BolBol
Üye Girişi

En Ucuz~Lübnan~Uçak Bileti Fiyatları

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

Lübnan Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Sal
10ºC
20ºC
  <span>Sal</span>
Çar
12ºC
23ºC
  <span>Çar</span>
Per
11ºC
24ºC
  <span>Per</span>
Para Para: Lübnan Poundu
Saat Saat:
Dil Dil: Arapça

Orta Doğu’nun en turistik destinasyonlarının başında gelen Lübnan, Doğu Akdeniz’in parlayan yıldızı konumunda. Modern ve geleneksel yapının birlikte görüldüğü ülke, özellikle Doğu Akdeniz kıyılarında yer alması nedeniyle yaz sezonunda sıklıkla ziyaret ediliyor. Fenikelilere kadar uzanan köklü tarihi geçmişi, Akdeniz’in ılıman etkisi, doğal güzellikleri ve kendine özgü kültürü ile tanınan ülke tam bir eğlence ve turizm merkezi! 

Ülkenin en gelişmiş şehri başkent Beyrut başta olmak üzere bu kültürü yerinde görmek istiyorsan hemen ucuz uçak bileti rezervasyonu yap! Bütçeni zorlamayacak fiyatlarla ekonomik bir Lübnan seyahati gerçekleştirmek için erken rezervasyonla uygun uçak bileti avantajından yararlanabilirsin. Uçak bileti kampanyalarımız ve promosyonları da takip ederek hemen yerini ayırtabilir, Orta Doğu gezine bu güzel ülkeden başlayabilirsin.

Pegasus Uçuşları ile Ulaşım

Pegasus İstanbul-Lübnan arasında direkt ve aktarmalı uçuş seferleri düzenliyor. Yolcular Lübnan’ın başkenti Beyrut’a direkt uçuşlar aracılığıyla kısa süre içinde ulaşmanın rahatlığını deneyimliyor. İstanbul-Beyrut direkt uçuş seferleri normal koşullar altında ortalama 1 saat 50 dakika sürüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan başlayan yolculuk Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’nda son buluyor. Ayrıca Beyrut uçuşları bağlantılı olarak başka bir şehre ya da ülkeye gitmek isteyenler tarafından da tercih ediliyor.

Beyrut Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Lübnan uçuşları için şehir merkezine yaklaşık 9 km uzaklıktaki Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı varış noktası olarak kullanılıyor. Konforlu ve kısa süren uçak yolculuğunun ardından şehir merkezine ulaşmak içinse kısa bir mesafe daha katetmeniz gerekiyor.

Havaalanından Beyrut şehir merkezine ortalama 10-15 dakika gibi kısa bir süre içinde gidilebiliyor. Birçok havaalanında olduğu gibi Beyrut’ta havaalanından merkeze tren, otobüs, metro gibi alternatif ulaşım araçları hizmet vermiyor.

Taksi

Beyrut Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için taksiler tek alternatif; günün her saatinde yolcu taşıyor ve kısa süre içinde onları Beyrut merkez bölgeye götürüyor.

Beyrut’taki taksiler sertifikalı olarak çalışıyor. Havaalanı terminalinde tek ulaşım alternatifi olmasının da etkisiyle kolaylıkla taksi bulunabiliyor. Şehirde taksiler genellikle ucuz ancak birçok müşteri araca binmeden önce gidecekleri yer için pazarlık yapıyor.

Beyrut merkezi sayılan Nejmeh Meydanı’na taksi ile trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 15 dakikada gidiliyor. Ayrıca taksiye binmek istiyorsanız Careem ve UBER uygulamalarını da kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havaalanından Beyrut merkeze gitmek için taksilerin dışında araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Lübnan’da Toplu Taşıma

Lübnan’da ulaşım için kullanılan en popüler araçların başında otobüsler yer alıyor. Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta da otobüs ve taksiler ile kentin birçok yerine ulaşım sağlanıyor.

Beyrut’ta Hangi Toplu Taşıma Araçları Var? Saat Kaça Kadar Hizmet Veriyorlar?

