tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Seyahat Sözlüğü

Seyahat Sözlüğü

Low Cost Hava Yolu

Low Cost Hava Yolu

 

Low-Cost Hava Yolu Nedir?

Low cost hava yolu, gider kalemlerini en düşük seviyeye çekerek ucuz uçak biletini mümkün kılan düşük maliyetli hava yolu firmaları için kullanılan bir tabirdir. Örneğin Pegasus, bir low cost hava yolu firmasıdır. Pegasus aynı zamanda Türkiye'nin en popüler "low cost carrier" (düşük maliyetli taşıyıcı) firmaları arasında yer almaktadır.

Düşük Maliyetli Hava Yolu Ne Demek?

Düşük maliyetli hava yolu, bilet fiyatının ucuz olması için çalışılan iş modeline verilen isimdir. Low cost hava yolu, ucuza bilet sağlamak için sektörde ücretsiz olarak kullanılabilen bazı hizmetleri (örneğin koltuk seçimi ve yemek ikramı gibi), opsiyonel olarak sunar. Böylece düşen maliyet, bilet fiyatlarına yansır ve hava yolu ile seyahat etmek isteyen kişiler ekonomik seyahatten faydalanır. Low cost hava yolu, bir gezgin için oldukça avantajlıdır. Çünkü bu sayede istediği her yere daha uygun fiyatlarla yolculuk yapabilir.

Low Cost Neden Daha Ucuzdur?

Low cost iş modeli mantığında, temel ihtiyaçlarınızdan feragat etmeniz beklenmez; talep ettiğiniz özel hizmetlerden ücret istenir. Tarihi çok eskiye dayanan bu iş modeli ile her yıl milyonlarca insan, çok ucuza uçak seyahati yaparak görmek istedikleri yerleri görebilir, gitmek istediği yere en hızlı şekilde varabilir.

Low cost, Avrupa ve ABD’de hava yollarının en çok tercih edilen yöntemlerinden biridir. Low cost iş modeli ile yolcu, ihtiyaç duymadığı hiçbir şeye para ödemez. El bagajı dışında kayıtlı bagajın ekstraya tabi olması, eski geleneklere göre düşünülünce negatif bir şey gibi görülebilir; ama mobil çağın portatif kaşifleri için böylesi çok daha ekonomiktir. Low cost; yolcuya ihtiyaç duymayacağı, istemeyeceği, kullanmayacağı hiçbir masrafı ödetmez. Bu açıdan çok daha adil ve ekonomiktir. Masraflarını düşürmek ve çok daha ekonomik bir şekilde seyahat etmek isteyen her gezgin, low cost hava yolu firmaları ile hayallerini gerçekleştirebilir.

İlgili Diğer Bilgiler

Yukarı Yukarı