BolBol
Üye Girişi

En Ucuz~Moldova~Uçak Bileti Fiyatları

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

Moldova Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Pzt
4ºC
12ºC
  <span>Pzt</span>
Sal
3ºC
12ºC
  <span>Sal</span>
Çar
4ºC
11ºC
  <span>Çar</span>
Para Para: Moldova Leyi
Saat Saat:
Dil Dil: Rumence

Doğu Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olmasına rağmen Moldova, gezginlerin uğrak noktası. Ukrayna ve Romanya’ya komşu olan devlet, yalnızca 33 bin kilometrekarelik bir yüz ölçümüne sahip. Ayrıca ülkenin nüfusu da yalnızca 3,5 milyon civarında. Fakat tüm bunlara rağmen bu Doğu Avrupa ülkesi seyahat rotalarında kendine yer bulmayı başarıyor.

Bu turistik ilginin nedeni de tabii ki bölgenin tarihi önemi. Tarih boyunca Hunlar, Osmanlılar ve Sovyetler gibi birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapmış olan Moldova toprakları, tarihi ve kültürel etkinlik anlamında gezginlere geniş bir yelpaze sunuyor. Siz de Moldova gezinizi planlamak için uçak bileti arayışındaysanız Pegasus’un sunduğu fırsatlara göz atabilir, bu ülkenin başkenti Kişinev’e yapılan uçak seferleri arasında en uygun ve ucuz uçak bileti seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Moldova’ya yılın her dönemi Pegasus Havayolları’nın en ucuz fiyatlarıyla uçak bileti alabilir, konforlu ve ayrıcalıklı uçuş hizmetleriyle ulaşabilirsiniz. Pegasus Moldova uçuşlarının iniş noktası başkent Kişinev’de bulunan Kişinev Uluslararası Havalimanı’dır. Antalya Uluslararası Havalimanı’ndan gerçekleştirilen direkt uçuşlar ile Antalya - Kişinev arası yolculuk yaklaşık 3 saat sürer.

Ayrıca Kişinev’e Türkiye’de İstanbul, Ankara, Kayseri, Adana ve daha pek çok şehirden düzenlenen Antalya aktarmalı ulaşım sağlayabilirsiniz.

Moldova’da Ulaşım İmkânları

Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Pegasus Havayolları, Moldova uçuşlarında Kişinev Uluslararası Havalimanı’nı kullanır. Moldova’daki tek havalimanı olan Kişinev Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arası uzaklık yaklaşık 13 km’dir. Havalimanına iniş yaptıktan sonra otobüs, minibüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerini kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs – Minibüs

Kişinev havalimanından şehir merkezine ve birçok turistik noktaya otobüslerle ve minibüslerle ulaşabilirsiniz. Şehirde express otobüs ve 165 numaralı minibüsler olmak üzere 2 çeşit toplu taşıma aracı bulunur. Bu otobüsler havalimanı şehir merkezi arasında çift yönlü ulaşım hizmeti sunar. Express otobüsler her gün 07.00 – 19.00 saat aralığında 40 dakikada bir Havalimanı - Dimitrie Cantemir Meydanı güzergâhında hareket eder. 165 numaralı minibüs ise Havaalanı - Ismail Rd. Bulvarı güzergahında 10 dakika bir seferler gerçekleştirir.

Taksi

Havalimanından Kişinev'e gitmek için daha hızlı bir ulaşım seçeneği arıyorsanız taksilerle şehir merkezine ortalama 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Taksi ofisleri terminal binası içinde bulunmakta ve taksiler terminal çıkışında beklemektedir. Ayrıca ülkeyi daha konforlu şartlarda gezmek için Pegasus araç kiralama hizmetini tercih edebilirsiniz.

Moldova’da Şehir İçi Ulaşım

Moldova’da ulaşım otobüs, minibüs, troleybüs ve taksilerle gerçekleştirilir. Ülkenin en gelişmiş ulaşım ağı başkent Kişinev’dedir. Şehirde 29 hat ile hizmet sunan otobüslerle şehrin tarihi ve turistik bölgelerine ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ülkenin bir diğer toplu taşıma aracı “rutieras” adı verilen minibüslerdir. Otobüs ve troleybüs güzergâhları doğrultusunda hareket eden minibüsler özellikle şehre yakın banliyölere ulaşım için sıkça tercih edilir.

