tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Pakistan Gezi Rehberi

Pakistan Gezi Rehberi

Güney Asya’nın en ilgi çekici ülkelerinden biri olan Pakistan, çok kültürlü yapısı ve farklı coğrafi özellikleri ile gezginlerin yeni seyahat rotaları arasında. Umman Denizi'ne kıyısı olan ülke, nüfus yoğunluğu bakımından dünyada altıncı sırada. 1947 yılında Hindistan’dan ayrılan Pakistan İslam Cumhuriyeti, daha sonra Bangladeş ile de ayrılarak bugünkü topraklarına kavuşuyor Sind, Kuzeybatı Sınır Eyaleti, Belucistan ve Pencap olmak üzere dört eyaletten oluşan ülke, pek çok değişik ırk, dil ve mezhepteki insanın yaşadığı zengin bir kültürel mozaiğe sahip.

Pakistan gezi rehberi

Bir tarafı dağlık, bir tarafı ise çöllerle kaplı olan ülke, kendine özgü kültürel unsurları, inanış biçimleri ve mitleri ile benzerine az rastlanır bir renkliliğe sahip. Nüfusun büyük çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu Pakistan’da Hristiyan, Hindu ve Budistler de kendi inanç ve geleneklerine uygun bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor. Coğrafi ihtişamı ve doğal güzellikleri ile kıtanın öne çıkan ülkesi olan Pakistan, seyahat tutkunlarının yeni gözdesi. Siz de farklı bir kültürü yakından tanımak için rotanızı Pakistan'a çevirebilirsiniz.

Pakistan Hakkında Genel Bilgiler

Bulunduğu Kıta: Güney Asya
Başkenti: İslamabad
Ülke Kodu: PK
Resmi Dili: Urduca ve İngilizce
Yüz Ölçümü: 881.913 km²
GMT ile arasındaki fark: GMT+5
Telefon Kodu: +92
Alan adı uzantısı: .pk
Para Birimi: Pakistan Rupisi

 

Resmi Dili

Pakistan’ın resmi dili Urduca ve İngilizce olup ülkede Hintçe de yaygın olarak kullanılıyor.

Başkenti

Pakistan’ın başkenti İslamabad'dır.

Bitki Örtüsü

Pakistan’da tropikal ve karasal iklimin bir arada görülmesi sonucunda bitki örtüsü de çeşitliliğe sahip. Dağlık yerlerde sıklıkla bozkırlara rastlanırken yağmurlu havaların sık görüldüğü kıyı şeridinde ise ormanlık alanlar mevcut.

Geçim Kaynakları

Yeraltı zenginlikleri sınırlı olan Pakistan’ın başlıca geçim kaynakları arasında tarım ve tekstil başı çekiyor. Bunun yanında hayvancılık ve turizm sektörleri de günden güne gelişim kaydediyor.

Pakistan Nerede?

Güney Asya’da konumlanan Pakistan, batıda İran ve Afganistan, kuzeyde Çin, doğuda ise Hindistan ile komşu.

Pakistan'a Ne Zaman Gidilir?

Coğrafi farklılıkları nedeniyle iklim özellikleri değişiklik gösteren Pakistan’da karasal ve tropikal iklimi aynı anda görmek mümkün. Ülkenin genelinde sıcak ve kurak bir iklim hakimken dağlara ve yaylalara yakın bölgelerde ise sıcaklık değerleri oldukça farklı. Yaz aylarında yaylalarda 46 °C'ye kadar çıkabilen sıcaklıklar, kış aylarında ise 4 °C civarında seyrediyor. Yağış alan kuzey bölgeler ormanlarla kaplı olup batıda da aynı özellikler görülüyor. Güney kısımda ise tropikal iklim özellikleri öne çıkıyor. Bölgesel bazda değişiklik gösteren hava sıcaklıkları dikkate alındığında ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi ilkbahar ve sonbahar ayları. Pakistan’ı kapsamlı bir şekilde gezmek için en az beş-altı günlük bir plan yapabilir, görülmesi gereken şehirleri keşfedebilirsiniz.

