SAYFA BAŞINA DÖN

Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

Check-in


Check-in; kısaca uçuşa kayıt anlamına gelmektedir. Check-in işlemi uçakta koltuk seçme, havalimanında bagaj verme ve bilet kontrol işleminden geçmenin bütününü ifade eder. Yani kısaca check-in, yolcunun uçağa bineceğini beyan etmesidir.


Check-in işlemlerini gerçekleştirmeden uçağa binemezsiniz. Check-in işlemi yapmak için iç hat ve dış hat uçuşlarımızda farklı olmak üzere süreler belirlenmiştir. Pegasus check-in sürelerine dair detayları ilgili sayfamızdan öğrenebilirsiniz.


Check-in işleminin iki aşaması bulunur: İnternet üzerinden yapabileceğiniz online check-in ve bagajlarınızı teslim ederken yaptığınız kontuar check-in. Online check-in işlemleri tamamlandıktan sonra bagajı bulunmayan ya da sadece el bagajı bulunan yolcular, çıktısı alınmış biniş kartları ya da mobil biniş kartları ile uçağa direkt giriş yapabilirler.


Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.