tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

En Ucuz Romanya Uçak Bileti Fiyatları

-

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

Türkiye Romanya Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Pzt
7ºC
13ºC
Pzt
Sal
8ºC
13ºC
Sal
Çar
8ºC
17ºC
Çar
Para Para: Leu
Saat Saat: 09:22:40
Dil Dil: Romence
Kalkış havalimanı: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)
Varış havalimanı:                                                                   Bükreş Henri Coandă Havalimanı (OTP)
Türkiye - Romanya uçuş süresi:                                   1 saat 25 dakika


Kalkış havalimanı:                                                          Antalya Havalimanı (AYT)
Varış havalimanı: Bükreş Henri Coandă Havalimanı (OTP)
Türkiye - Romanya uçuş süresi: 1 saat 55 dakika


Kalkış havalimanı:                                                        Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB)
Varış havalimanı: Bükreş Henri Coandă Havalimanı (OTP)
Türkiye - Romanya uçuş süresi: 1 saat 35 dakika

Türkiye Romanya uçuşları İstanbul, Antalya ve Ankara üzerinden Bükreş'e direkt olarak gerçekleştirilmektedir. Türkiye Romanya uçak bileti aldığınızda ortalama 1 saat 30 dakikalık bir uçuş sonrasında Romanya'ya  varabilirsiniz.

Adana
Adıyaman
Ağrı
Alanya – Gazipaşa
Merzifon - Amasya
Ankara
Antalya
Batman
Bingöl
Bodrum - Muğla
Çorlu - Tekirdağ
Dalaman
Denizli
Diyarbakır
Edremit - Balıkesir
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Gaziantep
Giresun
Hatay
Hopa
Iğdır
İstanbul
İzmir
Kahramanmaraş
Kars
Kastamonu
Kayseri
Konya
Kütahya
Malatya
Mardin
Muş
Nevşehir
Ordu
Rize
Samsun
Sinop
Sivas
Şanlıurfa
Trabzon
Van

KALKIŞ : Türkiye

Pegasus ile Türkiye uçuşları ülke içi yaklaşık 40 noktaya ve şehre direkt olarak yapılıyor.

Karadeniz uçuşları Sinop, Artvin, Samsun, Giresun, Ordu, Amasya-Merzifon, Trabzon şehirlerine yapılan direkt seferlerle gerçekleşiyor.

Yazlık ve turistik birçok rotaya da direkt uçuşlar yapılıyor. Özellikle Ege uçuşları dahilinde İzmir, Muğla, Bodrum, Dalaman gibi turistik merkezlere birçok şehirden direkt gidilebiliyor. Ayrıca bu güzergahta Denizli ve Kütahya şehirleri de yer alıyor.

Turistik açıdan öne çıkan Akdeniz uçuşları da çok yoğun seferlerin yapıldığı güzergahlar arasında bulunuyor. Pegasus seferleri ile bu bölgedeki Antalya, Alanya, Kahramanmaraş, Antakya/Hatay ve Adana noktalarına aktarmasız ve hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Doğu Anadolu uçuşları ile direkt ulaşım sağlanan şehirler arasında ise Erzincan, Elazığ, Erzurum, Ağrı, Muş, Kars, Malatya, Van ve Iğdır var.

Pegasus’un aktarmasız İç Anadolu uçuşları da bulunuyor. Direkt uçuş noktalarını ise Ankara, Sivas, Kayseri ve Konya şehirleri oluşturuyor.

Güneydoğu uçuşları için direkt seferler ise Gaziantep, Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Mardin ve Şanlıurfa şehirlerine gerçekleştiriliyor.

Marmara uçuşları ise İstanbul ve Balıkesir-Edremit direkt seferlerini kapsıyor.

Türkiye Havalimanları Ulaşım Seçenekleri

Türkiye’deki havalimanlarından şehir merkezine ulaşmak için genel olarak otobüs, havaalanı servisleri, tren, metro, taksi, araç kiralama seçenekleri sunuluyor.

Otobüs

Türkiye’deki hemen hemen bütün şehirlerde havalimanlarından otobüs seferleri 24 saat boyunca gerçekleşiyor. Gece yarısından sonra gece otobüsleri daha uzun sefer aralıkları ile hizmet sunuyor.