Pakistan’daki Resmi Tatil ve Bayramlar

Pakistan yıl boyunca pek çok önemli güne sahip. Seyahatinizi bu dönemlere göre planlayarak ülkenin kültürü hakkında daha fazla bilgi edinebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz. İşte, Pakistan’da öne çıkan bazı özel günler…

 • Aşure Günü - Mart
 • Pakistan Günü - Mart
 • Bağımsızlık Günü - Ağustos
 • Ramazan Bayramı
 • Muhammed İkbal Günü - Ağustos
 • Qaid e Azam Cinnah’ın Doğum Günü ve Christmas - Aralık
 • Kurban Bayramı

Pakistan'a Nasıl Gidilir?

Pakistan'a gitmeyi planlıyorsanız, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt uçuşla Karaçi’de bulunan Jinnah Uluslararası Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Size en uygun tarihleri Karaçi uçak bileti sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz. Farklı şehirlerden Karaçi'ye gitmeyi düşünüyorsanız, İstanbul aktarmalı seferlere de göz atabilirsiniz.

Pakistan'da Ulaşım İmkanları

Güney Asya’nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Pakistan, yoğun trafiği ile ünlü. Minibüs, midi otobüs ve büyük otobüsler ülkede en sık kullanılan ulaşım araçları. Otobüslerde kadınlar için ayrı bölümler yer alıyor. Çinçi adı verilen yerel ulaşım aracı ise halk tarafından tercih edilen bir diğer seçenek. Taksiler, orta ve üst gelir grubunun tercih ettiği ulaşım araçlarının başında. Ülkenin önde gelen şehirlerinde üç farklı taksi seçeneği mevcut. Bu alternatifler; sarı taksiler, siyah taksiler ve özel taksi şirketlerinin sağladığı taksi hizmetleri. Toplu ulaşım araçları genellikle gündüz saatlerinde oldukça kalabalık. Pakistan demir yolu hattı ise pek çok şehri birbirine bağlıyor. Ülkede birden fazla şehri gezmek isteyenler için tren ideal bir çözüm.

Jinnah Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Ülkenin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Karaçi’de yer alan Jinnah Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüsler ve taksiler hizmet veriyor. Havaalanı terminalinin dışında yer alan ve üç farklı hat üzerinde çalışan otobüslerle şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. City Line 22-B, UYS-12 ve UTS-13 gideceğiniz noktaya göre seçebileceğiniz alternatiflerden. Otobüsle şehir merkezine ulaşım ücreti ise yaklaşık 60 PKR.

Otobüsler dışında havaalanı çıkışında bekleyen taksilerle de şehir merkezine gidebilirsiniz. 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerle havalimanından şehir merkezine trafik yoğunluğuna göre yaklaşık olarak 25 dakikada ulaşmak mümkün. Karaçi ile birlikte Pakistan'ın diğer şehirlerini de görmeyi planlıyorsanız, Pegasus’un araç kiralama alternatiflerine hemen göz atabilirsiniz.

Pakistan’da Gezilecek Yerler

İlkbahar ve sonbahar aylarında ideal bir sıcaklığa sahip olan Pakistan, keşif tutkunlarını bekliyor. Doğal güzellikleri, etnik çeşitliliği ve geleneksel yemekleri ile cazip bir gezi noktası olan ülkede, bazen zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayabilirsiniz. Karaçi ve İslamabad ülkenin en dikkat çekici şehirleri. İşte, Pakistan’ın öne çıkan gezi durakları…

Mezar-ı Kaid (Karaçi)

Pakistan’ın kurucusu adına özel olarak inşa edilen Mezar-ı Kaid, görülmesi gereken anıt mezarlardan biri. 1970 yılında tamamlanan modern yapı, Karaçi'nin manevi sembollerinden biri konumunda.

