• TR

Türkiye’de görülebilecek en ilginç yerlerden biri olan Pamukkale, doğanın sadece beyaz ve mavi renkler kullanarak çizdiği soyut bir resim gibi. Yer altından çıkan şifalı kaynak sularıyla oluşan havuzların bulunduğu Pamukkale, bembeyaz travertenleri ile Türkiye’nin en turistik yerlerinden biri.

pamukkale gezi turları

Roma İmparatorluğu zamanlarında burası bir şifa kaynağı olarak kullanılırmış. Hatta hemen yanı başına bir kent kurulmuş: Hierapolis. Türkiye’nin horozu ile ünlü şehri Denizli sınırları içerisinde bulunan Pamukkale, bir Ege turunun önemli duraklardan. Çevrede konaklayacak yerler de mevcut. Pamukkale turu, travertenlerden başlayıp müze, antik havuz ve tiyatro ile devam ediyor. Tepe bölgelerde bulunan antik tiyatrodan olağanüstü manzaraların seyrine dalabilirsiniz. Özellikle travertenlere baktığınızda, sanki kendinizi başka bir gezegene seyahat etmiş gibi hissedeceksiniz. Ayrıca burada yamaç paraşütü ve balon turu da yapabilirsiniz.

Pamukkale Gezisi için Turlara Göz At!

Rehberli turlar, Hierapolis turu, balon turu ve Kuşadası turları için önceden rezervayon yapmayı unutma.


Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale’yi görmek için gitmeniz gereken yer olan Denizli’ye, Pegasus aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bakmanız gereken yer ise Denizli uçak bileti sayfası.

Denizli Uçak Bileti Ara

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Pamukkale Ulaşım Bilgileri

Denizli’ye 18 km uzaklıkta bulunan Pamukkale travertenlerine gitmek için merkezden ve havalimanından hareket eden toplu taşım araçlarını kullanabilirsiniz.

 

Pamukkale’de Nerede Kalınır?

Turistik bir yer olmasından mütevellit, Pamukkale’de kalınabilecek pek çok otel, butik otel ve pansiyon mevcut.


REZERVASYON YAP

Diğer Popüler Turlar

tarihi İstanbul turları

Göbeklitepe gezi turu

efes antik gezi turı

ölüdeniz gezi turu

Kapadokya gezi turu

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.