BOLBOL NEDİR?

Sadece cep telefonu numaranla kayıt olabildiğin ve her uçuşundan yüzlerce BolPuan kazandığın bir uçuş programıdır.

NASIL ÇALIŞIR?

BolBol Uçuş Programı’na katılmak çok kolay, ücretsiz üye olduktan sonra en uygun fiyatlarla uçak bileti alabilirsin. BolPuanlarını biriktirip ödül biletler kazanabilirsin.

BOLBOL KAZAN!

Pegasus BolBol üyesiysen Pegasus’ta ve iş ortaklarında yapacağın harcamalardan BolPuan kazanabilirsin. Kazandığın BolPuanlar’ı Pegasus ile bir sonraki uçuşunda kullanabilirsin.

BOLBOL HARCA!

Pegasus BolBol ile kazandığın BolPuanları Pegasus’tan uçak bileti ya da ek hizmet *koltuk seçimi, bagaj ödemesi, online yemek siparişi ya da ücretsiz değişiklik hakkı* satın alırken kullanabilirsin.
İŞ ORTAKLARI
Tüm Kampanyaları Gör
BOLBOL KAMPANYALAR
 • Sıkça Sorulan Sorular

  Pegasus BolBol

  Yeni uçuş programımız “BolBol” ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını sizler için derledik.

  Pegasus BolBol nedir?

  Pegasus BolBol, Pegasus Hava Yolları misafirlerinin uçuşlarından ve koltuk, yemek, fazla bagaj hakkı gibi ek hizmet alımlarından, Pegasus BolBol program ortağı olan işyerlerinde yaptıkları harcamalardan BolPuan kazanmalarını ve kazandıkları BolPuanları yine Pegasus Hava Yolları bünyesinde uçuş ve ek hizmet alımları için kullanmalarını sağlayan bir uçuş programıdır. Pegasus BolBol üyeleri programa hiçbir ücret ödemeden üye olup programın tüm kampanya ve ayrıcalıklarından, BolPuan kazandıran faaliyetlerin dışında herhangi bir ücret ödemeden faydalanırlar.

  Pegasus BolBol üyelik numaram nedir? Kartım olacak mı?

  Pegasus BolBol üyelik numarası, cep telefonu numaranızdır ve işlemlerinizi online olarak gerçekleştirirsiniz. Herhangi fiziksel bir kart yoktur.

   

  Program ortaklarından ING Bank ile ortak markalı olarak çıkarılan Pegasus BolBol Kredi Kartı ise bir kredi kartıdır ve başvuruları ING Bank üzerinden yapılır. Kredi kartı sahipleri de Pegasus BolBol üyeliğinin tüm haklarına sahiptir ve Pegasus işlemleri için bankaya ibraz ettikleri cep telefonu numarasını kullanabilirler.

  Pegasus Plus hesabıma ne oldu?

  Programın isim değişikliğiyle birlikte hesabınız artık Pegasus BolBol hesabı olarak devam edecek. Pegasus Plus hesabınıza giriş yaptığınız üyelik numaranız ile Pegasus BolBol hesabınıza giriş yaparak üyeliğin avantajlarından faydalanabilir ve Pegasus BolBol Genel Kuralları’nı onayladıktan sonra BolPuanlarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Pegasus BolBol hesabınızın şifresi 6 hanelidir. Mevcut 4 haneli Pegasus Plus şifrenizin önüne ‘00’ ekleyerek 6 haneli olarak kullanabilir, ya da dilerseniz yeni 6 haneli şifrenizi oluşturabilirsiniz. 

  Mevcut şifremi kullanmaya devam edebilir miyim? Yeni şifre oluşturmalı mıyım?

  Mevcut 4 haneli şifrenizin başına 00 ekleyerek aynı şekilde kullanmaya devam edebilir veya 6 haneli yeni bir şifre oluşturarak Pegasus BolBol hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi yenilemek için “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanabilirsiniz.

  Şifremi ve kullanıcı adımı hatırlamıyorum, ne yapmalıyım?

  Pegasus BolBol’da üyelik numaranız cep telefonu numaranızdır. Üyelik numarası gördüğünüz tüm alanlara üyeliğinizde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı girebilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttuysanız flypgs.com veya Pegasus mobil uygulaması üzerinden Pegasus BolBol sayfasına girerek üye girişi esnasında "Şifremi Unuttum" seçeneği ile yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. İsterseniz, çağrı merkezimizden de konuyla ilgili destek alabilirsiniz. Çağrı Merkezimize yapacağınız aramalar Pegasus tarafından ilan edilen arama tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir.

  Pegasus Plus hesabımdaki UçuşPuanlarıma ne oldu?

  Pegasus Plus hesabınızdaki UçuşPuanlarınız Pegasus BolBol hesabınızdaki BolPuanlara değerlerini kaybetmeden dönüştürüldü. Eski UçuşPuanlarınızı Pegasus BolBol hesabınızdaki BolPuanlarınız olarak kullanabilir, bu BolPuanlarla bilet ve ek hizmet satın alabilirsiniz.

  BolPuanın Değeri Nedir? Hesabıma yüklenen BolPuanlar, değişiklik öncesindeki UçuşPuanlarımdan daha mı değersiz?

  Pegasus BolBol’da, Pegasus Plus’taki gibi 1 puan = 1 TL gibi bir denklik sistemi bulunmamaktadır. Üyeler, program içinde yaptıkları her işlemden farklı oranda puan kazanır ve bunu dinamik ücret modeliyle farklı puan kademelerinde kullanabilirler. Ayrıca, Pegasus BolBol’un bir yeniliği de, üyelerin biletlerini puan ile öderken her zaman indirimli fiyatlardan yararlanmasıdır. Bu indirim bilet tutarı BolPuan’a çevrilirken uygulanır ve BolPuan cinsinden ödenmesi gereken miktar gösterilir.

   

  Hesabınıza yüklenen BolPuanların toplam değeri, eski değerinin üzerinde bir alım gücüne sahiptir. Yani, eski Pegasus Plus UçuşPuanlarınızdan dönüştürülerek hesabınıza yüklenmiş BolPuanları daha yüksek fiyatlı bilet alımında kullanabilirsiniz. Sık uçulan İstanbul – İzmir ve İstanbul – Bodrum hatlarımızdan iki örneği aşağıda bulabilirsiniz:

   

  Pegasus Plus’ta 50 UçuşPuanınız vardı diyelim. 102.99 TL’lik bir bilet için ekstra 52.99 TL ödeyerek bu bileti satın alabiliyordunuz. Program değişimiyle beraber 50 UçuşPuan’ınınız, 3125 BolPuan oldu. Şimdi ise 102.99 TL’lik bir bileti 3.047 BolPuan ve 33 TL para ödeyerek satın alabiliyorsunuz. Hem 20 TL daha az ödüyorsunuz, hem de hesabınızda kullanılmamış 78 BolPuanınız kalıyor.
  Yine Pegasus Plus’ta 50 UçuşPuanınız olduğunu düşünelim. Ekstra ücret ödemeden bu puanlarla alabileceğiniz maksimum bilet tutarı 50 TL idi. BolBol’da ise 50 UçuşPuanınız - 3125 puan oldu. Şimdi 3095 BolPuan kullanarak ekstra hiçbir ödeme yapmadan 59,99 TL’lik bir bilet alabiliyorsunuz ve hesabınızda kullanılmamış 30 BolPuan kalıyor.

  Pegasus BolBol üyeliğinin bana kazandıracağı avantajlar nelerdir?

  - Pegasus BolBol üyesi olarak yapacağınız uçuşlardan, her 1 TL’lik harcamanızda 1 BolPuan kazanırsınız. Örneğin; 100 TL’lik uçak bileti veya ek hizmet satın aldığınızda 100 BolPuan kazanırsınız.

  - Programa üye olduktan sonra gerçekleştireceğiniz ilk uçuştan sonra Hoşgeldin puanı olarak 250 BolPuan kazanırsınız.

  - Bunun yanı sıra, her iç hat online check-in işleminde 250, her dış hat online check-in işleminizde 500 BolPuan kazanırsınız.

  - Ayrıca, program ortaklarından kazanılan BolPuanlar miktarlarını Pegasus BolBol ana sayfasından öğrenebilirsiniz.

  Kazandığınız BolPuanlar ile flypgs.com ve mobil uygulama üzerinden uçuş biletinizi alabilir, fazla bagaj hakkı, yemek, koltuk seçimi ve Pegasus Flex ürününün ödemesini yapabilirsiniz.

  Pegasus BolBol’a üyelikle, kişiye özel kampanyalardan faydalanırken, Pegasus yeniliklerinden haberdar olursunuz.

  UçuşPuanlarım nasıl BolPuana çevrildi?

  Pegasus Plus hesabınızdaki UçuşPuanlarınız en az mevcut parasal değerini koruyacak şekilde, belirli bir katsayıyla çarpılarak Pegasus BolBol hesabınızdaki BolPuanlara çevrildi.

  Nasıl üye olabilirim? Hangi kanallardan başvurabilrim?

  flypgs.com adresinde ve mobil web sitemiz üzerinde Pegasus BolBol sayfaları altında veya mobil uygulamamızda yer alan üyelik formunu doldurarak üyeliğinizi oluşturup BolPuan kazanmaya ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Üyelik bilgilerinizde yer alan cep telefonu numaranız ve üyeliğiniz oluştuğunda size iletilen şifre ile üyelik sayfanıza giriş yaparak hem size özel kampanyalara hem de uçuş ve puan bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

  Üyelik süresi ne kadardır?