Clifton Beach (Karaçi)

Clifton beach Karaçi

Yılın hemen hemen her ayında ılık bir iklime sahip olan Karaçi’de sahil kenarında keyifli vakit geçirmek için Clifton Beach’e uğrayabilirsiniz. Yıl boyunca çeşitli etkinlik ve eğlencelere ev sahipliği yapan plaj, kentin en hareketli noktalarının başında geliyor.

Mohatta Palace (Karaçi)

Mohatta sarayı

Ağa Ahmet Hüseyin tarafından inşa edilen Mohatta Palace, kentin en görkemli yapılarının başında geliyor. Fıskiyeleri, kubbeleri ve taş parantezleriyle ilgi çekici bir mimariye sahip saray, 20 yılı aşkın süre boyunca ünlü Mohatta ailesine de ev sahipliği yapmış.

Frere Hall (Karaçi)

Free hall

Karaçi şehrinin en ikonik binalarından biri olan Frere Hall, turuncu dış cephesi ve değişik mimari unsurlarıyla gezginlerin uğrak noktası. Günümüzde idari hizmetler, belediye binası ve kütüphane olarak kullanılan binada çeşitli el yazmalarını ve önemli kitapları incelemek mümkün.

Empress Market (Karaçi)

Karaçi'nin en işlek meydanı olan Empress Market, 1889 yılından beri yerel halkın buluşma noktası. Pek çok restoran, eğlence ve alışveriş merkezinin olduğu alanda keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Pakistan Monument (İslamabad)

Başkent İslamabad’ın en modern yapılarından biri olan Pakistan Monument, açılmış bir çiçeği andıran mimarisi ile gezginlerin gözdesi. Dört yaprağa sahip olan anıt, bu şekli ile ülkenin dört eyaletini temsil ediyor. Muhteşem manzarası ile görenleri kendine hayran bırakan yapı, akşam saatlerinde yapılan ışıklandırma ile daha büyüleyici bir hale bürünüyor.

Lok Virsa Museum (İslamabad)

Ziyaretçilerine ülkenin kültürel mimarisine yakından bakma şansı tanıyan Lok Virsa Museum, pek çok etnik ögeyi bir arada görebileceğiniz bir müze. Eski dönemlerin izini taşıyan takılar, el işlemeleri, kıyafetler ve ahşap ürünler öne çıkan eserlerden.

Faysal Camii (İslamabad)

1966 yılında inşası tamamlanan Faysal Camii, dünyanın en büyük altıncı camisi statüsünde. Aynı anda 74 bine yakın kişinin ibadet edebildiği caminin mimarı ise yapılan uluslararası yarışmada birinci olan ünlü Türk mimar Vedat Dalokay.

Pakistan'da Nerede Kalınır?

Turizm sektörünün giderek geliştiği Pakistan’da konaklama seçenekleri de her geçen gün daha konforlu hale geliyor. İslamabad, Karaçi ve Lahor gibi önemli şehirlerin bulunduğu ülkede her bütçeye hitap eden bir alternatif bulabilirsiniz. Şehir merkezlerinde yer alan lüks zincir oteller kalite ve konfor isteyenlerin tercihi olurken pansiyonlar ise bütçe dostu seçenekler sunuyor. Pakistan’da merkezde bulunan çoğu otelde temizlik ve hijyen açısından sıkıntı yaşanmıyor. Karaçi’de Old Town, Club Road, Fatima Jinnah Road gibi bölgeler güvenli konaklama seçenekleri sunuyor. İslamabad’da ise Old Town ve Lake View bölgesi pek çok cazip konaklama alternatifine sahip.


OTEL REZERVASYONU YAP

Pakistan'ın Meşhur Yemekleri Nelerdir?

Hindistan mutfağından izler taşıyan Pakistan yemekleri, bol baharatlı ve soslu tariflerden oluşuyor. Güney Asya’nın zengin tatlarının bir araya geldiği yemeklerden en ünlüsü Balti. Tavuk eti, garam masala, tarçın ve çeşitli baharatlarla harmanlanan yemek, ülkenin önde gelen lezzetlerinden. Bunun yanında sebze ve et çeşitlerinin birleşimi olan Curry; tavuk eti, pirinç ve safrandan oluşan Biryani ve yoğurttan yapılan baharatlı meze Raita, ülkede öne çıkan en popüler yemekler arasında.

