SAYFA BAŞINA DÖN

İstanbul - Gaziantep Uçak Bileti

Şehir merkezine 20km mesafede bulunan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na en avantajlı fiyatlarla Pegasus ile geldikten sonra şehre girmek için çeşitli yollar kullanabilirsiniz.

Havaş, bu seçenekler arasında en uygunu. Havaş servisleri uçuşlara göre düzenleniyor. İnişten 25 dakika sonra servisiniz kalkacaktır. Yaklaşık 35 dakika sürüyor.

Taksi tercih edenler için ise fiyatların çok daha yüksek olduğunu hatırlatmak isteriz.

Araç kiralamak isterseniz link üzerinden rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz.

Gaziantep'te Alıveriş

Bakırcılar Çarşısı
Eski şehrin merkezinde bulunan bu çarşıda hediyelik ve gündelik kullanıma uygun el emeği bakır ürünler bulabilirsiniz. Rakı içmeyi sevenlerdenseniz, ehlikeyf’leri tavsiye ederiz. Ayrıca dükkânları iyi araştırırsanız, değişik tasarımlı dekoratif objeler de bulabilirsiniz.

Baharatçılar ve Yemeniciler Çarşısı
Bakırcılar Çarşısı’na bitişik bu çarşıda tavanlardan rengârenk yemeniler (Antep’in ve bölgenin tipik ayakkabıları) sarkıyor. Antep’in rengi aslında kırmızı ama bugün hem renk hem de model seçenekleri oldukça fazla. Baharatlar, Antep fıstığı ve fıstık ezmeleri de harika hediyelikler…

Gaziler Caddesi
Gaziantepliler’in basitçe Çarşı olarak adlandırdıkları bu cadde trafiğe kapalıdır. Arada eski eserlerle, modern dükkânların bir arada bulunduğu bu çarşı alışveriş ihtiyacınızı karşılayacaktır, ama aynı zamanda Antep’i daha iyi tanımanızı sağlayacak bir gezi rotasıdır.

Bayazhan
Bayazhan’ın avlusunda bulunan küçük dükkânlar, Antep’in kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarını yaşatmaya çalışan bir projenin eseri. Antep işi ve kutnu gibi çok özel motiflerle burada tanışabilir ve gerçekten özellikli hediyeler ve hatıralar satın alabilirsiniz.

Gaziantep'te Konaklama

Novotel-İbis
8 adet toplantı salonu, ofis imkânlarıyla gerçek bir kongre merkezini bünyesinde barındıran bu otel iş seyahatleri için ideal.
Yaprak Mah.Istasyon Cad.No:80 Sehitkamil
Tel: 0 342 211 00 00

Tuğcan Otel
Çok sayıdaki toplantı ve davet salonlarının yanı sıra spa merkezi, restoran ve barlarıyla hem iş seyahatleri hem de turistik konaklamalar için uygun.
Alleben Mh.
Tel: 0 342 220 43 23

Dedeman
İş seyahatleri ve kongre organizasyonları için özel olarak tasarlanmış bu otelde, üç restoran, 2 bar ve 1 kafeyle konforunuz için her şey düşünülmüş.
Nesimi Mah. Gaziantep Cad. No:160
Tel: 0 342 211 66 00

Safir Otel
Balo salonu, barı, restoranı, spa merkeziyle büyük bir otelden beklediğiniz her türlü hizmeti sunuyor.
Sani Konukoğlu Bulvarı No: 38 ( İpekyolu )
Tel: 0 342 324 70 90

Asude Konak
Başka bir ortam hayal edenler için, geleneksel Antep evinden butik otele dönüştürülmüş Asude Konak’ı tavsiye ediyoruz. Daha az konforlu şartlarda ama aile ortamında, isterseniz ev yapımı yemeklerle ağırlanacağınız bu küçük otelde, kentin de tam kalbinde olacaksınız.
Şekeroğlu Mah. Kale Karşısı Tahtani Cami Arkası Millet Sok. No: 20
Tel: 0 342 231 20 44