Beyrut’ta toplu taşıma sistemi içinde metro, tramvay vb. gibi araçlar yer almıyor. Küçük bir şehir olan Beyrut’un dört bir yanına uygun fiyatlı taksi ve otobüsler ile gidiliyor. İsteyenler ön rezervasyonlu taksi hizmetlerinden de yararlanıyor. Ayrıca taksiler için bir saat sınırı da bulunmuyor, günün her anında kullanılabiliyor.

Mavi/beyaz renkli otobüsler iki farklı firma tarafından işletilirken şehrin herhangi bir noktasında işaret verdiğinizde duruyorlar. Otobüsler sık aralıklarla sefer düzenliyor. Geniş taksi formatındaki minibüsler de Beyrut’taki toplu taşıma araçları arasında yer alıyor.

Link:https://www.living-lebanon.com/visit-lebanon/beirut/getting-around-beirut/by-bus/975-beirut-bus-map-lebanon

Toplu Taşıma İndirim Kartı var mı?

Beyrut’taki kalış sürenize ve otobüsleri kullanma sıklığınıza göre farklı ön ödemeli kart seçeneklerinden birini tercih ederek daha avantajlı koşullarla seyahat edebilirsiniz.

Beyrut’ta Toplu Taşıma ile Hangi Turistik Yerlere Gidebilirsiniz?

Beyrut’ta otobüs, minibüs ve taksiler ile Al Nejmeh Meydanı, Beyrut Ulusal Müzesi, Güvercin Kayalıkları, Jeitta Mağarası gibi popüler turistik noktalara gidebilirsiniz.

Lübnan Şehirler Arası Ulaşım Nasıl?

Lübnan şehirler arası ulaşım da otobüs ve özel araçlarla sağlanıyor. Ülke küçük olduğu için birçok yerin arasında kısa bir mesafe bulunuyor. Lübnan’da Beyrut’tan başka yerleri de görmek isteyenler ise özellikle ülkenin iki diğer önemli şehri olan Tripoli ve Sidoni’yi ziyaret ediyor.

Lübnan’da kendi bütçene uygun lüks oteller, hosteller, apart oteller bulabilirsin. Konaklama merkezleri ise genel olarak başkent Beyrut’ta yoğunlaşıyor. Bunun nedeni, Beyrut’un ülkenin en turistik şehri olması. Turistler Lübnan seyahatlerine Beyrut’tan başladığı için özellikle merkezde pek çok otel seçeneği bulunuyor. Hamra Caddesi ve Australia Caddesi merkezi lokasyonu ile dikkat çekiyor.

Şehrin iki ayrı ucunda bulunan Raouché Bölgesi ve Mar Mikhael Bölgesi ise 5 yıldızlı lüks otel seçeneklerine sahip. Otel rezervasyonu yapmak için linke tıklayabilir ve tüm alternatifleri detaylıca inceleyebilirsin.

Hem Akdeniz hem de Orta Doğu kültürünün yaşandığı Lübnan’da yapacak çok şey var! Orta Doğu’nun bu modern ve turistik ülkesini gezmeye başkent Beyrut’tan başlayabilirsin. Neredeyse 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan şehir, aynı zamanda Akdeniz kıyılarında yer almasıyla ülkenin geri kalanından ayrılıyor.  Beyrut’un yanı sıra ülkenin diğer gezilecek noktalarını Lübnan Gezi Rehberi üzerinden inceleyebilirsin.

