SAYFA BAŞINA DÖN

Seyahat Hakkında Merak Ettikleriniz

Bebek Yolcu

Bebek Yolcu

 

Bebek Yolcu

Bebek yolcular, 0 ila 24 ay yaş aralığını kapsayan yolculara denir. Bebek yolcu kuralları hava yolu şirketlerine göre değişkenlik göstermekle beraber, genellikle benzer şartları içerir. Bebek yolcu uçak bileti fiyatları da şirketten şirkete göre değişmektedir.

Pegasus’ta Bebekle Uçak Yolculuğu Yapmak

Pegasus’ta bebek ile uçak yolculuğu yapmayı düşünüyorsanız Bebekli Misafirler sayfasından merak ettiğiniz her detaya ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Genel Kurallar sayfasının ilgili bölümüne bakabilirsiniz. Bebek ve çocuk yolcuların sorunsuzca uçuşlarımıza kabul edilmesi için bu sayfalara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bebekle Uçak Yolculuğu Yaparken Dikkat Edilecek Şeyler

Bebeklerin uçakla seyahatinde dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Bu noktalar, uzman görüşleri ve Pegasus bebekli yolculuk kurallarına göre şekilleniyor.

 • 6 ayını doldurmamış bebeğinizle yolculuk yapmayı düşünüyorsanız, doktorunuza danışmanızı öneriyoruz. Ebeveyni ile beraber seyahat edecek bebeklerin ilk haftadan sonra uçması bir sorun teşkil etmemekle beraber, uzman görüşü almak her zaman iyi bir fikirdir.
 • Bebeklerle seyahat ederken gündüz vaktini tercih edebilirsiniz. Bebekler, akşam saatlerinde yorgun ve huysuz olabilirler.
 • Bebekle yolculuğa çıkarken onun tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. Bebek maması, bebek bezi, sevdiği oyuncak vb. her detayı tekrar gözden geçirin.
 • Bebekle yolculuk yaparken kabin memuru size ihtiyaç anında destek olacaktır. Olası sorunlarınızı kabin memurları ile paylaşmaktan çekinmeyin.  
 • Bebekle yolculuk yaparken check-in işlemleri sırasında tuvalete yakın koltukları seçebilirsiniz.
 • 1 haftalığa kadar bebeklerin uçakla seyahat etmesine ancak doktor raporu ile izin verilmektedir.
 • Bebek mamasını ısıtmanız gerekiyorsa, bu konuda kabin memurlarından destek alabilirsiniz. İlgili host ya da hostesi çağırıp rica etmeniz yeterli olacaktır.
 • Bebekle uçak seyahati yapacaksanız havalimanına mümkün olduğunda erken gelmeniz de önemli bir detay. Böylece her işlem için yeterli vakit bulabilir ve gerekirse bebeğinizle ilgilenebilirsiniz.
 • Bebek arabası uçak içine alınmamaktadır. Bebek arabalarını katlayıp kayıtlı bagaj teslimi olarak görevlilere teslim etmeniz gerekmekte.
 • Bebeğinizle beraber tek başınıza uçakla seyahat edecekseniz bebeğinizi taşımak için kanguru kullanmak iyi bir fikir.
 • Uçak iniş ya da kalkış yaparken, kabin basıncı bebeğinizi etkileyebilir. Bu anlarda bebeğinizi beslemeniz önerilir.

 


Diğer Kategoriler

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Merhaba,

Sistemlerimizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle biletleme ve Online Check-in işlemlerimizde problem yaşanmaktadır. Online Check-in işleminde problem yaşarsanız, lütfen uçuşunuzdan 3 saat önce havalimanında olunuz.

We are experiencing problems in our ticketing and online check-in systems. If you have any problems while doing online check-in, please plan to be at the airport 3 hours before your flight.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus Plus hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.