  Pegasus BolBol’da üyelik süresinde herhangi bir kısıtlama yoktur. Zaman aşımı ile üyeliğiniz iptal olmaz veya yeniden aktive etmeniz gerekmez.

  Üyeliğimi benim adıma başka birisi de kullanabilir mi?

  Pegasus BolBol’da üyelikler kişiye özeldir ve üyelik bilgileri gizlidir. BolPuanlarınızı kullanmak için sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve 6 haneli şifrenizi girerek üye girişi yapmanız gerekmektedir. Kazandığınız BolPuanlarınızı kullanarak başkası adına bilet alabilirsiniz. Kişisel bilgi güvenliğiniz nedeniyle şifrenizi başkalarıyla paylaşmamanız gerekmektedir

  İletişim bilgilerimi değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  Pegasus BolBol sayfasına üye girişi yaparak, yılda bir defaya mahsus olmak üzere, ad, soyadı, cep telefonu ve e-mail bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

  Bir defadan daha fazla değişiklik yapmak isterseniz “Bize Yazın” bölümünde yer alan formu doldurarak talep oluşturabilirsiniz.

  Online check-in den nasıl puan kazanabilirim?

  Web sitemiz flypgs.com, mobil sitemiz ve Pegasus mobil uygulamamız üzerinden gerçekleştireceğiniz online check-in işlemlerinden, eğer havalimanı online check-in’e açıksa BolPuan kazanabilirsiniz. Her iç hat online check-in işleminde 250 BolPuan, her dış hat online check-in işleminde 500 BolPuan kazanırsınız. Puan kazanımı için üye girişi yaparak işleminizi gerçekleştirmeniz veya online check-in sırasında üyelik numaranızın ilgili ekranlara girişini yapmanız gerekmektedir.

  BolPuanlarımı nasıl kullanabilirim?

  Üye girişi yaptıysanız, uçuş arama ekranında uçuşunuzu aradıktan sonra internet sayfasında sağ üst köşede, mobil uygulamalarda ise sağ alt köşede bulunan TL-BolPuan dönüştürme butonu ile BolPuanlarınızı görüntüleyebilir ve biletlerin tutarlarını BolPuan cinsinden görebilirsiniz. BolPuan tutarıyla ilerleyerek son adımda ödemelerinizi BolPuan cinsinden yapabilirsiniz.

  Ödeme adımında hesabınızdaki BolPuan miktarına göre size farklı teklifler çıkacak ve birini seçmeniz istenecektir. Hesabınızdaki BolPuanlar sepette gördüğünüz tutara yetmiyor olsa da ödeme adımında buna göre BolPuanlarınızı kullanabileceğiniz bir teklif görürsünüz.

  BolPuan ile bilet alabilmeniz için hesabınızda en az 500 BolPuan olması gerekmektedir.

  BolPuan'larımı nerelerde harcayabilirim?

  BolPuanlarınızı, flypgs.com ve mobil uygulamamız üzerinden Pegasus’tan bilet alırken, koltuk seçimi, fazla bagaj ödemesi, bilete Pegasus Flex (sınırsız değişiklik hakkı) ekleme ve ön bildirimli yemek siparişlerinizde kullanabilirsiniz. BolPuanlarınızı biriktirip ödemelerinizin tamamını BolPuanlarınızla yapabilirsiniz veya mevcut BolPuanlarınızı üzerine para ile ödeme yaparak da kullanabilirsiniz.

  Ne kadar BolPuanım olduğunu nasıl öğrenebilirim?

  Ne kadar BolPuanınız olduğunu flypgs.com’da Pegasus BolBol sayfasından veya Pegasus mobil uygulamasından giriş yaparak ve çağrı merkezimiz üzerinden üye numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

  BolPuanlarımı paraya çevirebilir miyim?

  Pegasus BolBol üyelik programında kazanılan BolPuanlar nakit para olarak talep edilemez.

  Aldığım biletin BolPuanını göremiyorum, ne yapmam lazım?

  Aldığınız bilet ve ek hizmetlerden kazandığınız BolPuanların hesabınıza geçirilmesi uçuşunuz gerçekleştikten sonra 72 saat içinde gerçekleştirilecektir. BolPuanlarınızın otomatik olarak hesabınıza işlenmesi için bilet alımınız sırasında üye girişi yapmanız veya yolcu bilgilerinizi girerken Pegasus BolBol üye numarası alanına programda kayıtlı olan cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir.

  Bilet alırken BolBol üyelik numaranızı girmenize ve uçuşunuzu gerçekleştirdikten sonra 72 saati geçmesine rağmen BolPuanlarınızı hesabınızda göremiyorsanız çağrı merkezimizi arayabilir ya da flypgs.com üzerinde ‘bize yazın’ bölümünden bu talebinizi bize ulaştırabilirsiniz.

  Geçmişte yapmış olduğum uçuşlardan BolPuan kazanabilir miyim?

  Bulunduğunuz tarihten 6 ay öncesine kadar gerçekleştirdiğiniz uçuşlardan BolPuan kazanma talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlemi flypgs.com ve Pegasus mobil uygulaması üzerinden kendiniz ya da çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Pegasus BolBol’da geçmiş uçuşlarınızı ekleyebileceğiniz gibi üyelik numaranızı yazmadan aldığınız gelecek uçuşlarınızı da ekleyip uçuşunuz gerçekleştiğinde BolPuanlarınızı otomatik olarak kazanmış olursunuz. Gelecek uçuşlarınızı işlemek için bir tarih sınırlaması bulunmamaktadır.Geçmiş ve gelecek uçuşlarınızı hesabınıza ekleyebilmek için flypgs.com veya Pegasus mobil uygulaması altındaki Pegasus BolBol sayfasından üye girişi yaparak “Puan Durumu” bölümünde bulunan Uçuş Ekle seçeneğinden uçuşunuza ait PNR veya e-bilet numarası bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

  Eşimin hesabındaki BolPuanla kendi BolPuanımı birleştirebiliyor muyum?

  Farklı kişilere ait hesaplar birleştirilemez ancak kendi BolPuanlarınızı kullanarak başkasına bilet alabilirsiniz.

  Çocuğum benimle uçuyor, onun BolPuanlarını kullanabilir miyim?

  2-18 yaş arasındaki misafirlerimiz ancak ebeveynlerinin hesaplarına bağlı olmak koşulu ile üyelik başlatabilirler. Bu üyelerimizin kazanacakları BolPuanlar bağlı oldukları hesaplara eklenmektedir. Hesabınıza bağlı üyelik oluşturmak için flypgs.com altında yer alan Pegasus BolBol sayfasından üye girişi yapmanız ve “Çocuk ve Genç Hesapları” sayfasına gelmeniz gerekmektedir. Bu sayfadan 2-18 yaş arasındaki çocuklarınız için kendi hesabınıza bağlı üyelikler oluşturabilir, çocuklarınızın uçuşlarından da BolPuanlar kazanmaya başlayabilirsiniz. Çocuklarınız 18 yaşına geldiklerinde size bağlı üyelikleri silinecektir. BolPuan kazanmaya devam edebilmeleri için kendileri adına tekrar hesap açarak BolPuan kazanmaya devam edebilirler.

  Çocuğuma BolPuanlarımla bilet alabillir miyim?

  Puanlarınızla çocuğunuz veya istediğiniz herhangi bir kişi adına bilet veya ek hizmet satın alabilirsiniz. 2-12 yaş arası çocukların yalnız uçak yolcuğu yapmaları genel uçuş kuralları ile sınırlıdır. Bunun için uçuş kurallarını incelemenizi tavsiye ederiz.

  İki üyeliğim bulunuyor, bu iki üyeliğimi birleştirebilir miyim ?

  Aynı kişiye ait olduğu tespit edilen üyelikler birleştirilebilir. Belli başlı bazı bilgileri aynı olan üyelikler sistem tarafından ayırt edilerek otomatik olarak birleştirilmektedir. Bunun dışında aynı kişiye ait hesap birleştirme talepleriniz için çağrı merkezimizi arayabilir veya flypgs.com üzerinden “Bize Yazın” alanından talep oluşturabilirsiniz. Birleştirilen hesaplarda mevcut olan BolPuanlar var ise bu puanlar birleştirilerek yeni hesap üzerinden takip edilebilir

  BolPuanlarımın kullanım süresi var mıdır?

  Kazanılan BolPuanlar içinde bulunulan takvim yılını takip eden 2. yılın sonunda geçerliliklerini yitirir. Kazanılan BolPuanların geçerlilik süreleri Pegasus tarafından belirlenen kazanım koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Pegasus kazandırdığı BolPuanların geçerlilik süresini, kazanımdan önce belirtmek kaydıyla, farklılaştırma hakkını saklı tutar.

  En erken kazandığınız BolPuan, sistem tarafından ilk harcanandır. Kullanım süresi dolan BolPuanlarınız hesabınızdan otomatik olarak silinir. Pegasus, kullanım süresi dolacak olan BolPuanlarla ilgili Üyelere bilgilendirme yapmakla yükümlü değildir.

