SAYFA BAŞINA DÖN

Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

Dış Hatlar Terminali

Dış Hatlar Terminali

 

Dış Hatlar Terminali Nedir?

Dış hatlar terminali, bir havalimanının yurt dışı seferleri için ayrılan kısmına denir. Yurt dışına giden yolcular ve yurt dışından gelen yolcular bu terminali kullanır. Terminal içerisinde, havalimanına bağlı olarak yeme-içme kısımları, bekleme noktaları, uçuş bilgileri içeren paneller ve duty free mağazası bulunur. International terminal olarak da geçen dış hatlar terminali, uluslararası havalimanı statüsüne sahip yapılarda bulunur. Havacılık sektöründe tüm yurt dışı seferleri, bu terminaller üzerinden gerçekleştirilir.

Duty Free Nedir?

Duty free, dış hatlar terminalinin içinde bulunan, vergiden muaf oldukları için ürünlerin çok daha uygun fiyatlara alındığı mağazalara denir.

Dış Hatlar Terminali Nasıl Bulunur?

Havalimanlarında dış hatlar terminalini bulmak için birçok yöntemi kullanabilirsiniz. Öncelikle havalimanlarının danışma kısımlarından bilgi alabilirsiniz. Danışma bölümündeki görevliler, size ihtiyacınız olan her bilgiyi vermekle görevlendirilmiştir. Bunun yanı sıra havalimanının muhtelif yerlerinde krokiler bulunur. Bu kroki ya da haritalar üzerinden dış hatlar terminalinin yerini kolayca bulabilirsiniz. Havalimanı içerisinde ayrıca yönlendirici tabelalar da mevcuttur. Bu tabelaları takip ederek dış hatlar terminaline ulaşmanız çok kolaydır. “Dış hatlar terminali nerede?” sorusunun cevabını bulmak için kullanılabilecek bir diğer yöntem de havalimanının mobil uygulamasını kullanmaktır. Havalimanı mobil uygulaması üzerinden dış hatlar terminalinin yerini tespit edebilirsiniz.

İngilizce Dış Hatlar Terminali Ne Demek?

Yurt dışı uçuşları için en gerekli bilgilerden biri, dış hatlar terminalinin İngilizcesini bilmektir. Böylece dünyanın her havalimanında dış hatlar terminalini bulabilirsiniz. Dış hatlar terminalinin İngilizcesi, "international terminal"dir.

Dış Hatlar Geliş Terminali Ne Demek?

Yurt dışı uçuşu bittikten sonra dış hatlar geliş terminaline giriş yaparsınız. Yurt dışı uçuşlarından gelen misafirlerini karşılayacak kişiler de bu terminalin içerisinde bekler. Dış hatlar geliş terminalinin İngilizcesi, international arrivals terminal’dir. Bu terminalden, toplu taşıma ve taksi hizmetlerini bulabileceğiniz alanlara gidebilirsiniz.

Dış Hatlar Gidiş Terminali Ne Demek?

Dış hatlar gidiş terminali, yurt dışı uçuşlarına katılacak yolcuların kullandığı alandır. Bu alan üzerinden uluslararası yolculuğa çıkacak olan uçağınıza, gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra binebilirsiniz. Dış hatlar gidiş terminalinin ingilizcesi international departures terminal’dir.


Diğer Kategoriler

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.