GAZİANTEP MUTFAĞI

KAHVALTIDA

Katmerci Zekeriya Usta
Antep’in önemli lezzetlerinden olan katmerin en iyi adreslerinden biri. Sabah kahvaltısında mutlaka denenmeli, kaymak ve Antep fıstığının mükemmel beraberliği bağımlılık yapabilir.
Çukur Mah. Körükçü Sok. B Hilmi Geçidi No: 16/C-D Şahinbey Gaziantep
Tel: 0 342 230 09 71

Orkide Pastanesi
Katmeri meşhur pastanenin, muazzam bir de kahvaltısı var. Kahvaltı keyfini sevenler kesinlikle kaçırmayın. Ama kebaplara da yer ayırmayı unutmayın.
Gazi Muhtar Paşa Bulvarı, No:17
Tel: 0342 215 15 00

Ciğerci Mustafa
Antepliler gibi sabah saatlerinde özellikle cartlak kebabını denemenizi tavsiye ediyoruz.
Gaziler caddesi. Bayramoğlu sok. No: 1/B Gaziantep
Tel: 0 342 230 91 82

ÖĞLE SAATLERİNDE

Metanet Beyran Lokantası
Beyran Antep’e özgü, sabah kahvaltısında içilen çorba ile yemek arası bir şey. Koyun etinin uzun süre kaynatılması ile yapılıyor. Metanet ise bu işte tek isim. Sabah 5’ten itibaren beyranınız hazır.
Kozluca Mah Kozluca Cad No: 11 Tekke Camisi civarı Şahinbey / Gaziantep
0 342 231 46 66

Kebapçı Halil Usta
Koyunun omurgasının etrafından yalnızca iki tane çıkan çok özel bir et. Çok geç kalmadan gitmek lazım, belli bir saatten sonra küşleme bitiyor.
Karşıyaka Tekel cd. Öcükoğlu sok. No:6 Şehitkamil – Gaziantep
Tel: 0 342 3231616

Çavuşoğlu
Temelleri 1875 yılında atılmış olan lokanta, Antep’te en güzel kebapları yiyebileceğiniz mekânlardan biri. Havuç dilimi baklava da mutlaka denenmeli.
Eski Saray Cad. No:11/B Gaziantep
Tel: 0 342 231 30 69

Antep Küşleme Et Lokantası
Lahmacunu ile meşhur lokantada koyunun sırt kısmında bulunan yağsız ve sinirsiz et küşleme de denenmeli.
Adana Asfaltı Yolu Üzeri Koçerler Benzin İstasyonu Yanı Başpınar Gaziantep
Tel: 0 342 337 20 25

Baklavacı Zeki İnal
Antep’te baklava yenebilecek birçok mekân var ama Zeki İnal en özel ve en lezzetli olanı.
Atatürk Bulvarı No:38/B Gaziantep
Tel: 0 342 231 20 69

Tahmis Kahvesi
1635’ten beri şehrin göbeğinde yer alan tarihi kahve, sakin bir nefes almak ve iyi kahve içmek için çok uygun. İçeri girdiğinizde kendinizi geçmişe gitmiş gibi hissedeceksiniz.
Arasa Meydanı Elmacı Pazarı Civarı Şahinbey

AKŞAM SAATLERİNDE

Çulcuoğlu Et Lokantası
Daha siparişi vermeden gözünüzü doyuran bir lokanta. İkramların ardı arkası kesilmiyor. Üstelik yemekleri de çok lezzetli. Bol fıstıklı kadayıfıyla da ziyafet sona eriyor. Mutlaka deneyin.
Şahinbey Mahallesi Kalender Sokak No:6/A
Tel: 0 342 231 02 41

İmam Çağdaş
Tarihi 1887’ye kadar uzanan lokanta, yöresel Antep yemekleri ve kebapları ile meşhur. Özel kare baklavası ise tüm Türkiye’de nam salmış. Antep’e has kebaplardan olan altı ezmeliyi tavsiye ederiz.
Eski Hal Civarı Uzun Çarşı No:49 Şahinbey Gaziantep
Te: 0 342 231 26 78

Aşina Gaziantep Mutfağı
Kebapları ve yöresel yemekleriyle çok iyi bir Antep lokantası. Özellikle yöresel yemeklerin en ünlüsü ve meşakkatlisi olan yuvalamayı denemeden Antep’ten ayrılmayın.
Kıbrıs Caddesi No: 46 (Emniyet Müdürlüğü Karşısı) Şehitkamil
Tel: 0 342 220 49 49