Metro

Metro, havalimanlarından şehir merkezine ulaşmanın en ekonomik, hızlı ve konforlu seçenekleri arasında yer alıyor. Çoğu şehirde (İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir) metro ile şehir merkezi arasındaki ulaşım için bu ulaşım aracı kullanılıyor. Metro seferleri genellikle gece yarısına kadar sık aralıklarla gerçekleşiyor.

Havaalanı Servisleri/Shuttle

Türkiye’deki çoğu şehirde shuttle hizmeti veriliyor. Genellikle 30 dakikada ya da saatte bir shuttle seferleri düzenleniyor. Çok sayıda yolcu şehir merkezine en kısa süre içinde ulaşmak için havaalanı servislerinden yararlanıyor.

Taksi

Havaalanından daha konforlu ve hızlı bir yolculuk yapmak isteyenlerin ise favori ulaşım araçları arasında taksiler yer alıyor. Havalimanı terminallerinin önünden 7 gün 24 saat boyunca taksi bulmak mümkün.

Araç Kiralama

Şehir merkezine ulaşmak için araç kiralama yöntemi de sıklıkla tercih ediliyor. Havaalanlarında araç kiralama ofisleri bulunuyor.

Türkiye’de Ulaşım

Türkiye’de ulaşım her şehir için değişiklik göstermekle birlikte genel olarak toplu taşıma araçları ile hızlı ve ekonomik şekilde sağlanıyor.

Türkiye’de Hangi Toplu Taşıma Araçları Var?

Türkiye’de toplu taşıma araçları arasında otobüs, metro, tramvay, tren ve taksi yer alıyor. Çoğu şehirde otobüsler geceleri saat başı hizmet veriyor. Metro ve tramvayların genel olarak çalışma saatleri ise 06.00-00.30. Taksiler ise 7/24 çalışıyor.

Toplu Ulaşım Kartı Var mı?

Türkiye’de birçok şehir kendi akıllı kart sistemi ile ulaşım hizmeti veriyor. Kısa süreli geziler içinse birkaç kullanımlık kartlar kullanılabiliyor.

Türkiye’de Toplu Taşıma Araçları ile Turistik Yerlere Gidilebilir mi?

Türkiye’nin hemen hemen tüm şehirlerinde turistik noktalara toplu taşıma hizmeti veriliyor.

Türkiye Şehirler Arası Ulaşım Nasıl?

Türkiye şehirler arası ulaşım genel olarak otobüs, uçak ve trenlerle sağlanıyor. Bunun yanı sıra denize kıyısı olan şehirler arasında vapur ve feribot seferleri de düzenlenebiliyor.

Örneğin; İstanbul’a geldiğinizde Kocaeli, Yalova, Bursa gibi şehirlere geçiş yaparak yakındaki yerleri de gezi planınıza dahil edebilirsiniz.

Bükreş

VARIŞ : Romanya

Romanya uçuşu için İstanbul’dan Bükreş’e direkt seferlerle gerçekleştirilmektedir. İki şehir arasındaki uçuş mesafesi yaklaşık 429 km’dir, İstanbul-Bükreş uçuşları da ortalama 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Romanya uçuşları için Otepeni diğer adıyla Bükreş Henri Coanda Uluslararası Havaalanı kullanılıyor. Romanya’da başka şehirleri ziyaret etmek isterseniz Bükreş’ten tren, otobüs, uçak gibi toplu taşıma araçlarını tercih edebilir veya araç kiralayarak daha özgür bir gezi planı yapabilirsiniz.

Havaalanından Bükreş Şehir Merkezine Ulaşım

Otopeni Havaalanı’ndan Bükreş şehir merkezine ulaşım için otobüs, taksi, tren, özel transfer/araç kiralama gibi hizmetler sunuluyor. Otopeni Havaalanı ile Bükreş şehir merkezi arasında yaklaşık 16 km’lik bir mesafe bulunuyor. Trafiğe ve ulaşım aracına bağlı olarak yolculuk süresi yarım saat ile 1 saat arasında değişebiliyor.

Otobüs

Havalanından merkezdeki Gara de Nord İstasyonu’na 780 numaralı; Unirii Meydanı’na da 783 numaralı otobüs gidiyor. Ayrıca havaalanı terminali önünden kalkan Shuttle ile de merkeze ulaşabilirsiniz.

