tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Seyahat Sözlüğü

Seyahat Sözlüğü

Online Check-in

Online Check-in

Online Check-in Nedir?

Online check-in, uçakta yer belirleme işleminin internet üzerinden yapılmasına denir. Bu esnada koltuğunuzu seçebilir ve dilerseniz ek hizmet satın alabilirsiniz. İnternetten check-in işlem yaptırdığınız zaman, size özel ayrılmış kontuardan bagaj teslimi yapabilirsiniz. Online olarak check-in işlemlerini yapmak isteyenler, Pegasus mobil uygulama ve Pegasus online check-in sayfasını kullanabilir. Online check-in hakkında bilgiler için de ilgili sayfa üzerinden merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.  

Online Check-in Yapmak Ne Demek?

Online check-in yapmak, uçuş saatinden belirli bir süre önce koltuk seçimi ve ek hizmetler satın almak isteyenlerin, uçağa bineceğini beyan etmesine denir. Online check-in süresi, dış hat uçuşları ve iç hat uçuşlarına göre farklılık gösterebilir. Uçuşunuza kaç saat kala check-in yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız Pegasus check-in süreleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Online Check-in Nereden Yapılır?

Online check-in yapmak için web sitemizi ve mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz. Daha önceden almış olduğunuz uçak bileti bilgisini içeren PNR kodunuz ve soyisim bilginiz ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. PNR kodunuz, bilet satın aldıktan sonra size yollanan e-mail ya da cep telefonu numaranıza yollanan SMS içerisinde yer almaktadır.

Online Check-in Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama ve web sitemiz aracılığı ile online check-in işlemi yapabilirsiniz. Uygulama ya da web sayfası üzerinden adım adım ilerleyip uygun yerlere doğru bilgileri girdikten sonra dilerseniz koltuk seçimi, flexi ve yiyecek-içecek gibi paketler satın alarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Online check-in işleminden sonra yapmanız gereken tek şey, eğer bagajınız yoksa uçuş saatini beklemek olacak.  

Online Check-in Yapmak Zorunlu mu?

Bu işlemi yapmak zorunlu değil, fakat zamandan tasarruf etmek isteyenler için en uygun seçenek. Özellikle bagajı olmayan ya da sadece el bagajı olan yolcular, bu işlem sayesinde yalnızca biniş kartını kontrol görevlisine göstererek doğrudan uçağa giriş yapabilmektedir. Bu sayede online check-in yapan yolcular, zamandan tasarruf etmektedir.

Online Check-in Yaptıktan Sonra Biniş Kartı Nasıl Alınır?

Online check-in yaptıktan sonra biniş kartı bilgileriniz e-mail adresinize yollanır. Bu biniş kartının çıktısını alabileceğiniz gibi mobil biniş barkodu kullanarak da uçağa girişinizi yapabilirsiniz.

İlgili Diğer Bilgiler

Kontuar Check-in Kontuar Check-in Kiosk Check-in Kiosk Check-in
Yukarı Yukarı