 • Beyrut Gezisi: Özellikle yaz aylarında çok canlı bir hale gelen Beyrut, Orta Doğu’nun Paris’i olarak anılıyor. Modern yapısı ve plajlarıyla ünlü başkentte muhteşem bir yaz tatili geçirebilirsin. Lübnan gezinin ilk durağı Beyrut’ta eşsiz Akdeniz sahillerinde güneşlenebilir, sanat merkezlerini gezebilir, sabaha kadar açık gece kulüplerinde dans edebilirsin.
 • Harissa Tepesi: Zirvesinde Meryem Ana Kilisesi ve Maronit Katedrali bulunan Harissa Tepesi tam bir görsel şölen vadediyor! Ülkenin en turistik noktalarından biri olan tepeye ulaşım Beyrut’tan teleferikle sağlanıyor. Tepeye çıkarak eşsiz Beyrut ve deniz manzarasını seyredebilir, istersen kısa süreli bir piknik bile yapabilirsin.
 • Beyrut Ulusal Müzesi: 1942 yılında açılan ve yaklaşık 100.000 tarihi eserin sergilendiği Beyrut Ulusal Müzesi, yalnızca Beyrut değil tüm Lübnan tarihini yakından görebileceğin en önemli yer. Tarih öncesi çağlardan Orta Çağ’a kadar uzanan ve Orta Doğu tarihini yansıtan müze, aynı zamanda ülkenin en çok ziyaret edilen yerlerinin başında geliyor. 
 • Corniche Turu: Adeta şirin bir sahil kasabasını andıran Corniche, Beyrut’un en kalabalık noktalarından biri. Sahilde yürüyüş yaparken ya da bisiklete binerken güneşi batırabilir, Akdeniz’de denize girebilir, kumsalda voleybol oynayabilirsin.
 • Jeitta Gezisi: Beyrut şehir merkezine yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Jeitta Mağarası, gizemli bi cennet! Doğa harikası olan Jeitta, Dünyanın 7 Harikası finalistlerinden de biri. Görenleri büyüleyen 9 km uzunluğundaki mağara bir dizi tünel ve alt mağaradan oluşuyor. Lübnan’ın sembollerinden biri olan Jeitta’da macera ve gizem dolu bir gün geçirmeden dönme!
 • Byblos Plajları: Ülkenin en popüler bölgelerinden biri olan Byblos; balık restoranları, plajları, turistik noktaları ve eğlence merkezleri ile meşhur. Burada denize girmeden ve balık yemeden Lübnan seyahatini noktalama.

Beyrut Gezi Rehberi üzerinden şehrin diğer önemli tarihi ve turistik yerlerini inceleyebilirsin.

Lübnan seyahatin sırasında ihtiyaç duyacağın bazı faydalı bilgileri inceleyebilirsin.

Lübnan’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Refik Hariri Uluslararası Havalimanı çok yoğun olduğu için turistler genellikle önceden taksi rezervasyonu yaptırıyor. Seyahatlerden önce telefonla ya da e-maille taksi ayarlamak olduça yaygın görülen bir davranış.
 • Şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçlarından ziyade genellikle taksiler kullanılıyor. Özellikle başkent Beyrut’ta çoğu araçta taksimetre bulunmadığı için mutlaka taksiye binmeden önce pazarlık yapın. 
 • Lübnan’ın para birimi liban olmasına rağmen ülkenin her yerinde dolarla alışveriş yapmak mümkün. İster bir restoranda istersen de marketlerde dolarla ödeme yapabilirsin. Para üstü ise genellikle dolar ve liban karışık veriliyor.
 • Ülke genelinde çoğu işletme kredi kartı kabul etmiyor. Bu nedenle, turistlerin mutlaka yanlarında bir miktar nakit para taşıması gerekiyor.
 • Lübnan’ın resmi dili Arapça olsa da ülkede Fransızca ve İngilizce de konuşuluyor. Özellikle turizm merkezi Beyrut’ta İngilizce konuşarak yolunu bulabilirsin.
 • Merkezi lokasyonların çoğunda çanta kontrol noktaları bulunuyor. Asker ve polisler tarafından yapılan kontroller seni korkutmasın. Özellikle Beyrut turistler için güvenli şehirlerin başında geliyor.

Önemli Telefonlar

 • Ülke Kodu: +961
 • Havalimanı Telefonu: +961 1 628 000
 • Acil Durum Hattı: 140/125
 • Lübnan Büyükelçiliği: +961 4 52 80 61

Lübnan uçuşlarının düzenlendiği nokta Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’dır.

Yalnızca Beyrut’un değil ülkenin de en işlek havalimanı olan Refik Hariri Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 9 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından merkeze ulaşımda toplu taşıma araçları kullanılmadığı için tek alternatif taksiler. Bu nedenle günün her saati terminal önünde taksi bulmak mümkün. Taksiler, trafiğin durumuna göre ortalama 15 dakika içinde şehir merkezine ulaşıyor.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Lübnan seyahati için ideal dönem nedir?

Ucuz Lübnan uçak bileti nasıl alırım?

Lübnan’ın kullandığı saat dilimi nedir?

Lübnan vize istiyor mu?

Türkiye ile Lübnan arasındaki saat farkı nedir?


Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.
İŞLEM TAMAMLANDI
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.