Tren

Merkezdeki Gara de Nord’a havaalanından tren seferleri düzenleniyor. Trenler ortalama 40 dakikada bir kalkıyor ve yaklaşık 1 saat içinde Bükreş şehir merkezine ulaşıyor.

Taksi

Havaalanı önünden 7/24 taksi bulabilir, merkeze daha hızlı ve konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

Özel Transfer/Araç Kiralama

Budapeşte’ye uçak yolculuğu yapan çok sayıda turist belirlenmiş bir plan doğrultusunda konforlu özel transfer araçlarından yararlanarak merkeze ulaşıyor. Ayrıca araç kiralama seçeneği de oldukça popüler bir alternatif olarak görülüyor.

Romanya Toplu Ulaşım

Romanya’da ulaşım oldukça gelişmiştir. Özellikle Bükreş Avrupa’nın en iyi toplu ulaşım ağına sahip şehirlerinden biri oluyor.

Bükreş’te Hangi Toplu Taşıma Seçenekleri Var? Saat Kaça Kadar?

Bükreş’te toplu taşıma otobüs, metro, minibüs, troleybüs ve tramvaylar ile sağlanıyor. Şehir içi ulaşımda otobüs ve tramvaylar genellikle sabah çok erken saatlerden (04.30-05.00) akşam 23.00-00.00 saatlerine kadar çalışıyor. Sonrasında ise sabaha kadar gece seferleri yapılıyor. M1,M2,M3, M4 olmak üzere 4 hattı bulunan metro ise 05.00-23.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Yoğun saatlerde 3-5 dakikada; daha sakin saatlerde ise 6-12 dakikalık aralarla seferler düzenleniyor.

Ulaşım için Özel İndirim Kartı ya da Turistik Kart var mı?

Bükreş’te Multiplu, ve Nominal Aktivite kartları ile toplu taşıma araçlarından daha avantajlı olarak yararlanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları ile Hangi Turistik Yerlere Gidebilirsiniz?

Toplu taşıma araçları ile Ulusal Tarih Müzesi, Parlamento Binası, Cotroceni Sarayı, Zafer Takı, Eski kent ve Cismigiu Bahçeleri gibi turistik yerlere gidebilirsiniz.

Romanya Şehirler arası Ulaşım Nasıl?

Romanya şehirler arası ulaşım tren, otobüs ve uçak seferleri ile sağlanıyor. Özellikle Bükreş’ten Romanya’nın kuzeybatısı olarak bilinen Transilvanya bölgesine birçok tren seferi gerçekleştiriliyor.

Bükreş’ten Transilvanya bölgesine geçerek buradaki birçok şehri, kasaba ve doğa harikası yerleri gezmek isteyenlerin genellikle ilk durağı Braşov şehri oluyor. Bükreş’ten Braşov’a trenle gidilebiliyor. Ayrıca Bükreş-Sibiu ve Bükreş-Cluj Napoca şehirleri arasında da trenle keyifli ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Bükreş’ten Transilvanya bölgesine gitmek isteyen turistlerin gözde ulaşım seçenekleri arasında araç kiralama da yer alıyor. Araç kiralayarak daha rahat ve konforlu bir gezi planı oluşturabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

En ucuz Pegasus Türkiye Romanya uçak biletini nasıl bulurum?

En ucuz Türkiye-Romanya uçak biletini bulmak Pegasus’ta artık çok kolay. flypgs.com ya da mobil uygulama üzerinden uçuşları listeleyerek ve "Takvim/Grafik" görünümünü kullanarak en uygun uçak bileti fiyatının olduğu tarihi kolayca bulabilir, en uygun Türkiye-Romanya uçak biletini alabilirsiniz.

Türkiye Romanya arasında saat farkı var mı?

Evet, Türkiye ve Romanya arasında saat farkı bulunmaktadır. Türkiye, Romanya'dan genellikle bir saat ileridedir. Ancak, yaz saati uygulaması gibi dönemsel değişiklikler nedeniyle bu fark değişebilir. Seyahat öncesinde saat farkını kontrol etmek ve uçuş saatlerinizi buna göre planlamak önemlidir.

