Kral Halid Uluslararası Havalimanı

Kral Halid Uluslararası Havalimanı

Pegasus uçuşunuz öncesinde ve sonrasında ihtiyaç duyacağınız Riyad Havalimanı ulaşım bilgileri, araç kiralama hizmeti, otopark ve otel rezervasyonu gibi detayları sizin için derledik.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bulunan Kral Halid Uluslararası Havalimanı, Cidde havaalanından sonra Suudi Arabistan'daki en büyük ikinci havalimanıdır. Riyad'ın 35 km kuzeyinde yer alan havalimanında 5 farklı terminal bulunmaktadır. 1, 2 ve 5 numaralı terminaller birbirlerine yürüme yolları ile bağlanmıştır. Ayrıca terminaller arasında ulaşımı kolaylaştırmak için her 10 dakikada bir servis otobüsleri de hizmet vermektedir.

Riyad Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Riyad şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz toplu ulaşım araçları arasında otobüs, servisler ve metro yer almaktadır. Eğer daha hızlı bir ulaşımı tercih etmek isterseniz taksileri de kullanabilirsiniz.

Riyad Havalimanı Hakkında Bilgiler

Bulunduğu Ülke: Suudi Arabistan Bulunduğu Şehir: Riyad Havalimanı Kodu: RUH Şehre Uzaklığı: 35 km Kral Halid Uluslararası Havalimanı içerisinde kafeler, restoranlar, oteller ve kiralık araba şirketleri, bankalar, tıbbi yardım ve mağazalar gibi farklı imkanlar yolcuların ihtiyaçlarına sunulmaktadır.

Riyad Otel Rezervasyonu

Nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce size en uygun tarih aralığındaki Riyad uçak bileti fiyatlarını listeleyerek seyahatinizi planlamayı unutmayın.


REZERVASYON YAP

Riyad Havalimanı Otopark

Riyad kalkışlı uçuşlarınızda ya da birini karşılamak için havaalanına özel aracınız ile geldiğinizde otopark hizmetinden yararlanmak için, önceden flypgs.com üzerinden online otopark rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

OTOPARKTA YERİNİ AYIRT

Riyad Havalimanı Araç Kiralama

Ayrıca iş seyahati ya da tatil için Riyad’a geldiğinizde şehir içi ulaşım için daha konforlu bir seçeneğini değerlendirmek isterseniz, Pegasus ayrıcalıkları ile araç kiralayabilirsiniz.

ARAÇ KİRALA

Riyad Havalimanı İletişim

Adres: Airport Road, King Khalid International Airport, Riyadh Suudi Arabistan Telefon:  +966 9200 20090 Web sitesi: riyadhairports.com

Riyad Yakınındaki Diğer Havaalanları

  • Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı

Yazdır
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.