tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Seyahat Sözlüğü

Seyahat Sözlüğü

Kontuar Check-in

Kontuar Check-in

 

Kontuar Check-in Nedir?

Kontuar check-in, uçuş saatinden belirli bir süre önce kontuar alanına giderek check-in işlemi için başvuru yapmak demektir. Yani hava yolları firmasının uçuşlarda check-in için ayırdığı bölüme gider ve gişe çalışanının desteği ile uçağa kabul işlemlerinizi başlatırsınız.

Kontuar Nedir?

Havalimanlarında, uçuşu olan yolcuların check-in işlemlerini yapabilmesi için ayrılmış alanlara kontuar denir. Kontuar, aynı zamanda biniş kartlarını ve bagaj işlemlerini tamamlandığınız yerdir. Kontuar, yoğun havalimanlarında kuyruklar oluşabildiği için şerit bariyerlerle bölümlere ayrılmış olabilir. Sıraya girerken yönlendirici şerit bariyerlere dikkat etmenizi rica ederiz.

Kontuar Check-in Nasıl Yapılır?

Kontuar check-in, bagajınız varsa yapmanız gereken bir işlemdir. Sadece el bagajınız varsa ya da hiç bagajınız yoksa online check-in ve kiosk check-in yöntemi ile çok daha hızlı bir şekilde biniş kartı sahibi olabilirsiniz. Kiosk check-in veya online check-in işleminden sonra eğer bagajınız varsa kontuar sırasına girmeniz ve bagaj teslim işlemini tamamlamanız gerekir.

Kontuar check-in işlemini yapmak için uçağınızın kalkış saatinden belirli bir süre önce (Saat bilgileri için Pegasus check-in sayfasını ziyaret ediniz.) kontuar sırasına girmeniz gerekir. Sıra size geldiğinde gişe memuru, işlemler boyunca size yardım edecektir. Yoğun zamanlarda uzun bir kontuar kuyruğu oluşabilir. Bu durumu göz önünde bulundurarak havalimanına biraz daha erken gitmeyi düşünebilirsiniz.

Kontuar Check-in İşlemlerine Ne Zaman Başlanmalı?

Uçağın kargo bölümüne verecek bagajınız varsa ve hava trafiğinin yoğun olduğu dönemlerde (resmi tatiller, bayramlar vs.) yolculuk yapacaksanız uçuşunuzdan en az 2 saat önce havalimanında olmanız tavsiye edilir. “Kontuar check-in işlemlerine ne zaman başlamalıyım?” sorusunu soruyorsanız ilgili sayfadan güncel bilgileri edinebilirsiniz. Check-in saatine bakarken iç hat uçuşları ve dış hat uçuşları bölümlerini karıştırmamaya dikkat ediniz.

Kontuar Check-in Sırası Beklemek İstemiyorsanız Yapabilecekleriniz

Check-in kontuarlarına takılmadan hızlıca uçağa kabul noktasına gitmek istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç şey var:

 • Bagajınızın bulunmadığı ya da sadece el bagajınızın olduğu durumlarda mobil uygulamamızdan ya da web sayfamızdan online check-in işlemlerini gerçekleştirerek doğrudan uçağa biniş noktasına gidebilirsiniz.
 • Kiosk noktalarından self check-in yaparak zamandan kazanabilirsiniz.
 • Uçuşunuzdan birkaç saat önce havalimanında olarak kuyruk oluşmadan check-in ve bagaj teslim işlemlerinizi halledebilirsiniz.

İlgili Diğer Bilgiler

Online Check-in Online Check-in Kiosk Check-in Kiosk Check-in
Yukarı Yukarı