Troleybüsler Moldova’nın en hızlı ve konforlu ulaşım araçları arasında yer alır. Kişinev’de troleybüsler toplam 22 hat üzerinde seferler gerçekleştirir. Ayrıca 1, 4, 5, 17, 20 ve 2 numaralı troleybüsler şehirler arası seyahatler için Kişinev Merkezi Tren İstasyonu’na ulaşım imkânı sunar. Ayrıca şehir içi ve şehir dışı tüm bölgelere hizmet veren taksilerle gideceğiniz noktalara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Moldova’da toplu ulaşım saat kaça kadar sürer?

Moldova’da otobüsler 06.00 – 20.00, minibüsler ise 09.00 – 20.00 saat aralığında ulaşım hizmeti sunar. Troleybüsler ise sabah 05.00 ila gece 03.00 saatleri arasında hareket eder.

Turistler için ulaşım kartı var mı?

Moldova’da turistler için herhangi bir ulaşım kartı hizmeti bulunmamaktadır.

Moldova Şehirler Arası Ulaşım

Moldova’da şehirler arası ulaşım için otobüs ve trenler kullanılır. Şehirler arası ulaşım hizmeti sunan otobüs ve trenlerin merkez noktaları Kişinev’dir. Kişinev’de Merkezi Otobüs Terminali, Gara Nord ve Gara Sud olarak 3 otobüs terminali bulunur. Şehirler arası tren seferleri ise Kişinev Merkezi Tren İstasyonu’ndan gerçekleştirilir. Kişinev’e gittiğinizde otobüslerle Tiraspol’a geçebilir ya da trenlerle Romanya, Ukrayna gibi diğer ülkelere seyahat edebilirsiniz.

 

Konaklama

Avrupa’nın ekonomik gücü en zayıf ülkelerinden biri olmasına rağmen Moldova, konaklama seçenekleri açısından oldukça zengin. Ülkede her bütçeye uygun birçok farklı otel ve hostel yer alıyor. Başkent Kişinev, Moldova’daki birçok turistik cazibe noktasına ev sahipliği yaptığı için konaklama için en çok tercih edilen şehirlerin başında. Özellikle Stefan Cel Mare ve Luri Gagarin bölgeleri turistler için uygun seçenekler olarak değerlendiriliyor. Kişinev haricinde ülkenin bir diğer büyük şehri olan Balti’de kalmak isterseniz burada da Kişinev kadar olmasa da çeşitli konaklama seçenekleri bulunuyor. Moldova seyahatinizde konaklamanızı planlamak için ülkedeki otellerin detaylı bilgilerinin yer aldığı otel rezervasyonları sayfasına göz atabilirsiniz.

Moldova'da Yapılacak Şeyler

Moldova, ufak bir ülke olmasına rağmen ziyaretçilerine oldukça keyifli bir tatil vadediyor. Ülkede gezilmeye değer üç büyük şehir mevcut. Bunlardan en önemlisi olan başkent Kişinev, Moldova seyahatiniz sırasında en çok zamanı ayırmanız gereken bölgelerin başında.

Bunun dışında ülkenin ikinci büyük şehri olan Balti de gezi rotanıza eklemeniz gereken yerlerden bir tanesi.

Moldova seyahatinizde son durağı ise Tiraspol’a ayırabilirsiniz. Ancak Tiraspol’ün henüz Birleşmiş Milletler tarafından tanınmamış, özerkliğini ilan etmeye çalışan bağımsız bir bölge olduğunu söylememizde fayda var. Bu bölgede farklı bir para birimi kullanılıyor ve Moldova devletinin Tiraspol’ün de yer aldığı Transdinyester bölgesinde herhangi bir hükmü yok. Bu sebeple Moldova topraklarından Tiraspol’e geçmek isteyen ziyaretçiler, 24 saatlik geçerliliği olan bir evrakla geçiş yapabiliyor.

