Elazığ Havalimanı

Elazığ Havalimanı

Pegasus uçuşunuz öncesinde ve sonrasında ihtiyaç duyacağınız Elazığ Havalimanı ulaşım bilgileri, araç kiralama hizmeti, otopark ve otel rezervasyonu gibi detayları sizin için derledik.

1940 yılında askeri amaçlı kurulan Elazığ Havalimanı 1960 yılında sivil uçuşlara başlamıştır. Terminal olarak küçük bir yapıya sahip olan Elazığ Havalimanı’ndan hem iç hem dış hat uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Konumu itibari ile çevre illere de hizmet veren alan, her geçen gün gelişerek yolculara hizmet vermeye devam etmektedir. Şehir merkezine 12 kilometre mesafede bulunan havalanı “Yeşil Havalimanı” projesine dahil olarak çevreyi korumak için çeşitli sorumluluklar da üstlenmiştir.

Elazığ Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Servis

Elazığ varışlı uçuşlarınız sonrasında şehrin belli noktalarına ulaşmak için HAVAŞ servislerini kullanabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanı ulaşımı için kullanabileceğiniz bir diğer toplu taşıma aracı ise otobüslerdir.

Taksi

Daha rahat ve hızlı bir ulaşım tercih ederseniz çıkışta sizi bekleyen taksileri kullanabilirsiniz.

 

Not: Bilgiler Ocak 2019 tarihinde güncellenmiştir. Lütfen resmi kaynaklardan bilgilerin güncelliğini teyit etmeyi unutmayın.

Elazığ Havalimanı Hakkında Bilgiler

Bulunduğu Ülke: Türkiye

Bulunduğu Şehir: Elazığ

Havalimanı Kodu: EZS

Şehre Uzaklığı: 12 km

Terminal içerisinde yolcuların uçuşlarını beklerken faydalanabileceği VIP salon, sağlık hizmetleri, kafe ve restoranları, araç kiralama ofisleri, hediyelik eşya reyonları, bebek bakım odaları, mescit  gibi alanlar bulunmaktadır.

Elazığ Otel Rezervasyonu

Nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce Elazığ uçak bileti sayfamızı ziyaret ederek, önce şehirde sizi bekleyen tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri keşfedebilir; ardından size en uygun tarih aralığındaki uçak bileti fiyatlarını listeleyerek seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


REZERVASYON YAP

Elazığ Havalimanı Otopark

Elazığ kalkışlı uçuşlarınızda ya da birini karşılamak için havaalanına özel aracınız ile geldiğinizde otopark hizmetinden yararlanmak için, önceden flypgs.com üzerinden online otopark rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

OTOPARKTA YERİNİ AYIRT

Elazığ Havalimanı Araç Kiralama

Ayrıca iş seyahati ya da tatil için Elazığ’a geldiğinizde şehir içi ulaşım için daha konforlu bir seçeneğini değerlendirmek isterseniz, Pegasus ayrıcalıkları ile araç kiralayabilirsiniz.

ARAÇ KİRALA

Elazığ Havalimanı İletişim

Adres: Yeşilyurt Mahallesi, Havalimanı Caddesi No:1, 23090 Akçakiraz Belediyesi/Elâzığ Merkez/Elazığ

Telefon: (0424) 255 14 10

Web sitesi: elazig.dhmi.gov.tr

Elazığ Yakınındaki Diğer Havalimanları

Yazdır
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.