tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

En Ucuz Pakistan Uçak Bileti Fiyatları

-

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç
Pakistan Uçtuğumuz Şehirler

Pakistan Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Pzt
27ºC
40ºC
Pzt
Sal
26ºC
39ºC
Sal
Çar
26ºC
39ºC
Çar
Para Para: Pakistan Rupisi
Saat Saat: 02:10:11
Dil Dil: Urduca, İngilizce

Güney Asya’nın en önemli ülkelerinden biri olan Pakistan, sahip olduğu birçok tarihi ve doğal güzellik ile eşsiz bir gezi deneyimi sunar. Tırmanış ve yürüyüş yapılabilecek şahane dağlardan renkli plajlara, kendine has geleneksel mimariden modern sanat merkezlerine kadar birçok farklı yapıyı Pakistan’da bir arada görmek mümkün. Pakistan’ın misafirperverliği ve yerel lezzetleri de sizi ülkenin hemen her noktasında kucaklayacak.

Hemen bir uçak bileti al ve Pakistan’ı keşfet.

Pakistan’a yılın her dönemi Pegasus’un düzenlediği direkt ve aktarmalı uçuşlarla ulaşabilirsiniz. Pakistan uçuşları Karaçi’ye yapılmaktadır. Direkt uçuşlar İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan Jinnah Uluslararası Havalimanı’na (KHI) düzenlenmektedir. Ayrıca Türkiye’nin diğer şehirlerinden gerçekleştirilen İstanbul aktarmalı Karaçi uçuşlarıyla da Pakistan’a ulaşabilirsiniz.

Pakistan’da Ulaşım İmkânları

Pegasus Havayolları Pakistan uçuşlarında Karaçi’de bulunan Jinnah Uluslararası Havalimanı kullanılmaktadır.

Jinnah Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Jinnah Uluslararası Havalimanı Pakistan’ın en büyük ve en işlek havalimanıdır. Şehir merkezine yaklaşık 15 km mesafede yer alan havalimanından şehre ulaşım için otobüs ve taksi seçenekleri mevcuttur.

Otobüs

UTS- 12, City Line 22-B ve UTS-13 olmak üzere 3 farklı hat güzergâhında hareket eden otobüslerle şehir merkezine ulaşım ortalama 50 dakika sürer. Saudaabad Kalabord, Natakhan gibi şehrin pek çok bölgesine ulaşım imkânı sunan otobüslerle şehrin dilediğiniz noktalarına ekonomik fiyatlarla gidebilirsiniz.

Taksi

Havalimanı terminal çıkışında bulunan taksilerle de şehir merkezine ulaşmak mümkün. 24 saat hizmet veren taksilerle yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca gezinizi daha konforlu ve hızlı hale getirmek için Pegasus araç kiralama hizmetini kullanarak şehir merkezine ve şehrin diğer bölgelerine özgürce yolculuk yapabilirsiniz.

Pakistan’da Toplu Taşıma

Dünya’nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Pakistan’da ulaşım için farklı seçenekler bulunur. En yaygın kullanılan toplu taşıma seçenekleri minibüs, midi otobüs, büyük otobüs ve trenlerdir. Ayrıca İslamabad’da hizmet veren metro hattı ülkenin hızlı ve konforlu toplu ulaşım alternatiflerinden biridir.

Otobüs ve minibüsler ülkenin şehirlerindeki pek çok tarihi ve turistik bölgeye ulaşım imkânı sunar. Çinçi adı verilen 6 kişilik kapasiteye sahip minibüsler özellikle yerel halk tarafından kısa mesafe yolculukları için sıkça kullanılan ulaşım araçları arasında yer alır. Diğer yandan şehirde sarı, siyah ve özel taksi olmak üzere 3 farklı taksi seçeneği bulunur. Yerel halk tarafından en yaygın kullanılan taksiler sarı taksilerdir. Özel ve siyah taksiler ise genellikle orta ve üst düzey gelir grubuna sahip kişiler tarafından tercih edilir.

Pakistan’da toplu ulaşım saat kaça kadar sürer?

Ülkede otobüs ve minibüsler genellikle 24 saat hizmet verir. Ancak Ramazan ayı boyunca otobüsler akşam saatlerine kadar çalışır. İslamabat metrosu ise haftanın her günü 06.15 - 22.00 saatleri arasında hizmet verir.

Turistler için ulaşım kartı var mı?

Pakistan’da yerel halk ya da turistler için herhangi bir ulaşım kartı bulunmamaktadır. Otobüs ve minibüslerde ücretler biniş sırasında ödenmektedir. Metroya binmek için kullanılan kartlar ise bilet otomatlarından temin edilmektedir.

Pakistan Şehirler Arası Ulaşım

Pakistan’da şehirler arası ulaşım otobüs ve trenlerle sağlanır. Oldukça geniş bir karayolu bağlantısına sahip ülkede otobüslerle pek çok şehre ulaşım mümkündür. Karaçi’den diğer şehirlere gitmek için en çok kullanılan ulaşım aracı ise trenlerdir. Ülkede farklı bölgeleri birbirine bağlayan tren hatları şehirler arası ulaşım açısından kolaylık sağlar. Örneğin uçakla Karaçi’ye geldiğinizde otobüslerle tren istasyonuna ulaşabilir, ardından trenle İslamabad ve Lahor’a geçebilirsiniz. Ana kalkış noktası Karaçi olan trenler hem gündüz hem de gece seferleriyle hizmet sunar.