Pakistan'da ne yenir

Pakistan'da Ne, Nerede Yenir?

Geleneksel Pakistan Yemekleri: Chandi (Karaçi), Lalqila (Karaçi), The Monal (İslamabad)

Fast Food: Boat Basin (Karaçi), Eaton (Karaçi), Savour Foods (İslamabad)

Kahveciler: Butler’s Chocolate Cafe (Karaçi), Espresso (Karaçi), Burning Brownie (İslamabad)

Pakistan'da Ne Hediye Alınır, Nereden Alışveriş Yapılır?

Pakistan’dan halı, kilim, bambu obje, otantik takı, çanta, şal ve tekstil ürünleri satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ünlü baharatlar garam masala, köri ve daha pek çok baharat çeşidine de yöresel pazar ve dükkanlardan ulaşmanız mümkün. Melody Park ve Ayub Market, İslamabad’da alışveriş için uygun adresler olurken Karaçi’de ise Port Grand, Frere Hall, Dolmen Mall Clifton ziyaret edilmesi gereken alışveriş durakları arasında yer alıyor.

Pakistan Gece Hayatı

Muhafazakar bir yapıya sahip olan Pakistan’da Avrupai tarzda bir eğlence anlayışı hakim değil. Havanın kararmaya başlaması ile kalabalıklaşan restoran ve canlı müzik yerlerinde yemek eşliğinde eğlenmek ve keyifli vakit geçirmek mümkün.

Vize Süreci

Bordo pasaport sahiplerinin Pakistan seyahati öncesinde vize başvurusu yapması gerekiyor. Bunun yanı sıra pasaportunda geçerli Schengen, ABD veya İngiltere vizesi olan Türk vatandaşları, 32 USD karşılığında Pakistan sınır kapısından vize alabiliyor. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise ülkeye vizesiz olarak seyahat edebiliyor.

Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 • Pakistan’da alkol kullanımı yasak. Müslüman olmayanlar için ise alkol tüketiminde bir kısıtlama söz konusu değil, ama alkole güvenli bir biçimde ulaşabilmek yine de sorun teşkil ediyor.
 • Pakistan’ın resmi dillerinden biri de İngilizce. Bu nedenle ülkede İngilizce konuşarak hiçbir sorun yaşamadan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Karaçi Pakistan’ın en gelişmiş şehri. Haydarabad kutu tipi bina mimarisi ile öne çıkarken Lahor ise ülkede ticaret ve endüstrinin kalbinin attığı kent olarak kabul ediliyor.
 • Spor tutkusu ile ünlü olan ülkede, kriket ve polo ulusal sporlar arasında gösteriliyor. Dünyanın en büyük polo sahasına ev sahipliği yapan Pakistan'da nefes kesici polo maçları düzenleniyor. Kriket maçlarında ise bütün ülke şenlik havasına girerek eğlenceli vakit geçiriyor.
 • Pakistan’da tekstil, tasarım ve zanaatkarlık oldukça gelişmiş. Mağazalarda yüzlerce kumaş ve bez çeşidine rastlayabileceğiniz gibi, sokaklarda toplu taşıma araçlarının süslenmesine ve rengarenk boyanmasına da sık sık şahit olabilirsiniz.

Önemli Telefonlar

 • Alan Kodu: +92
 • Jinnah Uluslarası Havalimanı: +92 21 99071111
 • Acil Yardım: 112
 • Polis: 999

Pakistan Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Sıkça Sorulan Sorular

Hediye kartı nedir?
arrow down arrow down yellow

Pegasus hediye kartı, sevdiklerinize sürpriz yaparak uçak bileti hediye edebileceğiniz bir e-hediye kartıdır. 

Hediye kartı nasıl kullanılır?
arrow down arrow down yellow

Hediye kartını uçak bileti ya da ek hizmet almak için kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken ödeme adımına geldiğinizde "Hediye Kart ile Öde" seçeneğini seçip mailinize gelen kodu ve telefon numaranızı girmek.