  BolPuan kullanılarak alınmış olan biletlerin puanların geçerliliğini yitirdiği tarihten sonra iade edilmesi durumunda BolPuanlar otomatik olarak silinir ve üyenin hesabında “süresi dolan puan” şeklinde yer alır, üyenin bakiyesine yansımaz, üye bu puanları tekrar kullanamaz.

  BolPuanların geçerliliği süresince yapılan bilet iadelerinde ceza varsa kesintisi yapılıp kalan miktar üyenin BolBol hesabına iade edilir ve üye bu puanları tekrar kullanabilir.

  Kullanım süresi dolacak olan BolPuanlarınızın takibini flypgs.com altında yer alan Pegasus BolBol sayfalarından cep telefonu numaranız ve şifreniz ile üye girişi yaparak görebilirsiniz.

  Hesabımı ilk kez kullandığımda harcayabilecek BolPuanım olacak mı?

  Hesabınızda BolPuan biriktirebilmek için uçuş yapmanız gerekmektedir. İlk uçuşunuzdan sonra kazanacağınız BolPuanlara ek olarak 250 BolPuan da Pegasus BolBol tarafından hesabınıza hediye olarak eklenecektir. 2. uçuşunuzdan itibaren de hesabınızda bulunan BolPuanları kullanmaya başlayabilirsiniz. BolPuan ile bilet alabilmek için hesabınızda minimum 500 BolPuan bulunmalıdır.

  Program ortaklıklarından kazanılan BolPuanlar için uçuş yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Üyeler program ortaklıklarından BolPuan kazanmışlar ise ilk uçuşlarından itibaren puanlarını kullanmaya başlayabilirler.

  Uygulamayı güncelledim BolPuanlarımı göremiyorum ne yapmalıyım?

  Uygulamayı güncelledikten sonra Pegasus BolBol hesabınıza yeniden giriş yaptığınızda BolPuanlarınızı görüp dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

  Bolbol ile ilgili talep ve sorularınız için 08502506702 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

  ING Pegasus BolBol kart sahibiyim Pegasus BolBol avantajlarından faydalanabilir miyim?

  ING Pegasus BolBol kart sahipleri aynı zamanda Pegasus BolBol üyesidir ve Pegasus BolBol’un tüm avantajlarından faydalanabilirler. Üyelik bilgilerinizi tamamlamak, uçuş ve puan işlemlerinizi takip etmek için kart başvurunuzda vermiş olduğunuz cep telefonu numarası ve size iletilmiş olan Pegasus BolBol şifresi ile Pegasus BolBol üye girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.ING Pegasus BolBol Klasik kredi kartınız ile yapacağınız her 100 TL tutarındaki alışveriş üzerinden 20 BolPuan* kazanırsınız. Seyahat harcamalarınızda ise her 100 TL’lik alışverişinizden 40 BolPuan kazanırsınız. Uçuşlarınızdan da BolPuan kazanmak için biletinizi Pegasus BolBol hesabınıza giriş yaparak almanız veya bilet alımınız sırasında yolcu bilgileri ekranında üyelik numarası gördüğünüz alana Pegasus BolBol’da kayıtlı cep telefonu numaranızı yazmanız yeterlidir. BolPuanlarınız uçuşunuzu gerçekleştirdikten sonra 72 saat içinde hesabınıza eklenecektir.

  *Fatura ve vergi ödemeleri, sigorta hizmetleri, kamu işlemleri ve hizmetleri, köprü ve otoyol ücretleri ve para cezaları BolPuan kazanımına dahil değildir. Bir ekstre döneminde kazanılabilecek maksimum BolPuan miktarı, kart limitinin %0,5’i kadar TL değerindedir. Bir ekstre döneminde limitin üzerinde yapılan harcamalardan ilave BolPuan kazanımı olmayacaktır.

  ING Pegasus BolBol Premium Kart sahibiyim, avantajlarım nelerdir?

  Kredi kartınız ile yapacağınız her 100 TL tutarındaki alışveriş üzerinden 50 BolPuan* kazanırsınız. Uçuşlarınızdan da BolPuan kazanmak için biletinizi Pegasus BolBol hesabınıza giriş yaparak almanız veya bilet alımınız sırasında yolcu bilgileri ekranında üyelik numarası gördüğünüz alana Pegasus BolBol’da kayıtlı cep telefonu numaranızı yazmanız yeterlidir. BolPuanlarınız uçuşunuzu gerçekleştirdikten sonra 72 saat içinde hesabınıza eklenecektir.

  *Fatura ve vergi ödemeleri, sigorta hizmetleri, kamu işlemleri ve hizmetleri, köprü ve otoyol ücretleri ve para cezaları BolPuan kazanımına dahil değildir. Bir ekstre döneminde kazanılabilecek maksimum BolPuan miktarı, kart limitinin %0,5’i kadar TL değerindedir. Bir ekstre döneminde limitin üzerinde yapılan harcamalardan ilave BolPuan kazanımı olmayacaktır.

  ING Pegasus BolBol Premium Kredi Kartı sahipleri, Pegasus BolBol programının tüm avantajlarına sahip olacağı gibi, ING Bonus'un taksit yapma ve Bonus puan kazandırma avantajlarından da faydalanırlar. Temassız özelliğini kullanarak ödemelerinizi kolayca yapabilir ve ücretsiz Seyahat Sigortası hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  ING Pegasus BolBol Premium Kredi Kartınızla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda geçerli;

  · Yılda 6 kez Ücretsiz Fast Track Hizmetinden

  · Yılda 6 kez %50 indirimli Lounge Hizmetinden

  · Yılda 6 kez %50 indirimli Vale Parking Hizmetinden faydalanabilirsiniz.

  ING Pegasus BolBol Premium Kart’a nasıl başvurabilirim?

  ING Pegasus BolBol Premium Kredi Kartı'na SMS ile başvurmak için PGS yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik Numaranızı 2205'e göndermeniz yeterli. ÖRN: PGS 12345678910

  ING Pegasus BolBol Klasik Kart’ın yıllık kart aidatı 159 TL’dir. Konu hakkında sorularınızı ING BANK’a iletmeniz gerekmektedir.

  Avis ve Budget araç kiralamalarından nasıl BolPuan kazanırım?

  Kampanya, Budget veya Avis Türkiye kiralamaları için geçerlidir. Aracınızı flpygs.com altındaki araç kiralama sayfalarından kiralarken, ilgili adımda Pegasus BolBol üyelik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Unutmayın, Pegasus BolBol üyelik numarası, programa kayıt olurken girmiş olunan cep telefonu numarasıdır. Eğer Pegasus BolBol numaranızı rezervasyonunuzu tamamlamadan girmezseniz BolPuan kazanımı olmayacaktır.

   

  Ayrıca aracınızı Budget veya Avis Türkiye ofislerinden kiralıyorsanız, Pegasus BolBol üyelik numaranızı satış temsilcilerine bildirerek deBolPuan kazanabilirsiniz..Eğer Pegasus BolBol’a üye değilseniz, BolPuan kazanımı olmayacaktır.

  Araç sınıfı ve süresi farketmeksizin, her kiralama başına 500 BolPuan kazanırsınız.

  Araç kiralamadan kazanılan BolPuanlar haftalık olarak üyelerimizin hesaplarına yüklenmektedir.

  Rocketmiles otel rezervasyonlarımdan nasıl BolPuan kazanırım?

  Otel rezervasyonunuzu yaparken sadakat programı olarak Pegasus BolBol’u seçin ve rezervasyonunu tamamlarken Pegasus BolBol üyelik numarasını girin. Unutmayın, Pegasus Bolbol üyelik numarası, programa kayıt olurken girmiş olunan cep telefonu numarasıdır. Eğer BolBol’a üye değilseniz, BolPuan kazanımı olmayacaktır. Rezervasyonda birden fazla misafir bulunması durumunda yalnızca üyelik numarası girilen Pegasus BolBol misafirimiz hediye BolPuan kazanacaktır.

  Konakladığınız her gece için 1000- 15000 BolPuan kazanırsınız. Kazanacağınız BolPuan miktarını rezervasyonunuz sırasında görebilirsiniz.

  Konaklama gerçekleştikten 2 hafta sonra kazandığınız BolPuanlar Pegasus BolBol 
  hesabınıza yüklenecektir. 

  Üyeliğimi iptal etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  Pegasus BolBol üyeliğinizi iptal etmek için üye sayfasına giriş yaptıktan sonra “Profil Ayarları” bölümünde bulunan "Üyelikten Ayrıl" alanına tıklayabilir;Bize yazın bölümünden iptal talebi oluşturabilir ya da çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 • Kurallar ve Koşullar

  Pegasus BolBol Genel Kurallar ve Koşullar

  1. PEGASUS BOLBOL GENEL KURALLARI 

  1.1. Pegasus BolBol Hakkında Genel Bilgiler
  1.1.1. Pegasus BolBol, Pegasus tarafından işletilen ve üyelerine Pegasus ve program kapsamında yer alan İş Ortakları tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden BolPuan kazanılması ve kazanılan BolPuanların Pegasus Tarifeli Uçuşları için Bilet ve Pegasus tarafından sunulan Ek Ürün ve Hizmetlerin satın alımında kullanılması yoluyla üyelerine hizmet, fırsat ve avantajlar sunmayı amaçlayan sadakat programıdır.