Yörem Antep Mutfağı
Yöresel Antep yemeklerinin tadına bakarken, içten ve sevimli ortamında keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.
İncilipınar mahallesi 3.cadde 15.sokak Ali Api Apt. 2/C
Tel: 0 342 230 50 00

Cıncık Lokantası
Antep’in tencere yemeklerinin tadına bakılabilecek bir mekân. Yuvalama (yuvarlama) denenmeli. İçli köftesi de çok özel.
Değirmiçem Mah. MuammerAksoy Bul. Göğüs Cad. No:51 / Gaziantep
Tel: 0 342 335 16 00

Baklavacı Güllüoğlu Elmacı Pazarı
Gaziantep'i ve Türkiye'yi baklavayla buluşturan mekan. Burası 150 yıldır aynı dükkanda geleneksel tarzıyla çalışması sonucu "Dünyanın En Eski Baklavacısı" olma ünvanı ile bilinir. Geleneksel Baklava sanatının icra edildiği bir Baklavacılık okulu olan bu dükkan meşhur Güllüoğlu Baklavasının ilk çıkış yeridir. Salaş mekanında bulunan sıcak baklavası ve şöbiyetini tatmalısınız!
Elmacı Pazarı No:4/A Şahinbey / Gaziantep
Tel: 0 342 231 21 05

Şehir kodu: 0 342
İl Turizm Müdürlüğü: 0 342 230 59 69
Polis: 0 342 230 18 30
Jandarma İmdat: 156
Nöbetçi Eczaneler: 118
Polis İmdat:155
Sağlık-Hızır Acil:112

Gaziantep'te Gezilecek Görülecek Yerler

Zeugma Mozaik Müzesi
Zeugma antik kenti baraj suları altında kalmadan önce gerçekleştirilen kurtarma kazıları sonucu ortaya çıkan mozaiklerin sergilendiği müze 2011 yılında açıldı. Dünyanın en zengin mozaik koleksiyonlarından birine sahip modern donanımlı müzeyi görmeden dönmeyin deriz.

Gaziantep Kalesi
Antep’in kurtuluşunun tarihinin anlatıldığı bir müzeye dönüştürülmüş olan kaleye tırmanırken şehrin en güzel manzarasını da izleme ve fotoğraflama imkânı bulacaksınız.

Medusa Cam Eserler Müzesi
Türkiye’nin ilk özel cam eserler müzesi, birkaç eski Antep evinin içinde yer alıyor. Avlusundaki küçük odalarda el sanatları yeniden canlandırılan bu müze, ilginç bir gezi fırsatı.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi
Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesi. Aslan, jaguar gibi hayvanları gözlemleyebileceğiniz bir mekân özellikle çocuklar için çok güzel bir plan olacaktır.

Pişirici Kasteli
Kasteller Antep’in en ilginç yapıları. Su mimarisinin bu değişik örnekleri, hem su depolama hem de yıkanma, dinlenme, mescit gibi çeşitli sosyal amaçlar için kullanılmışlar. Pişirici kasteli 1282 yılına tarihleniyor.

Boyacı Camii
1358 yılını yapım tarihi olarak işaret eden bir kitabesi bulunsa da, daha eski olduğu düşünülmektedir. İçindeki ahşap işçiliği görmeye değer.

Kurtuluş Camii
1892 yılında kilise olarak inşa edilen bu yapı, daha sonraki yıllarda önce hapishaneye daha sonra da camiye çevrilmiştir. Gaziantep’in en büyük camilerindendir.

Hasan Süzer Etnoğrafya Müzesi
Geleneksel Antep evlerinden birinde bulunan müze, Antep geleneklerini ve insanların gündelik yaşamını anlatıyor.

Halfeti
Gaziantep'in eski ilçesi olan Halfeti’nin il merkezine uzaklığı 120 km. Arğıl kasabası ve Yukarı Göklü kasabası adında iki kasabası 35 köyü ve 34 mezrası var. Şehirden biraz uzak da olsa doğası ve tarihi yüzünden gezilecek yerler listenize mutlaka girmeli.

