek Balkanlar kültürünü her yönüyle yaşayabileceğiniz ülkelerden biridir. Başkent Saraybosna ve Mostar şehirleri ülkenin en büyük ve popüler bölgeleri arasında bulunur. Doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla öne çıkan ülkeye seyahat etmek isterseniz Bosna-Hersek uçuş bilgilerini inceleyebilirsiniz. Ülkenin gezilecek rotalarını keşfetmek için Bosna Hersek gezi rehberi’ne göz atabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Çek Cumhuriyeti

Yeşil pasaport sahiplerinin 90 gün boyunca vizesiz seyahat edebildği Çek Cumhuriyeti mimarisi, tarihi yapıları ve renkli kültürüyle öne çıkan Avrupa ülkelerinden biridir.

Bu güzel ülkeyi görmek isteyenler Çek Cumhuriyeti uçuş bilgilerini inceleyerek kendilerine uygun zamanı belirleyebilir. 

UCUZ UÇUŞ BUL

Belçika

Tarihi dokusu, Orta Çağ mimarisi ve kendine özgü yemek kültürüyle öne çıkan Belçika da vize istemeyen ülkeler arasında bulunur. Yeşil pasaport sahipleri 90 gün boyunca Belçika’da vizesiz olarak seyahat edebilir. 

Pegasus’la Brüksel’e yapacağınız yolculuklar için Belçika uçak bileti rezervasyonu yaptırabilir, Belçika gezi rehberiyle görmek istediğiniz yerleri inceleyebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Danimarka

Danimarka; İskandinav ve Viking kültürünü yansıtan mimarisi ve geniş yeşil alanlarla kaplı şehirleri ile Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biridir. Bu şehirleri gezmek ve önemli yapıları yerinde görmek isteyen yeşil pasaport sahipleri 90 gün boyunca vizesiz yolculuk edebilir.

Seyahatinizden önce Danimarka gezi rehberini inceleyerek gitmek istediğiniz yerleri belirleyebilir, istediğiniz tarihler için Danimarka uçak bileti rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Fransa

6 ay içinde 90 gün olmak şartıyla vizesiz gezilebilen ülkelerden biri Fransa’dır. Kültür ve sanat şehri olarak bilinen başkent Paris Fransa’ya yapılan seyahatlerde ilk duraklar arasında bulunur. 

Ülkenin güzelliklerini detaylarıyla keşfetmek isterseniz Fransa ülke rehberi’ni; seyahatinizi gecikmeden planlamak için Fransa uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

UCUZ UÇUŞ BUL

Hollanda

Hollanda’da turistik seyahat amacıyla yeşil pasaportla 90 gün boyunca vizesiz gezilebilir.

Renkli kültürü sayesinde günün her saati eğlenceli anlar yaşatan ülkeye seyahat etmek isterseniz Hollanda uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Gezilecek rotalar, konaklama, alışveriş gibi başlıklarla ülkeyi keşfetmek için Hollanda gezi rehberi’ni inceleyebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

İspanya

İspanya; Akdeniz ikliminin hakim olduğu sahilleri ve plajları, eğlenceli kültürü ve renkli festivalleriyle Avrupa’ya yapılan seyahatlerde mutlaka rotaya eklenen ülkelerden biridir. İspanya gezi rehberini inceleyerek ülkenin görülmesi gereken önemli yerleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yeşil pasaport sahipleri 90 günü aşmamak kaydıyla vize almadan bu eğlenceli ülkeye seyahat edebilir. İspanya uçuş bilgilerini inceleyerek hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

İsveç

Tarihi yapıları ve sanatla iç içe kültürü ile öne çıkan İsveç’e yeşil pasaportunuzla 90 gün için vizesiz seyahat edebilirsiniz. İskandinav kültürü ile yeşilin ve mavinin her tonunun görüldüğü ülke hakkında ihtiyaç duyduğunuz bilgilere İsveç gezi rehberi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hemen İsveç uçak bileti rezervasyonu yaparak bu doğal güzelliklerle dolu ülkeyi keşfe çıkabilirsiniz. 

UCUZ UÇUŞ BUL

İsviçre

Yeşil pasaporta sahip olanlar 90 gün boyunca İsviçre’ye vizesiz seyahat edebilir. 