  1.1.2. Pegasus BolBol Üyeliğine ve Üyeler tarafından Pegasus BolBol programı kapsamında gerçekleştirilecek işlemlere ilişkin Pegasus ile Pegasus BolBol program üyeleri arasında uygulanacak kural ve koşullar burada belirtilen özel hükümlere tabidir. Burada belirtilmeyen hususlarda uygulanabildiği ölçüde Pegasus Genel Kuralları geçerlidir.

  1.1.3. Pegasus, aşağıda belirtilen hâllerde ve koşullarla burada yer alan hükümlerde her zaman tek taraflı değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.

  1.2. Pegasus BolBol Kurallarına Özel Tanımlar ve Yorum
  1.2.1. Tanımlar

  Aşağıda yer alan tanımlar Pegasus BolBol Genel Kurallarında kendilerine burada belirtilen anlamı taşıyacak şekilde anlaşılır ve yorumlanır.

  a) Pegasus: Pegasus BolBol Programını işleten, Pegasus BolBol Programı kapsamında Üyelere BolPuan kazandıran ürün ve hizmetler sunan ve BolPuanları Pegasus BolBol Genel Kurallarında belirtilen şartlar uyarınca kendi ürün ve hizmetleri ile bağlantılı olarak kullanma imkânı sunan ve Türkiye Cumhuriyeti yasaları uyarınca kurulmuş ve faaliyet göstermekte olan ve faaliyet merkezi Aeropark, Yenişehir Mah. Osmanlı Bul. No: 11/A Kurtköy 34912 Pendik İstanbul / TÜRKİYE adresinde bulunan Pegasus Hava Taşımacılığı Anonim Şirketi’ni ifade eder.

  b)  Pegasus BolBol Programı: Pegasus tarafından işletilen ve Üyelerine Pegasus ve program kapsamında yer alan İş Ortakları tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden BolPuan kazanılması ve kazanılan BolPuanların Pegasus Tarifeli Uçuşları için Bilet ve Pegasus tarafından sunulan Ek Ürün ve Hizmetlerin satın alımında kullanılması yoluyla Üyelerine hizmet, fırsat ve avantajlar sunmayı amaçlayan sadakat programını ifade eder. Pegasus BolBol Programı aynı zamanda Pegasus’un misafirlerine sunduğu tek sadakat programıdır.

  c) BolPuan: Üyelerin Pegasus BolBol Programı kapsamında Pegasus BolBol Genel Kuralları uyarınca kazandıkları ve kullanabildikleri, nakit karşılığı çıkarılmayan, nakit eşdeğeri bulunmayan ve nakde çevrilemez promosyon hesaplama birimini ifade eder. 

  d) Üye: Pegasus BolBol Genel Kuralları uyarınca Pegasus BolBol Programına katılan ve Pegasus Bolbol Genel Kurallarını kabul eden gerçek kişi kullanıcıların her birini ifade eder.

  e) İş Ortakları: Pegasus BolBol Programı kapsamında Üyelere BolPuan kazandıran ürün ve hizmetler sunan İş Ortaklarını ifade eder. Pegasus BolBol Programı kapsamında yer alan İş Ortaklarının tam listesine buradan erişebilirsiniz. 

  f) Pegasus BolBol Genel Kuralları: Pegasus BolBol Üyeliğine ve Üyeler tarafından Pegasus BolBol programı kapsamında gerçekleştirilecek işlemlere ilişkin Pegasus ile Üyeler arasında uygulanacak ve burada belirtilen sözleşme kural ve koşullarını ifade eder.

  g) Bağlı Üyelik: Üye Olabilecekler başlığı altındaki açıklamalar uyarınca Üyelik hesabına bağlı olarak oluşturulan ek Üyelik hesabını ifade eder.

  1.2.2. Yorum 

  1.2.2.1. Pegasus BolBol Genel Kurallarında giriş hükümleri, bölüm ve madde numaralarına yapılan atıflar aksi belirtilmedikçe Pegasus BolBol Genel Kurallarına ait giriş hükümleri, bölüm ve madde numaralarına yapılmış sayılır.

  1.2.2.2. Pegasus BolBol Genel Kurallarında çeşitli konular ile ilgili kullanılan “dâhil” ifadesi aksi belirtilmedikçe herhangi bir sınırlama teşkil edecek şekilde yorumlanmaz.

  1.2.2.3. Pegasus BolBol Genel Kurallarında yasal düzenlemelere yapılan atıflar ilgili yasal düzenlemelerin tüm değişikliklerini içeren ve yerini alan güncel yasal düzenlemelere yapılmış sayılır.

  1.2.2.4. Pegasus BolBol Genel Kurallarında ayrıca tanımlanmayan ancak Pegasus Genel Kurallarında tanımlı ifadeler Pegasus Genel Kurallarında kendilerine atfedilen anlamı taşır.

  1.3. Üyelik
  1.3.1. Üye Olabilecekler

  1.3. 

  1.3.1. 

  1.3.1.1. Üyeliğe 18 yaşını doldurmuş gerçek kişiler başvurabilirler.

  1.3.1.2. Üyeler, 2 yaşını doldurmuş ancak 18 yaşından küçük gerçek kişiler için Üyelik sayfaları altındaki Çocuk ve Genç Hesapları bölümünden kendi Üyelik hesaplarına Bağlı Üyelik oluşturabilirler. Bu kişiler için oluşturulan Bağlı Üyeliğe ait işlemler bağlı olduğu Üyelik hesap sahipleri tarafından gerçekleştirilir. Bağlı Üyenin kazandığı BolPuanlar, Üyenin hesabında birikir ve bu BolPuanların kullanımından Üye sorumludur. 18 yaşından küçük gerçek kişilerin bu program dahilinde herhangi bir borcu ve yükümlülüğü bulunmamakta olup tüm sorumluluk ve yükümlülük onlar adına Bağlı Üyelik hesabı açan Üyeye aittir.

  1.3.1.3. 18 yaşını doldurmamış Bağlı Üyeler 18 yaşını doldurduklarında sistem tarafından otomatik olarak Bağlı Üyelikten çıkarılırlar ve mevcut hesapları kapanır. Bağlı Üyelik hesapları kapanan Bağlı Üyelerin kazandıkları BolPuanlar bağlı bulundukları asil Üyenin hesabına aktarılır ve asil Üye bu BolPuanları kullanabilir. Bağlı Üyelik hesapları kapanan Bağlı Üyelerin bundan sonra kendinlerine ait yeni bir BolBol Üyelik hesabı açmaları gerekir. Bu kişiler Bağlı Üyelik hesaplarının kapanmasından sonra işlemlerini bağlı oldukları ana üyenin hesabından değil, kendi hesapları üzerinden takip edebilirler ve BolPuanlarını kendi hesaplarında kazanıp kullanabilirler.

  1.3.2. Üyelik Başvurusu ve Üyeliğin Başlangıcı 

  1.3.2.1. Pegasus BolBol Programına Üye olmak isteyenlerin Pegasus İnternet Sitesinde veya Pegasus Mobil Uygulamalarında yer alan çevrimiçi formu doldurarak veya Üyelik imkânı veren diğer kanallar üzerinden Üyelik kazanma faaliyetlerinde Pegasus veya İş Ortakları temsilcileri aracılığıyla Üyelik başvurularını gerçekleştirmeleri mümkündür.

  1.3.2.2. Üyelik onayı ve aktivasyonu için gerekli Üyelik bilgilerinin Pegasus’a bildirimi ve Pegasus BolBol Genel Kurallarının başvuru sahibi tarafından kabulü Üyeliğin ön şartıdır.

  1.3.2.3. Üyelik için zorunlu bilgilerini sağlayan Üyelere, Üyelik onay ve aktivasyonu için cep telefonu numaraları Türkiye’de kayıtlı bir operatöre ait ise kısa mesaj (SMS) yoluyla, değilse e-posta yoluyla bir mesaj iletilir ve bu mesajda yer alan talimatlar doğrultusunda işlemlerin gerçekleştirilmesi ile Üyelik onayı ve aktivasyonu sağlanır. Aktivasyon işlemini tamamlamamış üyeler parola oluşturamaz ve hesaplarına giriş yapamazlar.

  1.3.2.4. Üyelik onayı ve aktivasyon işlemi üzerine Üyeye sistem tarafından iletilecek teyit mesajı Üyeliğin başlangıcıdır. Bu mesaj üzerine Üyelik aktif hâle gelir ve Üye Pegasus BolBol Programı kapsamında hizmet, fırsat ve avantajlardan faydalanma hakkını kazanır.

  1.3.2.5. Üyelik için başvuru aşamasında ve daha sonra Üyelik boyunca verilen bilgilerin doğruluğundan, tam ve eksiksiz olmasından ilgili Üye sorumludur. Pegasus başvuru sahipleri tarafından temin edilen bilgilerin doğruluğunu, tam ve eksiksiz olduğunu denetlemekle yükümlü değildir ve bu konuya ilişkin meydana gelebilecek herhangi bir aksaklık, uyuşmazlık veya zarar ile ilgili herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.