 

Pakistan’da konaklamanın en çok tercih edildiği şehirler başkent İslamabad, eski başkent Karaçi ve tarihi yapıları ile meşhur Lahor’dur. İslamabad turistik bir destinasyon olmasının yanı sıra önemli bir ticaret şehridir, bu nedenle iş amaçlı seyahatlerde de sıklıkla tercih edilen bir şehirdir. Turistik amaçlı gezilerde özellikle yaz döneminde sahillere ve adalara yakınlığı sebebiyle Karaçi otelleri turistlerin konaklama noktasıdır.

Pakistan konaklaması için otel rezervasyonu sayfasından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Pakistan, 200 milyonu aşkın nüfusu ile dünyanın en kalabalık ülkelerinden biridir. Ülkenin özellikle büyük şehirlerinde oldukça kozmopolit bir yapı hakimdir. Bu anlamda yerel lezzetlerden sanata, bilimden ticarete kadar birçok farklı alanda farklı kültürlerin etkileşimleri gözlemlenir. Pakistan’ın şehirlerinde birçok tarihi saray ve cami bulunur. Bu yapıların önemli eserleri çeşitli müzelerde sergilenir. Dolayısıyla Pakistan’da görülecek tarihi eser sayısı çoktur. Ayrıca ülkenin dağları ve özellikle Karaçi sahilleri de görülmeye değer doğal güzelliklerdir.   İşte Pakistan’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken birkaç yer:  

 • İslamabad turu: Pakistan’ın başkenti İslamabad, Pakistan’ın en modern şehirlerinden biridir. Şehirdeki gezilmesi gereken önemli yerler Faysal Cami, Pakistan Milli Anıtı, Taxila ve Lok Virsa müzeleridir. Buradan ayrıca yemyeşil Margala tepesine günübirlik bir gezi düzenlenebilir.
 • Karaçi şehir turu: Karaçi ülkenin eski başkenti ve günümüzdeki en büyük şehridir. Şehir Viktorya dönemi mimari eserleri ile ünlüdür. Milli müze, Mohatta Sarayı, Frere müzesi ve Kaid anıt mezarı şehirde görülmeye değer yerlerdendir.
 • Karaçi sahilleri: Karaçi Limanı’ndan hareket ederek civardaki plajları ve adaları gezebilirsiniz. Clifton Plajı’nda deve turuna katılabilir, Charna adasında dalış yapabilirsiniz.
 • Lahor kalesi: Pakistan’ın Lahor şehrinde bulunan Lahor Kalesi, UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Kale, Babür mimarisinin en önemli eserlerinden biridir.
 • Kaghan Vadisi: Kaghan Vadisi Mansehra’da yer alan dağlık bir vadidir. Yemyeşil çimlerin büyüleyici yükseklikteki dağlarla ve masmavi bir gölle birleştiği bu vadide ünlü Babusar Geçidi bulunur.
 • Şalimar Bahçeleri: Lahor’da bulunan Şalimar Bahçeleri Babür Sultanı Şah Cihan döneminde yapılmıştır. Terasları ve çeşmeleri ile Şalimar, dünyadaki tarihi bahçelerin en güzellerinden biridir.

Pakistan gezisi için detaylı bilgilere Pakistan Gezi Rehberi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aşağıda Pakistan’a gitmeden önce bilmeniz gereken bazı bilgiler yer alıyor.  

Pakistan’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Pakistan özellikle son yıllarda seyahat için güvenli bir ülkedir. Ancak tenha yerlerden kaçınılması ve kapkaç tehlikesine karşı kişisel eşyalara sahip çıkılması tavsiye edilir.
 • Kadınların tek başına bazı otellerde konaklaması uygun olmayabilir. Tek başına seyahat etmeyi planlayan kadınların bu durumu kalacakları otel ile önceden görüşmesi yararlı olabilir.
 • Pakistan’da Urduca ve İngilizce olmak üzere iki resmi dil bulunur.
 • Pakistan halkının çoğu İngilizce bilir.
 • Pakistan’ın para birimi Pakistan Rupisi’dir.
 • Bazı mağazalarda ve restoranlarda kredi kartı kabul edilmeyebilir. Yanınızda nakit bulundurmayı ihmal etmeyin.

Önemli Telefonlar

 • Ülke Kodu: +92
 • Jinnah Uluslararası Havalimanı Telefonu: +92 21 99071111
 • TC Islamabad Büyükelçiliği Telefonu: +92 51 831 98 00 / +92 51 831 98 10
 • Polis: 999
 • Ambulans: 997
 • Yangın: 998

Ülkenin en büyük ve kalabalık havalimanı Karaçi’de bulunur

Karaçi Jinnah Uluslararası Havalimanı

Havalimanı Karaçi şehir merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunur. Şehir merkezine UTS-12, UTS-13 ve 22-B numaralı otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 50 dakika sürer.

Yukarı Yukarı