Denize kıyısı olmayan ve Alplerle çevrelenen İsviçre’nin eşsiz lezzetleri ve doğal güzelliklerini görmek isterseniz hemen İsviçre uçak bileti sayfasını inceleyebilirsiniz. Ülkenin gezilecek rotalarını keşfetmek için İsviçre gezi rehberi’ne göz atabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

İtalya

Dünya genelinde tanınan mutfağı, görkemli tarihi yapıları ve eşsiz plajları ile Avrupa’nın en turistik ülkelerinin başında İtalya gelir. Sanat ve kültürün harmanlandığı ülkeyi seyahat rotalarına ekleyenler İtalya gezi rehberini inceleyerek ulaşım, yeme/içme gibi konularda daha detaylı bilgi alabilir.

Yeşil pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak seyahatleri için vize almadan ülkeyi ziyaret edebilir. İtalya uçuş bilgilerini inceleyerek siz de hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Kosova

Özellikle son yıllarda seyahat rotalarına eklenmeye başlanan Kosova, Balkanlar kültürünü yerinde görmek isteyenler tarafından sıklıkla ziyaret edilir. Bu kültürü ve ülkenin önemli yerlerini öğrenebilmek için Kosova gezi rehberini inceleyebilirsiniz.

Yeşil ya da bordo pasaportunuz varsa 90 gün boyunca ülkeyi vizesiz gezebilirsiniz. Hemen Kosova uçak bileti rezervasyonu yaparak Balkanlar’a doğru bir seyahate çıkabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Macaristan 

Macaristan; Avrupa’nın en eski ülkelerinden biri olarak zengin bir kültürel birikime sahiptir. Macaristan’a yapılacak gezilerde yeşil pasaport sahiplerinin vize almasına gerek yoktur. Pegasus’un uygun fiyatlarla sunduğu Macaristan uçak biletlerini takip ederek seyahatinize başlayabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Kuzey Makedonya

Balkan Yarımadası’nın en tarihi ve turistik ülkelerinin başında Makedonya gelir. Balkan kültürünün renkli yapısını yerinde görmek isteyen yeşil ve bordo pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek şekilde vizeden muaf olarak ülkeye giriş yapabilir. 

Makedonya uçuş bilgilerini inceleyerek kendiniz için uygun tarihlere rezervasyon yaptırabilirsiniz. Seyahat rotanızı oluştururken ise Makedonya gezi rehberi size yardımcı olacaktır.

UCUZ UÇUŞ BUL

Norveç

Yeşil pasaportla 90 gün boyunca vizesiz gezilebilen ülke Kuzey Işıkları, mutlaka denenmesi gereken balıkları ve sahil kasabalarıyla her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlar. 

Oslo’dan başlayacağınız bir seyahat planı hazırlamak için Norveç uçak bileti sayfasını inceleyebilirsiniz. Seyahatinizi planlamadan önce ülkeyi tüm detaylarıyla keşfetmek isterseniz Norveç gezi rehberi’ne göz atabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Romanya

Tarihi ve kültürel yapısının yanı sıra renkli ve eğlenceli kültürü ile öne çıkan Romanya’da 90 gün boyunca vizesiz seyahat edebilirsiniz. Seyahat rotanızı oluştururken Romanya gezi rehberinden yardım alabilirsiniz. 

Pegasus’un başkent Bükreş’e yaptığı Romanya uçuşlarını takip ederek hemen bilet satın alabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Sırbistan

Sırbistan; Balkan Yarımadası’nda yer alan, etnik ve kültürel çeşitliliğiyle öne çıkan ülkelerden biridir. Ülkenin tarihi yapılarını ve doğal güzelliklerini yerinde görmek isteyenler 90 gün boyunca vizesiz seyahat edebilir.

Sırbistan gezi rehberini inceleyerek rotanızı oluşturabilir, Sırbistan uçak bileti rezervasyonu yaparak yolculuğa hazır olabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Yunanistan

Akdeniz kültürünün her alanda gezginlerin karşısına çıktığı Yunanistan Avrupa’nın kültür başkentleri arasında yer alır. Atina başta olmak üzere ülkenin diğer tarihi ve turistik bölgelerini Yunanistan gezi rehberinden inceleyebilirsiniz.