  1.3.3. Mevcut ve Mükerrer Üyelikler

  1.3.3.1. Pegasus BolBol yürürlük tarihi öncesinde Pegasus Plus Genel Kuralları uyarınca oluşturulmuş Üyelikler belirtilen tarih itibarıyla Pegasus BolBol Genel Kurallarına tabi olarak devam etmektedir. Bu tarih sonrasında Üyeliğe ilişkin her türlü işlem Pegasus BolBol Genel Kurallarına uygun olarak gerçekleştirilir.

  1.3.3.2. Pegasus Plus döneminde Üyeliğini başlatmış Üyeler, Pegasus BolBol Genel Kurallarını kabul ettikleri yönündeki bildirimlerinin Pegasus’a iletmedikleri süre içerisinde Pegasus BolBol Programı kapsamında Pegasus ile yapacakları Tarifeli Uçuşlardan, Ek Ürün ve Hizmet satın alımlarından ve Program kapsamında yer alan İş Ortaklarından gerçekleştirdikleri ürün ve hizmet alımlarından BolPuan kazanırlar ancak bu BolPuanlarını kullanamazlar. BolPuanların kullanılabilmesi için Pegasus Bolbol Genel Kurallarının Üyeler tarafından kabulü gerekmektedir.

  1.3.3.3. Telefon numarası başvuru sahibi için Üyelik numarasıdır. Bir cep telefonu numarası ile sadece tek bir Üyelik oluşturulabilir. Bir Üyelikte kullanılmış olan cep telefonu numarası, e-posta adresi ve T.C. kimlik numarası gibi tekil ve kişiye özel bilgiler başka Üyeliklerde kullanılamaz ve bu bilgiler ile yeni bir Üyelik hesabı oluşturulamaz.

  1.3.3.4. Pegasus, aynı kişiye ait olduğunu tespit ettiği farklı Üyelik hesaplarını ilgili Üyenin izni aranmaksızın tek bir Üyelik hesabında birleştirme ve Üyelik bilgilerini güncelleme haklarını saklı tutar. Bu hak, Pegasus tarafından Üyelik hesaplarının takibi, güncellenmesi ve yönetimi konusunda herhangi bir taahhüt oluşturmamakta olup Üyelerin bu konudaki sorumluluklarını ortadan kaldırmaz. 

  1.3.4. Kayıtların Geçerliliği

  1.3.4.1. Pegasus, Üyelik hesaplarının işletimi, BolPuanların hesaplanması, Üyelik hesaplarına kaydı, kullanım bilgilerinin güncellenmesi, Üye itirazlarının değerlendirilmesi ve gerekli hâllerde hesap düzeltmelerinin yapılması konularında tek yetkili olup uyuşmazlık hâlinde Pegasus kayıtları geçerli olacaktır.

  1.3.4.2. Üyeler uyuşmazlık hâlinde Pegasus kayıtlarının 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193’üncü maddesi hükümleri uyarınca yazılı delil oluşturacağını kabul eder.

  1.3.5. Üyeliğin Sona Ermesi

  1.3.5.1. Üyeler, Üyeliklerinin geçerliliği süresince her zaman ve herhangi bir sebep göstermeksizin Pegasus BolBol Programından ayrılmayı talep edebilirler. Üyelikten ayrılma talepleri Pegasus’a yazılı olarak veya Pegasus İnternet Sitesi veya Pegasus Mobil Uygulamaları üzerinden iletilebilir. Pegasus işlem güvenliğinin sağlanması amacıyla Üyelerden ayrılma taleplerini işleme almadan önce kimlik doğrulama amacıyla ek bilgi talep edebilir. Üyelikten ayrılma talepleri mümkün olan en kısa sürede yerine getirilir.

  1.3.5.2. Pegasus, Üyeliklerin geçerliliği süresince her zaman, yedi gün öncesinde ilgili Üyeye, Üyenin Pegasus’a iletmiş olduğu iletişim kanalları üzerinden bildirmek şartıyla, herhangi bir sebep göstermeksizin Pegasus BolBol Programı Üyeliğini sonlandırabilir.

  1.3.5.3. Pegasus, aşağıda belirtilen haklı sebeplerin varlığı hâlinde, Üyeliklerin geçerliliği süresince her zaman herhangi bir sebep göstermeksizin Pegasus BolBol Programı Üyeliğini derhâl geçerli olacak şekilde sonlandırabilir ve ilgili Üyeyi Pegasus’a iletmiş olduğu iletişim kanalları üzerinden bilgilendirir:

  a) Üyenin Pegasus BolBol Genel Kurallarını ihlâli,

  b) Üyenin Pegasus’a herhangi bir konuda yanlış veya yanıltıcı bilgi vermesi,

  c) Üyeye ait BolPuanların bireysel veya ticari kazanç amacıyla kullanıldığının veya Üyenin Pegasus BolBol Programından Pegasus BolBol Genel Kurallarına veya yasal düzenlemelere aykırı şekilde faydalandığının tespit edilmesi,

  d) Pegasus Genel Kuralları uyarınca uçuş emniyeti veya uçuş güvenliğinin sağlanması, Pegasus, Pegasus çalışanları, Pegasus'a hizmet veren kuruluşlar veya bunların çalışanlarının veya Pegasus misafirlerinin can ve mal güvenliğinin korunması için haklı sebep teşkil eden durumlarda Pegasus tarafından Taşıma Sözleşmesinin sona erdirildiği ve rezervasyon veya Bilet iptali gerçekleştirilen hâller veya

  e) Pegasus BolBol Programının veya Üyeliğin yasal düzenlemeler uyarınca kısıtlanması, engellenmesi askıya alınması veya sonlandırılmasını gerektiren veya bu durumlara yol açan hâllerde yasal uyumun sağlanması için Pegasus tarafından bu yönde tedbir alınmasının zorunlu olması. 

  1.3.5.4. Yukarıda belirtilen hâller dışında Pegasus BolBol Programının herhangi bir nedenle sonlandırılması hâlinde tüm Üyelikler ve Bağlı Üyelikler kendiliğinden sona erer.

  1.3.5.5. Üyeliğin sona ermesi durumunda Pegasus ve Üyelerin hak ve yükümlülükleri Madde 1.3.6’da belirtilen şartlara tabidir.

  1.3.6. Üyeliğin Sona Ermesi Durumunda Hak ve Yükümlülükler

  1.3.6. 

  1.3.6.1. Üyeliğin Madde 1.3.5.1 veya Madde 1.3.5.2 uyarınca sona erdiği tarih itibarıyla Üyelik hesabında bulunan BolPuanlar bu tarihten itibaren son kullanım süresine kadar geçerliliğini korur. Üyelik hesabı bu süre içerisinde tekrar aktif edildiği takdirde, hesabındaki BolPuanlarını Pegasus BolBol Genel Kurallarında belirtilen şartlara uygun olarak kullanabilir.

  1.3.6.2. Üyeliğin Madde 1.3.5.3 veya 1.3.5.4 uyarınca sona ermesi hâlinde Üyelerin Üyelik hesabında bulunan BolPuanlara ilişkin her türlü hakları Üyeliğin sona erdiği tarih itibarıyla ortadan kalkar. Bu durumda Pegasus BolPuanlara veya başkaca bir yükümlülüğe yönelik herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.

  1.3.6.3. Üyeliğin Madde 1.3.5.3 uyarınca sona erdirilmesi Pegasus’un Üyeye karşı genel hükümler uyarınca sahip olabileceği alacak, dava ve takip haklarını kullanmasını ve Üyenin Üyelik dönemine ait işlemlerden kaynaklanan sorumluluğunu hiçbir şekilde kısıtlamaz.

  1.4. BolPuan Kazanımı ve Kullanımı
  1.4.1. BolPuan Kazanımı 

  1.4.1.1. Üyenin hesabına işlenen BolPuan miktarı, BolPuan kazanımına esas oluşturan program etkinliğinin gerçekleştirildiği dönemdeki Pegasus BolBol Programı şartlarına göre belirlenir. Bu koşullar üzerinde tasarruf yetkisi Pegasus’a aittir ve BolPuan kazanım ve kullanım koşulları Pegasus tarafından her zaman tek taraflı olarak değiştirilebilir.

  1.4.1.2. Tarifeli Uçuşlardan BolPuan kazanımı yalnızca ödenen parasal tutar üzerinden hesaplanır. Biletin BolPuanla ödenen tutarı üzerinden tekrar BolPuan kazanımı gerçekleşmez. Tamamı BolPuanla ödenen Biletlerden BolPuan kazanımı gerçekleşmez. Ancak bu uçuşlarda internet check-in işlemi yapılması durumunda iç hat ve dış hat Tarifeli Uçuşları için işlem tarihinde geçerli oran ve miktarlarda BolPuan kazanımı mümkündür.