Zeugma
Zeugma, MÖ 300 civarında Büyük İskender'in generallerinden Selevkos I Nikator tarafından kurulmuş bir antik şehir.Bugün, Gaziantep ilinin Nizip ilçesine 10 km uzaklıktaki Belkıs köyü eteklerinde. Yapılan tarihi kazılar sonucunda bulunan Acheloos ve Çingene Kızı gibi mozaikler Gaziantep Müzesi’nde sergilenmekte.

Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi
Bayaz Ahmet Efendi tarafından 1909 yılında yaptırılmış olan Bayazhan, muammalı bir restorasyon çalışmasının ardından günümüzdeki işlevine kavuşmuştur. Gaziantep’i her yönüyle anlatmayı amaçlayan müze, avlusunda yer verdiği işletmelerle de gezilmeyi hak ediyor.

Emine Göğüş Mutfak Müzesi
Antep’in çok zengin mutfak kültürünü anlatmayı hedefleyen mutfak müzesi, birçok ziyaretçinin ilgiyle gezdiği bir mekân. Şehrin yemekleri o kadar güzel ki, mutfak müzesi olduğunu duyunca herkes gezmek istiyor.

GAZİANTEP MAHALLELERİ

Kale Altı
Antep Kalesi etrafında, Eski Antep’in kalbini oluşturan bu dar sokaklı mahalle turistik anlamda çok zengindir. Tarihi yapıların çok fazla olduğu bu bölgede keyifli yürüyüşler yapılabilir.

Bey Mahallesi
Eski Antep evlerinin restore edilerek, korunduğu bir mahalle. Gezerken şehrin tarihi havasını biraz daha net hissedeceğiniz sokaklarda bol bol kafe ve restoran bulunuyor.

Karşıyaka
Şehrin daha fakir görünümlü, yoğun nüfuslu bu semtinde küçük cevherler keşfetmek mümkün, ayrıca Antep’i daha iyi tanımak için de bir fırsat.

Gazi Muhtar Paşa Bulvarı ve Çevresi
Antep’in hızla gelişen bölgelerinden biri olan bu büyük cadde, lüks dükkânlar, yüksek apartmanlar ve alışveriş merkezleriyle Antep’in yeni yüzünü simgeliyor.

GAZİANTEP’TE GECE HAYATI

Papirüs Kafe
Eski bir Antep evinde yer alan kafenin, ağaçlı avlusu serinlemek için güzel bir imkân sunuyor. Kafenin üst katında görülmeye değer duvar resimleri olan bir de oda var. Daha çok öğrencilerin tercihi olan bu kafe gece 10’a kadar açık.
Atatürk Bulvarı Noter Sokak
Tel: 0 342 220 32 79

Deep Night Club
Dedeman Oteli’nin içindeki, yerli ve yabancı şarkılardan seçkilerle 22.00 - 04.00 arası hizmet veren gece mekânı, 100 kişilik kapasitesiyle şehirde eğlence denince akla gelen ilk yerlerden.
Nesimi Mah. Gaziantep Cad. No:160 27120 Aktoprak
Tel: 0 342 211 66 00

SPR Pub Restoran
İngiliz pub tarzı dekorasyonu olan mekânda, salsa geceleri ve canlı performanslar yapılıyor.
Bayazhan, Akyol Mahallesi, Kırkayak Parkı Karşısı
Tel: 0 342 221 02 12

La Mia Verita
Rock konserlerine ev sahipliği yapan bar, Antep’in ünlü eğlence mekânlarından biri.
Osmangazi Mah. 56240 No’lu Cad. No:3 Zirve Park Şehitkamil
Tel: 342 338 64 44

Garaj Bar
Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri canlı Türkçe müzik dinleyebileceğiniz, genç bir müşteri profiline sahip mekân, özellikle doğumgünü kutlamaları için tercih ediliyor.

Zılgıt Cafe-Bar
Otantik dekorasyonlu, halılar, kilimler, yastıklarla süslü Zılgıt’da her gece canlı müzik var.
Kayacık Sokak
0 342 230 0490

Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır. Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.