SAYFA BAŞINA DÖN

Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

Lounge

Lounge

 

Lounge Nedir?

Lounge, özel koşullarla girilebilen alanlara denir ve İngilizceden dilimize geçmiş bir kelimedir. Daha çok konaklama, eğlence ve havacılık sektöründe karşımıza çıkan lounge hizmetleri, standart bekleme salonlarından çok daha konforlu yerleri ifade eder. Basitçe buraya girmek için ekstra para ödersiniz. Satın aldığınız uçak bileti lounge hizmetlerini içerebileceği gibi bazı kredi kartları ya da uçuş kartları da bu hizmete doğrudan erişmenizi sağlar. Kimi zaman yolculara overbooking olma durumunda da lounge hizmetleri sunulur. Havalimanında uzun süre beklemeniz gerekiyorsa lounge bölümünde bekleme salonuna göre çok daha konforlu bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Lounge bölümünde size hizmet etmekle görevlendirilmiş çalışanlar bulunur.  

Havalimanındaki Lounge Hizmetleri

Havalimanlarında bulunan lounge hizmetleri, farklı konseptlerde ve isimlerde karşınıza çıkabilir. Bazı lounge alanları, beş yıldızlı otel konforuna yaklaşık değerde hizmet sunar. İçeride ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz yeme-içme alanları bulunur. Ayrıca havalimanından havalimanına değişmek üzere kullanıma açık bilgisayarlar, televizyonlar ve diğer elektronik aletler de bulunabilir. Lounge, yolcunun uzun süre burada olabileceği düşünülerek tasarlanır. Bu nedenle içeride konforlu bir şekilde dinlenebileceğiniz rahat kanepeler ve koltuklar bulunur. Lounge bölümünde ayrıca çocuk oyun odası, ebeveyn odası ve ibadet alanı gibi kişiye özel yerler de bulunabilir. Lounge hizmetleri belirli bir ücret karşılığında satın alınabileceği gibi özel kredi kartları ve uçuş kartları tarafından bir promosyon olarak da sunulabilmektedir.

Vip Lounge: First Class Lounge: Business Lounge: Primeclass Lounge: ISG Lounge

Lounge hizmetleri yurt içinde ve yurt dışında birçok isimde karşımıza çıkabilir: Vip Lounge, First Class Lounge, Business Lounge, Primeclass Lounge, ISG Lounge… Ancak “lounge” ifadesi her zaman kullanılır. Lounge hizmetlerinin ismi, onu sağlayan kuruma göre değişebilmektedir, ama içeride verilen hizmetin standartları birbirine yakındır.

Havalimanında Lounge Hizmetleri Nerede Bulunur?

Havalimanında lounge hizmetleri, dış hatlar terminalinde ve iç hatlar terminalinde bulunur. Lounge bölümü daha çok tenha ve sessiz bölgelere konumlanır. Lounge hizmetlerini kullanmak istiyorsanız havalimanı danışma biriminden bilgi alabileceğiniz gibi havalimanı haritasını inceleyerek de yerini tespit edebilirsiniz.


Diğer Kategoriler

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.