  1.4.1.3. İç hat ve dış hat Tarifeli Uçuşlarda ödenen parasal tutar üzerinden kazanılan BolPuanlar haricinde Pegasus tarafından sunulan aşağıdaki Ek Ürün ve Hizmetler için ödenen parasal tutarlar üzerinden de BolPuan kazanımı mümkündür:

  a) Ek Bagaj Hakkı

  b) Pegasus Café (sadece Uçuş öncesi sipariş edilen ürünler BolPuan kazandırır)

  c) Pegasus Flex (Sınırsız Değişiklik Hakkı)

  d) Ücretli Koltuk Seçimi

  1.4.1.4. Madde 1.4.1.2 ve 1.4.1.3’te belirtilen ürün ve hizmetlerden BolPuan kazanımına ilişkin özel şartlar aşağıda belirtildiği gibidir:

  a) Pegasus’a ait bir uçuş numarasıyla başka bir hava yolu tarafından gerçekleştirilen uçuşlardan BolPuan kazanılamaz.

  b) BolPuanların kazanılması için, Üyenin uçuşunu fiilen gerçekleştirmiş olması gerekir. Biletleme yapılan ve/veya uçuşa kayıt (check-in) yapılan ancak fiilen uçuş gerçekleştirilmeyen durumlarda BolPuan kazanımı gerçekleşmez. 

  c) Üye satın almış olduğu Biletini iptal ederse veya Ek Ürün ve Hizmetin iadesini alırsa BolPuan kazanımı gerçekleşmez. Bilet değişikliğinde ise yalnız yeni Bilet bedeli üzerinden BolPuan hesaplanır. 

  d) Kazanılan BolPuanlar Üyelik hesabına uçuşun gerçekleşmesinden en geç 72 saat sonra işlenmiş olur.

  e) Pegasus BolBol Üyeleri, Üyeliğin aktif olduğu tarihten altı ay öncesine kadar gerçekleştirdikleri Pegasus Tarifeli Uçuşlarından Rezervasyon Kodu (PNR) veya E-Bilet numaraları ile geriye dönük BolPuan kazanabilirler. Geriye dönük BolPuan işlemlerini Pegasus İnternet Sitesinin Pegasus BolBol üyelik sayfalarından Üye girişi yaparak veya Pegasus İnternet Sitesinin “Bize Yazın” sayfasından kimlik beyanıyla talep oluşturarak gerçekleştirebilirler.

  1.4.1.5. Üyeler, Pegasus’un çeşitli İş Ortakları ile akdedebileceği anlaşmalar uyarınca, o kuruluşlar tarafından sağlanan mal satın alımları veya hizmetlerden yararlanmaları durumunda Pegasus BolBol Genel Kurallarına tabi olmak koşulu ile BolPuan kazanabilirler. Bu kuruluşların program taahhütlerini yerine getirmemesinden ve sözleşmelerine aykırı davranmalarından Pegasus üyelere karşı sorumlu olmadığı gibi, bunlar neticesinde doğabilecek zararlardan da üyelere karşı sorumlu değildir.

  1.4.1.6. Pegasus BolBol İş Ortaklarından ING Bank A.Ş. tarafından çıkarılan Pegasus BolBol Premium ve Pegasus BolBol Klasik Kredi Kartı ve benzeri bankacılık ürünlerine bağlı Üyelikler, Pegasus BolBol Genel Kurallarının yanı sıra ilgili bankacılık ürün ve hizmetlerine ilişkin İş Ortağı ile Üye arasında geçerli özel kural ve koşullar çerçevesinde BolPuan kazandırır. Pegasus tarafından veya Üye isteği ile aynı Üyeye ait olduğu tespit edilen birden fazla Üyeliğin birleştirilmesi durumunda BolPuanlar aynı havuzda biriktirilir.

  1.4.1.7. Kazanılan puanlar BolPuan cinsinden biriktirilir. Türk Lirası haricindeki para birimleri ile yapılan satın alımlarda, BolPuan kazanımı, Bilet veya Ek Ürün veya Hizmetin satın alındığı gün için geçerli döviz kurları baz alınarak hesaplanır. Kur dönüşümleri için Pegasus Genel Kuralları esas alınır.

  1.4.1.8. BolPuan hesaplama koşulları üzerinde tasarruf yetkisi Pegasus’a aittir ve BolPuan kazanım ve kullanım koşulları Pegasus tarafından önceden haber verilmeksizin tek taraflı olarak her zaman değiştirilebilir.

  1.4.2. BolPuan Kullanımı 

  1.4.2.1. BolPuanlar sadece Pegasus İnternet Sitesi ve Pegasus Mobil Uygulamaları üzerinden gerçekleştirilen Bilet ve Ek Ürün ve Hizmet satın alımlarında kullanılabilir.

  1.4.2.2. BolPuan kullanmak isteyen Üyelerin, Üyelik için gerekli zorunlu bilgilerini doldurmuş ve Pegasus BolBol Genel Kurallarını açık rızalarıyla okuyup kabul etmiş olmaları gerekmektedir.

  1.4.2.3. BolPuanlarını kullanmak isteyen Üyeler, seyahat edecekleri Uçuşlarını seçmeden önce BolPuan kullanmak istediklerini belirtip Bileti para birimi üzerinden değil, BolPuan cinsinden seçerek Biletleme işlemlerine devam etmelidirler. Biletin BolPuan cinsinden değeri, Üyenin hesabındaki BolPuandan daha fazla ise Uçuş yine de seçilebilir. Ödeme adımına gelmeden önce Üyenin hesabındaki BolPuana uygun ödeme şekli Üyeye seçenek olarak sunulacaktır. Üye önerilen şekilde ödeme yapmak istemiyorsa son adımda önerilen para biriminde ödeme seçeneğini tercih edip yalnız seçtiği para birimi üzerinden ödeme yapabilir.

  1.4.2.4. BolPuanlar kalan kullanım sürelerine göre kullanılır. Son kullanma tarihi en yakın olan BolPuan ilk kullanılacak olan BolPuandır. Üye, kullanım hakkı bulunan BolPuanları ile kontenjan sınırı olmaksızın, ilgili Uçuşta yer olması kaydıyla Pegasus’un sefer yaptığı güzergâhlardaki tüm Tarifeli Uçuşlarında Bilet ve Pegasus Genel Kurallarında belirtilen kısıtlamalara tabi olarak Pegasus tarafından sunulan Ek Ürün ve Hizmetleri satın alma hakkına sahiptir.

  1.4.2.5. Tarifeli Uçuş Bileti haricinde BolPuan kullanılabilen Pegasus Ek Ürün ve Hizmetleri aşağıdaki gibidir:

  a) Ek Bagaj Hakkı

  b) Pegasus Café (sadece Uçuş öncesi sipariş edilen ürünler BolPuan kazandırır)

  c) Pegasus Flex (Sınırsız Değişiklik Hakkı)

  d) Ücretli Koltuk Seçimi

  1.4.2.6. Pegasus Ek Ürün ve Hizmetleri’nde BolPuan kullanımı Tarifeli Uçuş Bileti ile beraber satın alınırken yapılabilir. Uçuş Bileti satın alındıktan sonra ayrıca satın alınmak istenen Ek Ürün veya Hizmetler için BolPuan ile ödeme yapılamaz.

  1.4.2.7. Biriktirilen puanların Türk Lirası haricindeki para birimlerindeki kullanımları Bilet veya Ek Ürün veya Hizmetin satın alındığı gün için geçerli döviz kurları baz alınarak hesaplanır. Kur dönüşümleri için Pegasus Genel Kuralları esas alınır.

  1.4.2.8. BolPuan hesaplama koşulları üzerinde tasarruf yetkisi Pegasus’a aittir ve BolPuan kazanım ve kullanım koşulları Pegasus tarafından önceden haber verilmeksizin tek taraflı olarak her zaman değiştirilebilir.

  1.4.2.1. Pegasus, BolPuan kullanımı kapsamında, tek seferde kullanılabilecek asgari BolPuan veya Üye hesabında bulunması gereken asgari BolPuan seviyesi belirleme hakkı saklıdır.

  1.4.2.10. Ayrıca Pegasus, önceden üyelere bildirimde bulunarak, belli fiyat, ödeme ve/veya misafir kategorilerini kısmen veya tamamen program dışında tutma hakkını haizdir.

  1.4.3. BolPuanların Üye Hesabına İşlenmesi, Bilgi Edinme, İtiraz ve Düzeltmeler

  1.4.3.1. Her Üye, hak kazandığı BolPuanlarının kaydedildiği bir kişisel Pegasus BolBol Üyeliğine sahiptir. Kazanılan BolPuanlar üçüncü kişilere ya da diğer üyelere devredilemez. Tek bir avantajdan yararlanmak için diğer Pegasus BolBol üyelerinin BolPuanları ile birleştirilemez. Madde 1.3.1’de belirtilen ek Üyeliğe ilişkin özel hükümler saklıdır.

  1.4.3.2. BolPuanlar yalnız burada belirtilen şekilde kullanılabilir; nakde çevrilemez ve karşılığında nakit eşdeğeri verilmez. Pegasus’un BolPuanların kullanım koşullarının belirlenmesi konusunda her tür tasarruf hakkı saklıdır.

  1.4.3.3. Pegasus BolBol Programı kapsamında, İş Ortakları ile gerçekleştirilen işlemlere ilişkin hak kazanımları Pegasus ile ilgili İş Ortağı arasında imzalanan anlaşmada öngörülen tarih itibarıyla Üye hesabına kaydedilmekte olup, Üyelerin anlaşma tarihinden önce gerçekleştirilen işlemlerinden BolPuan kazanımı mümkün değildir. Kampanyalarla ilgili duyurular Pegasus İnternet Sitesi üzerinden ve/veya İş Ortaklıkları tarafından yapılabilir. Üyeler bu duyuruları takip etmekle yükümlüdür. Hak kazanılan BolPuanlar her bir İş Ortağı nezdinde işlemler için farklı aralıklarla Üyelerin hesaplarına yüklenebilir.

