SAYFA BAŞINA DÖN

Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

İç Hatlar Terminali

İç Hatlar Terminali

 

İç Hatlar Terminali Nedir?

İç hatlar terminali, havalimanı bünyesinde yurt içi uçuşların gerçekleştirildiği alana denir. İç hatlar terminali içerisinde, havalimanına bağlı olmak üzere kontrol noktaları, yeme içme alanları, uçuş bilgilerinin yer aldığı ekranlar, hava yolu firmalarının ofisleri, döviz büroları ve yolcular için oluşturulmuş bekleme, dinlenme, ebeveyn ve ibadet alanları bulunur. Yurt içi uçuşlarına katılmayı düşünüyorsanız check-in, bagaj teslimi ve boarding gibi tüm işlemleri bu terminal içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

İç Hatlar Terminali Nasıl Bulunur?

Havalimanlarının danışma bölümlerinden tüm terminal bilgilerini edinebilirsiniz. İç hatlar terminali üzerinden uçuş yapmak için havalimanı girişlerinde bulunan yönlendirici tabelaları takip etmeniz de faydalı olacaktır. Bunların dışında havalimanlarının mobil uygulamaları ya da web sayfaları üzerinden harita incelemesi yaparak iç hatlar terminalinin yerini tespit edebilirsiniz.

İç Hatlar Gidiş Terminali Nedir?

İç hatlar gidiş terminali, yurt içi uçuşları bulunan yolcuların uçağa biniş yapmak için işlemlerini başlattığı yerdir. Yurt içi uçuşlarına katılmayı düşünüyorsanız kullanacağınız bu terminal üzerinden gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra uçağınızın kalkacağı gate/kapıdan uçağa biniş yapabilirsiniz.

İç Hatlar Geliş Terminali Nedir?

İç hatlar geliş terminali, yurt içi uçuşları sonlanan yolcuların havalimanına giriş ve çıkış yapmak kullandığı bölümdür. Yurt içi uçuşlarına katılmış bir misafiriniz varsa onu bu terminalde bekleyebilirsiniz.

İç Hatlar Terminalini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç hatlar terminalini kullanacaksanız birkaç tavsiyeye dikkat ederek olası gecikme ve uçak saatini kaçırma gibi durumların önüne geçebilirsiniz.

  • Bayram gibi zamanlarda iç hatlar terminali çok yoğun olabilmektedir. Bu tip dönemlerde uçuşlarınız varsa havalimanına normalden daha erken gitmeniz yararınıza olur.
  • İç hatlar terminalinde güvenlik parametreleri dış hatlara oranla daha rahat olmakla beraber, güvenlik görevlilerin ikazlarına her zaman dikkat etmeniz gerekir.
  • Havalimanına bağlı olmak üzere terminal bünyesinde check-in işlemlerini yapabileceğiniz kiosk cihazları bulunmaktadır. İşlemlerinizi bu cihazlar üzerinden gerçekleştirerek zamandan kazanabilirsiniz.
  • İç hat uçuşlarında bagaj teslimi yapmadan önce ağırlık ölçümü yaparak olası ekstra masrafların önüne geçebilirsiniz. Pegasus’ta bagaj hakkınızı öğrenmek ve ek bagaj talebinde bulunmak için Bagaj Hakkı Satışı sayfasına göz atabilirsiniz.

Diğer Kategoriler

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.