Yeşil pasaport sahiplerinin 90 gün süreyle vizesiz gezebileceği ülkeyi rotanıza eklemek istiyorsanız siz de hemen Yunanistan uçak bileti rezervasyonu yapabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Ukrayna

Renkli gece hayatı ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Ukrayna özellikle tatillerde sıklıkla seyahat edilen ülkelerden biridir. Ukrayna gezi rehberini inceleyerek rotanızı belirleyebilir, yeşil ve bordo pasaportunuzla vize almadan bu güzel ülkeyi gezebilirsiniz.

Hem Sovyet mimarisinin izlerini görmek hem de eğlenceli bir seyahat deneyimi yaşamak isterseniz Ukrayna uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ukrayna gezi rehberi’ni inceleyerek kapsamlı bir seyahat planı hazırlayabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Afrika Kıtası

Egzotik kültürüyle dünyanın geri kalanından ayrılan Afrika ülkeleri, özellikle son yıllarda gezginlerin rotalarına girer. Yeşil pasaport sahiplerinin belirlenen günlerde vizesiz gezebileceği ülkeleri siz de görmek istiyorsanız Afrika uçuş bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Hurghada

Fas

Kendine özgü kültürü ile Afrika’nın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan Fas, yeşil pasaport sahipleri tarafından 90 gün boyunca vizesiz gezilebilir. 

Hemen Fas uçak bileti rezervasyonu yaptırarak bu modern ve geleneksel kültürün birleşimini yerinde gözlemleyebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Mısır

Tarihin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan Mısır, Nil Nehri ve doğal güzellikleriyle hem tatil hem de turistik amaçlı seyahatlerin uğrak noktasıdır. Ülkenin tüm önemli şehirleri ve diğer merak ettikleriniz için Mısır gezi rehberini inceleyebilirsiniz.

Rotanıza bu güzel ülkeyi eklemek ve Hurghada’da denizaltı macerası yaşamak için Mısır uçuş bilgilerini inceleyebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Tüm Ülkeler

 

Avrupa Kıtasında Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler

 • Almanya (90 gün)
 • Andorra (90 gün)
 • Avusturya (90 gün)
 • Azerbaycan (90 gün)
 • Arnavutluk (90 Gün)
 • Belçika (90 gün)
 • Beyaz Rusya (Belarus) (90 gün)
 • Bosna-Hersek (90 Gün)
 • Bulgaristan (90 gün)
 • Çek Cumhuriyeti (90 gün)
 • Danimarka (90 gün)
 • Estonya (90 gün)
 • Finlandiya (90 gün)
 • Fransa (90 gün)
 • Gürcistan (90 Gün) 
 • Hollanda (90 gün)
 • Hırvatistan (90 gün)
 • İspanya (90 gün)
 • İsveç (90 gün)
 • İsviçre (90 gün)
 • İtalya (90 gün)
 • İzlanda (90 gün)
 • Karadağ (90 Gün)
 • KKTC (Serbest Dolaşım)
 • Kosova (90 Gün)
 • Letonya (90 gün)
 • Lihtenştayn (90 gün)
 • Litvanya
 • Lüksemburg (90 gün)
 • Macaristan (30 gün)
 • Makedonya Cumhuriyeti (90 Gün)
 • Malta
 • Moldova (90 gün)
 • Monako (90 gün)
 • Norveç (90 gün)
 • Polonya (90 gün)
 • Portekiz (90 gün)
 • Romanya (90 gün)
 • San Marino (90 gün)
 • Sırbistan (90 Gün)
 • Slovakya (90 gün)
 • Slovenya (90 gün)
 • Ukrayna (90 Güne kadar)
 • Vatikan (90 gün)
 • Yunanistan (90 gün)