  1.4.3.4. Üyeler puan durumlarını Pegasus İnternet Sitesinde yer alan Pegasus BolBol Üyelik sayfalarından veya Pegasus Mobil Uygulamaları üzerinden Üye girişi yaparak öğrenebilirler.

  1.4.3.5. Herhangi bir sebeple Üyelik hesabına Tarifeli Uçuş veya kullanılan bir Ek Ürün veya Hizmet karşılığında BolPuanların otomatik olarak kaydedilmemiş olması halinde, Üye bu etkinliğe ait yeterli belge kanıtını (örneğin Bilet ve biniş kartı) ileterek kimlik beyanıyla, söz konusu Uçuş veya ürün ve hizmet alımını takip eden altı ay içerisinde hak kazandığı BolPuanların geriye dönük olarak Üyelik hesabına kaydedilmesini talep edebilir.

  1.4.3.6. BolPuan kazanımıyla ilgili geriye dönük talepler, Uçuşun, ürün veya hizmetin ve sair BolPuan kazanımına esas olan faaliyetin/program etkinliğinin gerçekleşmesini müteakip altı ay içinde yapılmadığı takdirde Üyenin BolPuan kazanımlarına itiraz hakkı sona erer.

  1.4.3.7. Pegasus, Üyenin BolPuan bakiyesi ve Pegasus BolBol Program faaliyetlerine katılımı konusundaki itirazların değerlendirilmesi ile BolPuan hak edişlerinin hesaplanması konusunda yetkilidir. Pegasus, BolPuanların Üye hesabına herhangi bir nedenle hatalı bir şekilde kaydedildiği kanaatine varır ise, gerekli her türlü düzeltmeyi yapma hakkını saklı tutar.

  1.4.4. BolPuanların Geçerlilik Süresi

  1.4.4.1. BolPuanlar, BolPuan kazanımını (ilgili uçuşun gerçekleştiği tarihi) takip eden ikinci takvim yılının sonunda geçerliliğini kaybeder. Örneğin, Haziran 2018’de kazanılan puanlar 31 Aralık 2020 günü sonunda geçerliliğini kaybeder. Pegasus, BolPuanların geçerlilik sürelerini değiştirme hakkını saklı tutar.

  1.4.4.2. Kazanılacak BolPuanların kullanım süreleri değişiklik gösterebilir. Kampanyalar dâhilinde kazandırılacak puanların kullanım süreleri Tarifeli Uçuşlardan veya Pegasus tarafından sunulan Ek Ürün ve Hizmetlerden kazanılan BolPuanlardan farklılık gösterebilir. Aynı şekilde Uçuşlardan veya Ek Ürün ve Hizmetlerden kazanılan BolPuanların kullanım süreleri de kendi içinde farklılaşabilir. Pegasus BolBol üyeleri geçerliliğini yitirecek puanlarını Pegasus İnternet Sitesi Üyelik sayfalarında üye girişi yaparak öğrenebilirler veya Pegasus İnternet Sitesinin “Bize Yazın” bölümünden kimlik beyanıyla talep edebilirler. Pegasus, kullanım süresi dolacak olan BolPuanlarla ilgili Üyelere bilgilendirme yapmakla yükümlü değildir.

  1.4.4.3. Pegasus herhangi bir süre içerisinde Üyenin istediği tarih ve parkurda seyahat edebileceğini garanti etmez. Geçerliliğini yitirecek olan BolPuanlar’ın geçerliliğini yitirme süresinden önce mutlaka Tarifeli Uçuş için Biletleme yapılmış olmaldır. Süresinde kullanılmayan BolPuanlar ortadan kalkar ve bu BolPuanlara ilişkin olarak Üye Pegasus’dan hiçbir hak ve talepte bulunamaz. BolPuan kullanılarak alınmış olan Biletlerin BolPuanların geçerliliğini yitirdiği tarihten sonra iade edilmesi durumunda BolPuanlar otomatik olarak silinir ve Üyenin hesabında “süresi dolan BolPuan” olarak gösterilir; Üyenin BolPuan bakiyesine yansımaz ve Üye bu BolPuanları tekrar kullanamaz

  1.4.5. Pegasus Plus Puanlarının BolPuan’a Dönüşümü

  1.4.5.1. Pegasus BolBol yürürlük tarihi öncesinde Pegasus Plus Genel Kural ve Koşulları uyarınca hak kazanılmış ve belirtilen yürürlük tarihi itibarıyla kullanılmamış Pegasus Plus puanları otomatik olarak Pegasus BolBol puanlarına dönüştürülür ve bu tarih sonrasında Üyeliğe ilişkin her türlü işlem Pegasus BolBol Genel Kurallarına uygun olarak gerçekleştirilir.

  1.4.5.2. Pegasus Plus programı kapsamındaki UçuşPuanların Pegasus BolBol Programı kapsamında kaç BolPuana dönüştürüldüğü, Pegasus tarafından Pegasus BolBol Programı geçişine ilişkin Üyelik bildirimi kapsamında Üyelerin bilgisine sunulur. Ayrıca Üyeler, geçişten sonra Üyelik hesaplarına giriş yaparak güncel puan durumlarını kontrol edebilirler.

  1.5. Pegasus BolBol İletişim Kuralları, Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik
  1.5.1. Genel 

  1.5.1.1. Pegasus, Üyelikle ilgili her türlü bildirimleri, promosyon, reklam ve duyuruları Üye tarafından paylaşılmış olan iletişim adreslerine gerçekleştirebilir. Üye ayrıca, Pegasus ve Pegasus BolBol Programına dâhil olan İş Ortaklıkları tarafından sunulan promosyonların duyurulması, yeni hat açılışları ve benzeri konularda Pegasus ile Üyelik kapsamında paylaşmış olduğu iletişim bilgilerinin Pegasus tarafından kullanılarak kendisi ile iletişime geçilmesine izin verir.

  1.5.1.2. Diğer yandan Pegasus, Pegasus BolBol Programı işleticisi olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümleri doğrultusunda veri sorumlusu sıfatıyla hareket etmekte ve bu kapsamda Üyelere ait kişisel veriler Pegasus Gizlilik Kurallarında belirtilen şartlar uyarınca Pegasus tarafından veya veri sorumlusu olarak Pegasus adına kaydedilmekte, işlenmesini gerektiren sebepler bulundukça güncellenmekte ve saklanmakta, yurt içi ve yurt dışında üçüncü kişiler ile paylaşılmakta ve Kanunda belirtilen diğer yöntemlerle işlenmektedir.

  1.5.1.3. Madde 1.5.2’de açıkça aksi belirtilmedikçe ticari elektronik iletilerin gönderimi, kişisel verilerin işlenmesi ve bilgi gizliliğine ilişkin Pegasus Gizlilik Kurallarında yer alan bilgiler Pegasus BolBol Programı için de geçerli olup, Pegasus Gizlilik Kuralları, Pegasus BolBol Genel Kurallarının ayrılmaz bir parçasını oluşturur.

  1.5.2. Kişisel Verilere İlişkin Özel Hükümler 

  1.5.2.1. Pegasus, açık rızanıza istinaden veya ilgili yasal düzenlemelerde izin verilen hâllerde, Pegasus BolBol Program Üyeliğiniz ile ilgili olarak, kişisel verileriniz kapsamında:

  a) Adınızı, soyadınızı, mesleğinizi, adresinizi, telefon ve faks numaralarınızı, e-posta adresinizi ve diğer iletişim bilgilerinizi,

  b) Pegasus ve İş Ortaklarından alacağınız ürün ve hizmetler ile bağlantılı olarak kimlik ve pasaport bilgilerinizi, İş Ortaklıkları nezdindeki diğer üyelik bilgilerinizi, Pegasus ve İş Ortaklarından ürün ve hizmet alımına ilişkin sipariş ve kulanım bilgilerinizi, bu kapsamdaki ürün veya hizmetlere ilişkin tercih ve geçmiş deneyimlerinizi,

  c) Kişisel ilgi alanınıza ilişkin bilgilerinizi,

  d) Pegasus BolBol Programına ilişkin talep ve şikâyetleriniz kapsamında çalışanlarımıza iletmiş olduğunuz bilgilerinizi,

  e) Pegasus İnternet Sitesi, Pegasus Mobil Uygulamaları ve diğer iletişim kanallarını kullanımınıza ait bilgilerinizi,

  işleyebilir.

