tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Seyahat Sözlüğü

Seyahat Sözlüğü

Çoklu Uçuş

Çoklu Uçuş

Çoklu Uçuş Nedir?

Çoklu uçuş, birden fazla yeri kapsayan bir tur planlamak adına çoklu uçak bileti satın aldığınız sisteme denir. Duraksayacağınız yerleri planlar ve uygun bir rota üzerinde şehirden şehire uçarsınız. Ucuz uçak bileti bulmak için ya da gitmek istediğiniz farklı yerlere göre uygulayabileceğiniz çoklu uçuş sistemi ile tüm gidiş dönüş yolculuğunuzu planlayabilirsiniz. Çoklu uçuş sistemi, uygun uçak biletini bulmak ve yurt dışında uzun ve dolu bir tatil geçirmek için kullanılan pratik ve ekonomik bir yöntemdir. Çoklu uçak bileti sayesinde birçok yere ayrı ayrı bilet almak yerine tüm yolculuğu kapsayan tek bir bilet ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çoklu Uçuş Nasıl Yapılır?

Çoklu uçuş bileti alırken öncelikle tatil planını tam anlamı ile kurgulamanız gerekir. Uygun tarihlere bilet satın almak için gitmek istediğiniz yer listesini yapmalı ve göreceğiniz yerlere kaç gün ayıracağınızı hesaplamalısınız. Bu tür bilgiler için Pegasus Blog’dan destek alabilirsiniz. Örneğin çoklu uçuş sistemi ile bir Avrupa turu düzenleyebilirsiniz. İstanbul’dan yola çıkıp Berlin, Amsterdam, Prag ve Belgrad şehirlerini göreceğiniz bir tur planlamak için dört adet uçak bileti satın alabilirsiniz. Bunun için Pegasus bilet alma uygulamasını kullanarak hangi şehirden hangi şehre uçabileceğinizi keşfettikten sonra ucuz bilet tarihlerine göz atarak bir uçuş planı çıkartabilirsiniz.

Çoklu Uçuş Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Çoklu destinasyonlara bilet alacaksanız vizenizin bu seyahati kapsayabilecek şekilde olduğundan emin olmanız gerekmekte. Bunun için görmek istediğiniz yerlerin vize şartlarını ayrıntılı bir şekilde inceleyin. Vizeniz geçiş yapmak istediğiniz ülkenin şartlarına uymuyorsa uçak biletiniz kullanılamaz hale gelebilir.
 • Bilet fiyatı kampanyalarından haberdar olmak için ilgili sayfayı takip edebilirsiniz. Pegasus kampanya sayfası üzerinden en ideal uçuşları bulabilirsiniz. Böylece ekonomik bir çoklu yolculuk planlayabilirsiniz.
 • Avrupa turu, Asya turu ya da Afrika turu gibi konsept tatiller için çoklu yolculuk sistemi ideal olur. Böylece bir tatil boyunca birçok yeri görebilirsiniz.
 • Çoklu yolculuğa çıkarken aldığınız uçak bileti tarifelerindeki bagaj haklarınızı da kontrol etmeniz iyi bir fikir. Bagaj ağırlığı artışı, size ekstra ücret olarak dönebilir.

 

Yukarı Yukarı