SAYFA BAŞINA DÖN
Check-in Bilgileri
HAVALİMANI ADI ŞEHİR / ÜLKE TERMİNAL HAVALİMANI WEB MOBİL KIOSK ONLINE BARKOD
Malatya-Erhaç Havalimanı Malatya /Türkiye - MLX VAR VAR YOK VAR

Malatya şehir merkezine uzaklığı 34 km olan havalimanı Malatya il sınırları içindedir ve 1941 yılında kurulmuştur. Sivil ve askeri amaçlı olarak kullanılan havalimanı 2007’den sonra uluslararası uçuşlara da açılmıştır.

Malatya Havalimanı Nerede?

Malatya-Erhaç Havalimanı konumu itibari ile diğer şehirlere ulaşımı gayet rahat bir hale getirmektedir. Şehir merkezine ulaşım içinse aşağıdaki araçları tercih edebilirsiniz.

Servis

HAVAŞ servislerinin kalkış noktaları ve saatleri hakkında ayrıntılı bilgiyi Malatya havalimanı sayfasından bulabilirsiniz. Havalimanına yapılan tüm uçuşlar için, inişten 25 dk sonra havalimanından şehir merkezine giden servisler bulunmaktadır. Şehir merkezinden havalimanına ulaşımınız için de uçuş saatinize göre şehir merkezindeki HAVAŞ kalkış noktalarında olmanız gerekmektedir.

Taksi

Uçuştan sonra havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlamak için 24 saat hizmet veren taksileri de tercih edebilirsiniz.

 

Not: Bilgiler Ocak 2019 tarihinde güncellenmiştir. Lütfen resmi kaynaklardan bilgilerin güncelliğini teyit etmeyi unutmayın.

Malatya Havalimanı Hakkında Bilgiler

Bulunduğu Ülke: Türkiye

Bulunduğu Şehir: Malatya

Havalimanı Kodu: MLX

Şehre Uzaklığı: 34 km

Erhaç Havalimanı olarak da bilinen alanın yıllık 1.000.000 yolcu kapasitesi ve 17.520 uçak kapasitesi bulunmaktadır.

Malatya Otel Rezervasyonu

Nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce Malatya uçak bileti sayfamızı ziyaret ederek, önce şehirde sizi bekleyen tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri keşfedebilir; ardından size en uygun tarih aralığındaki uçak bileti fiyatlarını listeleyerek seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


REZERVASYON YAP

Malatya Havalimanı Otopark

Malatya kalkışlı uçuşlarınızda ya da birini karşılamak için havaalanına özel aracınız ile geldiğinizde otopark hizmetinden yararlanmak için, önceden flypgs.com üzerinden online otopark rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

OTOPARKTA YERİNİ AYIRT

Malatya Havalimanı Araç Kiralama

Ayrıca iş seyahati ya da tatil için Malatya’ya geldiğinizde şehir içi ulaşım için daha konforlu bir seçeneğini değerlendirmek isterseniz, Pegasus ayrıcalıkları ile araç kiralayabilirsiniz.

ARAÇ KİRALA

Malatya Havalimanı İletişim

Adres: Aksaray Mahallesi, D.H.M.İ. Malatya Havaalanı, 44600 Merkez/Akçadağ/Malatya

Telefon: (0422) 266 00 46

Web sitesi: malatya.dhmi.gov.tr

Malatya Yakınındaki Diğer Havaalanları

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.