Bununla birlikte Moldova farklı mimari yapıları ve parklarıyla da ziyaretçilerine keyifli bir gezi vadeden bir ülke. Nüfusun çok büyük bir çoğunluğunu Ortodoksların oluşturduğu Moldova’da mimari yapısıyla ünlü Nativity Katedrali ve Capriana Manastırı’nı gezebilir, lezzetli Moldova şaraplarını tatmak için dünyanın en büyük şarp mahzeni olan Milestii Mici’yi ziyaret edebilirsiniz. Moldova, tarih boyunca birçok farklı ülke ve imparatorluğa ev sahipliği yaptığı için özellikle tarihi ve dini yapılar bakımından oldukça zengin bir ülke. Holly Gates Anıtı, Kişinev Su Kalesi, Puşkin Müzesi, Moldova Ulusal Tarih Müzesi gibi birçok farklı yapı veya bölge de Moldova gezinizde görmeyi isteyebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Eğer Moldova seyahatinizde görmeniz gereken yerleri çok daha detaylı bir şekilde incelemek isterseniz detaylı Moldova Gezi Rehberi’ne göz atabilirsiniz.


Moldova Vize Süreci

Moldova, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat için vize istemeyen ülkeler arasında bulunuyor. Yani Moldova seyahatinizi vize işlemleriyle uğraşmadan planlayabilirsiniz. Ayrıca yeni çipli kimlik kartı sahipleri için Moldova seyahatlerinde pasaport zorunluluğu da aranmıyor.

Önemli Telefonlar:

Polis: 902

Ambulans: 903

İtfaiye: 901

Türkiye Cumhuriyeti Kişinev Büyükelçiliği Telefon Numarası: +373 22 509 100

Moldova’ya Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler:

 • Moldova, karasal iklime sahip bir ülke. Bu sebeple özellikle kış aylarında sert ve soğuk havalar görülebiliyor. Eğer ülkeyi gezerken bu tip havalardan etkilenmek istemiyorsanız Moldova gezinizi yaz ya da bahar aylarında planlayabilirsiniz.
 • Moldova’da Romen ve Rus nüfus çoğunlukta. Ülkedeki halkın bir kısmı kendini Romen bir kısmı ise Rus olarak tanımlıyor. Bölgedeki bu tip kültürel farklılıklara dikkat etmenizde fayda var.
 • Transdinyester bölgesine girişlerde bir giriş evrakı temin etmeniz gerekiyor ve bu evrak yalnızca 24 saat için geçerli. Ayrıca bu bölgede farklı bir para birimi kullanıldığını da unutmayın.
 • Moldova’da bahşiş kültürü oldukça yaygın. Restoranlarda ya da hediyelik eşya dükkanlarında esnaf sizden bahşiş talep edebilir.
 • Moldova’nın resmi dili Romence ancak ülkede Rusça da oldukça yaygın bir şekilde konuşuluyor. İngilizce ise hem turistik bölgelerde hem de ülkenin genç nüfusu arasında yaygın.
 • Moldova’da şehir içi toplu ulaşım oldukça ucuz fiyatlarla sunuluyor. Ancak çok gelişmiş bir toplu taşıma ağı mevcut değil. Başkent Kişinev küçük bir şehir olduğu için bu bölgedeki gezilerinizi yürüyerek de gerçekleştirebilirsiniz.
 • Moldova, her ne kadar çok hareketli bir ülke olmasa da gece hayatı açısından renkli bir atmosfere sahip. Özellikle başkent Kişinev’in merkezi bölgelerinde çok sayıda bar ve gece kulübü mevcut.

Kişinev Uluslararası Havalimanı

Pegasus ayrıcalığıyla gerçekleştireceğiniz Moldova uçuşlarıyla Kişinev Uluslararası Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine 13 km uzaklıkta yer alan Kişinev Uluslararası Havalimanı’ndan Kişinev’in merkezi bölgelerine taksi ya da otobüs ve troleybüs gibi seçeneklerle ulaşabilirsiniz. Kişinev’de taksi yolculukları genellikle pazarlık usulüyle ücretlendiriliyor. Bu sebeple ülkeye iniş yaptığınızda şehir merkezine gitmek için taksiyi kullanacaksanız pazarlık yapmayı unutmayın.

Daha detaylı bilgi için Kişinev Uluslararası Havalimanı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Moldova vize istiyor mu?

Moldova’ya ucuz uçak bileti nasıl alınır?

Moldova’ya ne zaman gidilir?

Moldova ve Türkiye arasında saat farkı var mı?

Moldova’ya uçuş kaç saat sürüyor?


Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.
İŞLEM TAMAMLANDI
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.