Asya Kıtasında Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler

 • Bahreyn (90 güne kadar)
 • Bangladeş (90 Gün)
 • Birleşik Arap Emirlikleri (90 Gün)
 • Çin (30 Gün)
 • Doğu Timor (30 Gün)
 • Endonezya (14 Gün)
 • Filipinler (30 Gün)
 • Filistin (30 Gün)
 • Hong Kong (90 Gün)
 • Irak (30 Gün)
 • İran Halk Cumhuriyeti (90 Gün)
 • İsrail (90 Gün)
 • Japonya (90 Gün)
 • Kamboçya (90 Gün)
 • Katar (90 Gün)
 • Kazakistan (30 Gün)
 • Kırgızistan
 • Kuveyt (90 Gün)
 • Güney Kore (90 Gün)
 • Lübnan (90 Gün)
 • Makau (30 Gün)
 • Maldivler (30 Gün)
 • Malezya (90 Gün)
 • Moğolistan (30 Gün)
 • Myanmar (internetten vize 28 Gün)
 • Nepal (Kapıda vize)
 • Pakistan (90 Gün)
 • Rusya (30 Gün internetten elektronik vize)
 • Singapur (90 Gün)
 • Sri Lanka ( 30 Gün)
 • Suriye (90 Gün)
 • Tacikistan (60 Gün)
 • Tayland (90 gün)
 • Tayvan (30 Gün – sınırda vize)
 • Türkmenistan (30 Gün)
 • Umman
 • Ürdün (90 Gün)
 • Vietnam (90 Gün)
 • Yemen (30 Gün)

Afrika Kıtasında Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler

 • Botsvana (90 Gün)
 • Cezayir (90 gün)
 • Cibuti (90 gün)
 • Fas (90 Gün)
 • Fildişi Sahili
 • Gana (60 gün)
 • Güney Afrika Cumhuriyeti (30 Gün)
 • Kamerun (90 Gün)
 • Kenya (90 gün)
 • Komor Federe İslam Cumhuriyeti
 • Libya (90 Gün)
 • Madagaskar (90 Gün)
 • Mauritius (30 Gün)
 • Moritanya (90 gün)
 • Mozambik (30 Gün)
 • Mısır (90 gün)
 • Ruanda
 • Senegal
 • Seyşeller (90 Gün)
 • Sudan (30 Gün)
 • Svaziland (30 Gün)
 • Tanzanya (90 gün)
 • Togo
 • Tunus (90 Gün)
 • Yeşil Burun Adaları
 • Zambiya (30 Gün)
 • Zimbabve

Güney Amerika Kıtasında Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler

 • Arjantin (90 Gün)
 • Bolivya (90 Gün)
 • Brezilya (90 Gün)
 • Ekvador (90 Gün)
 • Kolombiya (90 Gün)
 • Paraguay (90 Gün)
 • Peru (90 Gün)
 • Şili (90 Gün)
 • Uruguay (90 Gün)
 • Venezuela (90 Gün)

Kuzey Amerika Kıtasında Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler

 • Antigua ve Barbuda (6 Ay)
 • Aruba (90 Gün)
 • Bahamalar
 • Barbados (90 Gün )
 • Belize (90 Gün)
 • Britanya Virjin Adaları (30 Gün)
 • Curaçao (30 Gün)
 • Dominika (21 Gün)
 • Dominik Cumhuriyeti (30 Gün)
 • El Salvador (90 Gün)
 • Grenada
 • Guatemala (90 Gün)
 • Guyana (90 Gün)
 • Haiti (90 Gün)
 • Hollanda Antilleri
 • Honduras (90 Gün)
 • Jamaika (90 Gün)
 • Kosta Rika (30 Gün)
 • Küba
 • Meksika (90 Gün)
 • Nikaragua (90 Gün)
 • Panama (6 Ay)
 • Saint Kitts (Saint Christoper) ve Nevis Adaları (90 Gün)
 • Saint Lucia (6 Hafta)
 • Saint Vincent ve Grenadinler Adaları (30 Gün)
 • Sint Maarten (30 Gün)
 • Trinidad ve Tobago (30 Gün)
 • Turks ve Caicos Adaları (90 Gün)

 

Okyanusya Kıtasında Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler

 • Cook Adaları (31 Gün)
 • Fiji (120 Gün)
 • Niue (30 Gün)
 • Palau (30 Gün)
 • Samoa (60 Gün)
 • Tonga (31 Gün)
 • Tuvalu (30 Gün)
 • Vanuatu (30 Gün)
 • Yeni Kaledonya

Not: Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler hakkındaki güncel bilgileri http://www.mfa.gov.tr adresinden kontrol etmeyi unutmayınız.  

İçindekiler

BONUS: Hususi / Bordo Pasaportla Gidebileceğiniz Vizesiz Ülkeler Listesi 

vizesiz ülkeler

 

Hemen Vizesiz Ülkelere Uçak Bileti Ara

Yukarı Yukarı