Uçak bileti ödemesini hediye kartıyla yapabilir miyim?
arrow down arrow down yellow

Evet, hediye kart ile uçak bileti ödemenizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme adımında yer alan "Hediye Kart ile Öde" seçeneğini kullanarak uçak biletinizi hediye edilen kart ile tarafınıza ulaşan mailde yer alan kod ile alabilirsiniz.

Pegasus Hediye Kartı ile ek hizmet satın alabilir miyim?
arrow down arrow down yellow

Evet, hediye kart ile uçak bileti dışında koltuk, yemek, bagaj gibi uçuşunuzu zenginleştirebileceğiniz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. 

Pegasus hediye kartı online mı gönderiliyor?
arrow down arrow down yellow

Evet, hediye kartı hediye ettiğiniz kişinin mailine gönderilir. 

Pegasus Hediye Kart’ının kullanım süresi var mıdır?
arrow down arrow down yellow

Online hediye kartının geçerlilik süresi Hediye Kartının satın alındığı tarihten itibaren 12 aydır. Pegasus hediye kartı 1 sene içerisinde uçak bileti alarak kullanmanız gerekir.

Hediye kartını hediye uçak bileti olarak gönderebilir miyim?
arrow down arrow down yellow

Hediye kartı, e-hediye kartı şeklinde online olarak ilgili e-posta adresine gönderilir.  Hediye kartı, uçak bileti olarak adresinize gönderilmez.

Pegasus Hediye Kart Kullanım Koşulları
arrow down arrow down yellow

• Hediye Kart, kullanıcıların Pegasus tarafından belirlenen para birimlerinde ve tutarlarda satın alabildikleri ve karttan faydalanan kişinin Pegasus Tarifeli Uçuşları için Bilet veya Pegasus tarafından satışa sunulan Ek Ürün veya Hizmet satın alımında bakiye olarak kullanabileceği bir üründür. Satın alınan her bir Hediye Kartın tek bir faydalanıcısı bulunur. Hediye Kart veya karta tanımlı bakiye devredilemez.

• Hediye Kart, Pegasus Tarifeli Uçuşları için Bileti satın alınırken veya Pegasus tarafından satışa sunulan Ek Ürün ve Hizmetler için bir ödeme aracı olarak kullanılabilir. Uçuşları gerçekleştiren hava taşıyıcısının satışı gerçekleştiren Pegasus’tan farklı bir taşıyıcı olduğu Kod Paylaşımlı Uçuşlar ile otel ve araç kiralama gibi üçüncü kişiler tarafından veya bunlar aracılığıyla sağlanan ürün ve hizmetlerde kullanılamaz.

• Hediye Kart Bilet değişikliğinde ve Bilet değişikliği sırasında ortaya çıkabilecek olan ödemeler için kullanılamaz.

• Hediye Kart sadece Pegasus İnternet Sitesi (www.flypgs.com) ve Pegasus Mobil Uygulamaları üzerinden satın alınabilir ve satın alınan Hediye Kart bakiyesi sadece bu kanallar üzerinden yapılacak harcamalarda kullanılabilir. Hediye Kart bakiyesi yalnız Hediye Kartın düzenlendiği para birimi üzerinden kullanılabilir.

• Satın alınan Hediye Kart veya karta tanımlı bakiye hiçbir koşulda iade edilemez.

• Hediye Kart satın alımı sonucunda bir kullanım şifresi oluşur. Oluşturulan şifre Hediye Kartı satın alan kullanıcıya ve bu kullanıcı tarafından kart faydalanıcısı olarak belirlenen kişiye kullanıcı tarafından belirtilen SMS ve/veya e-posta adresleri üzerinden bildirilir. Hediye Kart kullanımı, satın alınacak ürün veya hizmet için ödeme adımında bu şifrenin ve doğrulama amacıyla şifre bildiriminin yapıldığı cep telefonu numarasının girilmesiyle sağlanır.