Türkiye Romanya gidiş-dönüş uçak bileti fiyatları nedir?

Türkiye-Romanya gidiş-dönüş uçak bileti fiyatları, seçilen tarih, uçuşun doluluk durumu ve rezervasyon zamanına göre değişebilmektedir. En güncel ve uygun fiyatları bulmak için Pegasus Hava Yolları'nın web sitesini veya mobil uygulamasını ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye'den Romanya'ya giriş için neler gereklidir?

Türkiye'den Romanya'ya giriş için gerekenler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için genellikle pasaport ve bazı durumlarda vize içermektedir. Ancak, güncel giriş şartları ve gereklilikler değişebilir. Bu nedenle seyahat öncesinde Romanya'nın Türkiye'deki konsolosluklarından ya da ilgili yetkililerden en güncel bilgileri almak önemlidir.

Türkiye - Romanya arası uçuş mesafesi kaç kilometredir?

Türkiye ve Romanya arasındaki uçuş mesafesi, kalkış ve varış noktalarına göre değişebilir. Örneğin, İstanbul'dan Bükreş'e olan mesafe yaklaşık 430 kilometredir. Bu mesafe, hava yolu güzergahına ve uçuş koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Türkiye - Romanya arası en ucuz uçak bileti ne zaman alınır?

Türkiye-Romanya arası en ucuz uçak biletlerini bulmanın en iyi yolu, genellikle seyahat tarihinden birkaç ay öncesinde erken rezervasyon yapmaktır. Pegasus Hava Yolları'nın erken rezervasyon avantajlarından ve promosyon dönemlerinden yararlanarak, uygun fiyatlı biletler bulabilirsiniz.

Türkiye ve Romanya aktarmasız uçak bileti var mı?

Evet, Pegasus Hava Yolları, Türkiye'den Romanya'nın Bükreş şehrine doğrudan, aktarmasız uçuşlar sunmaktadır. Bu seferler, Türkiye ve Romanya arasında hızlı ve konforlu bir seyahat imkanı sağlamaktadır.

Haftalık kaç Türkiye - Romanya uçuşu var?

Pegasus Hava Yolları'nın Türkiye'den Romanya'ya haftalık olarak düzenlediği uçuş sayısı 8'dir. Ancak bu sayı mevsimsel taleplere, uçuş güzergahlarına ve operasyonel planlamalara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Genellikle, Türkiye'nin büyük şehirlerinden Romanya'nın başkenti Bükreş'e düzenli seferler yapılmaktadır. En güncel ve detaylı bilgi için, Pegasus Hava Yolları'nın resmi web sitesini veya mobil uygulamasını ziyaret etmek ve belirli tarihler için uçuş araması yapmak en iyisi olacaktır.

Yakın tarihte Türkiye ve Romanya en ucuz uçak bileti hangisi?

Yakın tarihte Türkiye ve Romanya arası en uygun fiyatlı uçak biletlerini bulmak için, Pegasus Hava Yolları'nın web sitesi ve mobil uygulamasını ziyaret ederek, farklı tarihler için bilet fiyatlarını karşılaştırmak tavsiye edilmektedir. Erken rezervasyon fırsatları ve promosyonlar, daha uygun fiyatlar bulmanıza yardımcı olacaktır.

Türkiye - Romanya arası uçuşlarda hangi havalimanı kullanılır?

Pegasus Hava Yolları'nın Türkiye-Romanya arası uçuşlarında, Türkiye'den İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Antalya Uluslararası Havalimanı gibi havalimanları kullanılmaktadır. Romanya'da ise Bükreş Henri Coanda Havalimanı hedeflenmektedir.

Türkiye Romanya arası uçakla kaç saat sürer?

Türkiye Romanya uçuşları İstanbul, Antalya ve Ankara üzerinden Bükreş'e direkt olarak gerçekleştirilmektedir. Türkiye Romanya uçak bileti aldığınızda ortalama 1 saat 30 dakikalık bir uçuş sonrasında Romanya'ya varabilirsiniz.

Türkiye'den Romanya'ya hangi şehirlere uçuş var?

Türkiye Romanya uçuşları İstanbul, Antalya ve Ankara üzerinden Bükreş'e direkt olarak gerçekleştirilmektedir. 

Yukarı Yukarı