  1.5.2.2. Pegasus, açık rızanıza istinaden veya ilgili yasal düzenlemelerde izin verilen hâllerde, Pegasus BolBol Program Üyeliğiniz ile ilgili olarak, kişisel verilerinizi:

  a) Üyelik hesabınızı oluşturmak ve Üyelik hesabınızın işletimi için gerekli bilgileri güncelleme, birleştirme ve benzeri işlemleri gerçekleştirmek,

  b) Üyelik haklarınızın ve BolPuanlarınızın kullanımını daha iyi karşılamak,

  c) Size özel teklif ve fırsatlar sunmak,

  d) Veri tabanı oluşturarak listeleme, raporlama, doğrulama, analiz ve değerlendirmeler yapmak, istatistiki bilgiler üretmek, misafir deneyimine yönelik segmentasyon, Üye ve kullanıcı profili oluşturma, tekilleştirme, veri zenginleştirme faaliyetleri gerçekleştirmek ve gerektiğinde gizlilik koşullarına uymak kaydı ile bunları işin uzmanları üçüncü kişiler ile paylaşmak,

  e) Pegasus İnternet Sitesini, Pegasus Mobil Uygulamaları ve diğer iletişim kanallarını ne şekilde kullandığınıza dair analiz yapmak ve sizlere daha iyi hizmet için iletişim kanallarını size özgü hâle getirmek,

  f) Pegasus tarafından sunulan ürün ve hizmetleri ve bunlara ilişkin kişisel seçim olanaklarınızı araştırmak ve geliştirmek,

  g) Pazar araştırması amacıyla doğrudan veya bu amaçla hizmet alınan hizmet sağlayıcılar vasıtasıyla bizimle paylaşmış olduğunuz iletişim kanalları üzerinden sizinle irtibat kurmak,

  h) Pegasus ve İş Ortakları ile ilgili ürünleri sizlere tanıtmak, yeni ürünler, özel teklifler ve ilgi çekici bulacağınızı düşündüğümüz diğer bilgiler hakkında ticari elektronik iletişimi sürdürebilmek,

  i) Program kapsamında Pegasus ve İş Ortakları tarafından sunulan ürün ve hizmetlere erişebilmenizi sağlamak,

  j) Pegasus, İş Ortakları ve çalışanları ile sizlerin güvenliği ve haklarının korunması için gerekli durumlar da dâhil olmak üzere yasal yükümlülüklerin veya yetkili idari kuruluşların taleplerinin yerine getirilmesi,

  amacıyla kullanabilir. 

  1.5.2.3. Pegasus, açık rızanıza istinaden veya ilgili yasal düzenlemelerde izin verilen hâllerde, Pegasus BolBol Program Üyeliğiniz ile ilgili olarak, kişisel verilerinizi burada sayılan amaçlar doğrultusunda yurt içi ve yurt dışında:

  a) İş Ortaklarıyla,

  b) Çalışanlarıyla, grup şirketleriyle, hizmet sağlayıcılarıyla,

  c) Yurt içi ve yurt dışında yetkili idari kuruluşlar ve yasal zorunluluklar doğrultusunda diğer ilgili kişi ve kuruluşlarla,

  d) Bağlı Üyelik hesaplarına ilişkin ihtiyaçlar doğrultusunda bağlı Üyelik hesabına erişim yetkisi bulunan diğer Üyelerle,

  paylaşabilir. Pegasus BolBol Programı kapsamında yer alan İş Ortaklarının tam listesine buradan erişebilirsiniz.

  1.5.2.4. Pegasus, kişisel verilerinizi Pegasus İnternet Sitesi, Pegasus Mobil Uygulamaları, Pegasus Çağrı Merkezi, Havalimanı Bilet Satış Ofisleri, Check-in (uçuşa kayıt) kontuarları ve uçağa kabul kontrol noktaları, Pegasus ürün ve hizmetlerinin satışına yetkili Seyahat Acenteleri ve internet üzerinden faaliyet gösteren satış kanalları ile doğrudan pazarlama kanalları üzerinden doğrudan, hizmet sağlayıcıları aracılığıyla veya dolaylı olarak (ve İş Ortaklarının kendi gizlilik politikaları elverdiği ölçüde) İş Ortakları aracılığıyla toplayabilir ve burada belirtilen amaçlar doğrultusunda gerekli olduğu müddetçe saklayabilir.

  1.6. Diğer Hükümler
  1.6.1. Kötüye Kullanım

  1.6.1.1. Pegasus BolBol Genel Kurallarını ihlâl eden, BolPuanlarını amacı dışında kullanan, yanlış veya yanıltıcı bilgi vererek avantaj elde etmeye çalışan Üyelere karşı Pegasus BolBol Genel Kurallarından ve yasal düzenlemelerden kaynaklanan her türlü hakkını saklı tutmaktadır.

  1.6.1.2. Belirtilen hâllerde ilgili kişilerin Üyeliklerine Madde 1.3.5.3 hükümleri uyarınca son verilebilir ve Üyeliğin sona erdiği tarihe kadar Üyelik hesabında toplanan BolPuanları geçersiz sayılabilir. Pegasus BolBol Genel Kurallarına veya yasal düzenlemelere aykırı yollardan elde edilen menfaatler Pegasus tarafından hiçbir şekilde kabul edilmez. Bu kapsamda Pegasus’un Madde 1.3.6.2 ve 1.3.6.3’ten kaynaklanan hakları saklıdır. 

  1.6.2. Pegasus BolBol Genel Kurallarında Değişiklik ve Güncellemeler; Pegasus’un Sorumluluğu ve Hakları

  1.6.2.1. Pegasus BolBol Programı üzerindeki her türlü tasarruf yetkisi münhasıran Pegasus’a aittir. Pegasus, Pegasus BolBol Genel Kurallarında Üyelere önceden haber vermeksizin her türlü değişiklik ve güncelleme hakkını saklı tutar.

  1.6.2.2. Pegasus, makul bir süre öncesinde Üyeleri bilgilendirmek koşuluyla, Pegasus BolBol Programını ve/veya bu kapsamda İş Ortakları ile yaptığı işbirliklerini hiçbir yükümlülüğü olmaksızın her zaman tamamen veya kısmen değiştirme ya da yürürlükten kaldırma hakkını saklı tutar.

  1.6.2.3. Pegasus BolBol Programı kapsamında İş Ortaklıkları ile gerçekleştirilen işlemler, aksi duyurulmadıkça, Pegasus ile ilgili İş Ortağı arasında imzalanan anlaşmada öngörülen tarih itibarıyla Üyelik hesabı üzerinden kullanıma açılır ve söz konusu tarih öncesinde gerçekleştirilen işlemlerden BolPuan kazanımı veya bu işlemlerde BolPuan kullanımı mümkün değildir. Pegasus BolBol Programı ile ilgili duyurular Pegasus tarafından Pegasus İnternet Sitesi üzerinden ve/veya İş Ortaklıkları tarafından yapılabilir. Pegasus, İş Ortaklıklarının kendilerine ait ürün ve hizmetler ile kampanyaları hakkında Üyelere bildirim taahhüdünde bulunmamaktadır. Üyeler bu duyuruları takip etmekle yükümlüdür. 

  1.6.2.4. Pegasus, Pegasus BolBol Programı kapsamında sunulan fırsat ve avantajların devamlı bir şekilde ve aynı şartlarla yürürlükte olacağını herhangi bir şekilde taahhüt etmemektedir.

  1.6.2.5. Pegasus’un Pegasus BolBol Programı kapsamında kendisine tanınan herhangi bir hakkı kullanmaması veya üyeden Pegasus BolBol Programı koşullarından herhangi birine uymasını talep etmemesi veya Pegasus BolBol Genel Kurallarından doğan hakların kullanılmasındaki gecikmeler, Pegasus’un haklarından veya Üyenin uymakla yükümlü olduğu kurallardan herhangi birine veya tamamına uymasını talepten feragat ettiği veya Üyeye bir hak tanıdığı, onay verdiği veya bu uygulamanın emsal teşkil ettiği anlamına gelmez ve bu şekilde yorumlanamaz.

  1.6.2.6. Pegasus, Üyelerin Pegasus BolBol Programından kazandıkları menfaatler ile ilgili vergi, harçlar ve sair giderlerden sorumlu değildir. Aksi Pegasus BolBol Genel Kurallarda veya ilgili İş Ortağı tarafından taahhüt edilmedikçe bunların ödenmesine ilişkin sorumluluk ilgili Üyeye aittir.

  1.6.2.7. Pegasus BolBol Genel Kurallarının Pegasus tarafından ihlâli durumunda sorumluluk, oluşan doğrudan, ispat edilmiş ve yetkili mahkeme kararı ile kesinleşmiş maddi zararlar ile sınırlı olup, dolaylı zarar ve manevi zarar bakımından Pegasus herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.

  1.6.3. İş Ortakları Tarafından Sunulan Ürün ve Hizmetler

  1.6.3.1. Üyelerin İş Ortaklarından ürün ve hizmet alımları ile ilgili olarak ilgili İş Ortağı tarafından uygulanan koşul ve şartlara tabidir. Pegasus, Üyeleri bu koşul ve şartlar hakkında bilgilendirme konusunda herhangi bir taahhütte bulunmamakta ve sorumluluk kabul etmemektedir.

  1.6.4. Program Devir Hakkı

  1.6.4. 

  1.6.4.1. Pegasus, Pegasus BolBol Programının işletilmesini ve/veya Pegasus BolBol Programına ait her türlü hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen hâkim ortaklıklarına, bağlı şirketlerine ve diğer iştiraklerine veya üçüncü kişilere satma, kullandırma veya başka şekilde devretme hakkını ve Üyeler ile arasındaki Üyelikten doğan hak ve yükümlülükleri de bu kapsamda devir hakkını saklı tutar.

  1.6.4.2. Üyeler yukarıdaki kapsama giren değişiklikler hakkında makul bir süre öncesinden bilgilendirilecektir.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.