• Hediye Kart, son kullanma tarihine kadar veya daha erken bir tarihte karta tanımlı bakiye tükenene kadar kullanılabilir.

• Hediye Kart kullanılarak yapılacak her bir işlem için ödemede yalnızca bir Hediye Kart şifresi kullanılabilir. Bir ödeme işleminde birden fazla şifre kullanılarak ödeme yapılması mümkün değildir.

• Hediye Kart ile yapılacak ödemede, Hediye Kartın içindeki bakiye kısmi olarak kullanılamaz. Bu doğrultuda, ödemenin tamamı Hediye Kart ile yapılmalı veya ilgili işlem için Hediye Kartta kalan tüm bakiye kullanılmalıdır. Kalan bakiye olursa daha sonra tekrar kullanılabilir.

• Hediye kart bakiyesinin toplam Bilet ücreti veya satın alınacak Ek Ürün ve Hizmet bedeli için yeterli olmaması durumunda Hediye Kart içindeki tüm bakiye kullanıldıktan sonra eksik kalan ödeme banka/kredi kartı ya da BolPuan ile yapılabilir. Ancak bu şekilde yapılacak ilave ödemelerde aynı işlem için banka/kredi kartı ve BolPuan birlikte kullanılamaz.

• Hediye Kart içerisindeki bakiye ile birlikte banka/kredi kartı ile satın alınan Bilet veya Ek Ürün ve Hizmetlerin iptal edilmesi durumunda, iade öncelikli olarak Hediye Karta yapılacak olup, iade edilen tutar söz konusu Hediye Kartın limitinden fazlaysa, yalnızca fazla olan kısım banka/kredi kartına iade edilir. Hediye Kart ve BolPuan kullanılarak yapılan ödemelerin iptali durumunda ise Hediye Kart ve BolPuan ile yapılan ödemenin toplam ödeme içindeki oranına göre iade işlemi gerçekleştirilir.

• Hediye Kart yalnız Türk Lirası ve Avro ve Pegasus’un belirlediği tutarlar üzerinden satın alınabilir. Hediye Kart ile ödeme yapılırken, satın alınan ürün veya hizmete dair tüm ödeme, Hediye Kartın alındığı para birimi cinsinden yapılmalıdır.

• Hediye kartın geçerlilik süresi Hediye Kartın satın alındığı günden itibaren 12 aydır. Belirtilen geçerlilik süresi içinde kullanılmayan bakiye silinir. Hediye Kartın geçerlilik süresi uzatılamaz. Süresi içinde kullanılmayan bakiyenin iadesi ve/veya bu bakiyeye ilişkin sair hiçbir hak talep edilemez.

• Burada Pegasus, internet sitesi üzerinden erişilebilir olan Hediye Kart kullanım koşullarında tek taraflı değişiklik hakkını saklı tutar. • Burada belirtilmeyen konularda Pegasus Genel Kuralları geçerlidir. Burada ayrıca tanımlanmayan ancak Pegasus Genel Kurallarında tanımlı ifadeler Pegasus Genel Kurallarında kendilerine atfedilen anlamı taşır.

• Hediye kart alımında fatura düzenlenmez, hediye kart ile alınacak hizmetler sonrasında oluşan e-biletler fatura yerine geçmektedir.

Bilgilerinizin Kullanımı Hakkında
arrow down arrow down yellow

Hediye kart alırken bize ilettiğin kimlik ve iletişim bilgilerini hediye kartın oluşturulması, hediye edeceğin kişiye iletilmesi ve kartın doğru kişi tarafından kullanılmasını sağlamak amacıyla kullanıyoruz. Bu bilgilerin senin için önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenle Pegasus Gizlilik Kurallarımızı hediye kart uygulamasını kapsayacak şekilde güncelledik. Pegasus tarafından kişisel verilerinin hangi amaçlarla, ne şekilde işlenebileceği ve kimlerle paylaşılabileceği konularında detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Kurallarını inceleyebilirsin: /gizlilik

Yukarı Yukarı