• TR

Türkiye’de antik şehir turu yapmaya kalkarsanız tüm ülkeyi gezmeniz gerekir. Çünkü neredeyse her şehirde tarihi kalıntılar var. Bunların en ünlülerinden birine gitmek isterseniz de yönünüzü Efes’e çevirmeniz gerekir. İzmir şehrinde bulunan Efes Antik Kenti, Türkiye’de gezilecek yerler arasında kesinlikle üst sıralarda…

efes antik kent

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Efes, dört bölümden oluşuyor. Çukuriçi Höyük, Ayasuluk Tepesi, Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi bölümlerine ayrılmış bu örenyeri, kültürel bir gezi yapmak isteyenler için adeta bir mabed. 9000 yıllık yerleşim yeri olan bu antik kent, eski zamanlarda bölgenin en önemli ticaret ve liman şehirlerinden biriymiş. Özellikle Helenistik dönemde altın çağını yaşayan bu şehir, o dönemlerden bizlere kalan bir miras konumunda. Efes sayesinde Helen ve Roma dönemlerinin mimari ve dini bakış açılarının yanı sıra o dönemin yaşam şartlarını da inceleyebiliyoruz.

Efes; aynı zamanda Hz. Meryem’in, Hz. İsa’nın annesi olarak kabul edildiği Ekümenik Konsil’in gerçekleştiği yer. Erken Hristiyanlık dönemi ile ilgileniyorsanız Efes’te keşfedeceğiniz çok şey var. 

Efes Antik Kent Gezisi için Turlara Göz At!

Arkeolojik gezi turu, harabeler turu, Efes İncili turu gibi rehberli turlara katılmak istiyorsanız önceden rezervasyon yapmayı unutmayın.

Efes’e Nasıl Gidilir?

Efes Antik Kenti’ne gitmek için önce İzmir’e ulaşmanız gerekiyor. Pegasus, ucuz İzmir uçak bileti fiyatları ile sizi oraya götürmeye hazır.

İzmir Uçak Bileti Ara

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Efes Ulaşım Bilgileri

İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti ulaşımı için Selçuk ilçesinden kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz.

Efes’te Nerede Kalınır?

Efes Antik Kenti, koruma altına alınmış bir bölge olduğu için sadece çevre ilçelerde ve illerdeki konaklama seçeneklerini kullanabilirsiniz. Selçuk’ta birçok otel ve pansiyon mevcut, İzmir’de ise çok daha fazlası sizi bekliyor olacak.


REZERVASYON YAP

 

Türkiye'deki Diğer Popüler Turlar

tarihi İstanbul turları

ölüdeniz gezi turu

Göbeklitepe gezi turu

Pamukkale gezi turu

Kapadokya gezi turu

Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.

Pegasus BolBol ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için onayınıza ihtiyacımız var.

Beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu onaylıyor ve Pegasus BolBol Genel Kural ve Koşşullarını ve Pegasus Hava Yolları Gizlilik Kurallanrını kabul ediyorum.